Go to content

W czym ukryte jest kobiece piękno? 10 walorów prawdziwej kobiecości

W dzisiejszych czasach kładziemy duży nacisk na to, by wpasować się w wyidealizowany kanon kobiecego piękna. Zapominamy jednak, gdzie tak naprawdę powinnyśmy go szukać. Bo na pewno nie w poradnikach dla pań. Ulegając presji gonienia za tym co nierealne, zatracamy gdzieś po drodze nasz własny kompas. Gubimy to, co w nas najcenniejsze. To, co sprawia, że czujemy się sobą, że jesteśmy tym kim jesteśmy.

Pozwól więc, że przypomnę ci to, co w tobie najlepsze. Cechy, które składają się na nasze prawdziwe kobiece piękno.


Źródło: lifehack.org

Fot. iStock/SrdjanPav

1/10 Pokora

Czyli dodatkowa para oczu, dzięki którym możesz zobaczyć siebie taką, jaka naprawdę jesteś. Z wszystkim tym, co w tobie dobre i świadomością własnych niedoskonałości. Dzięki temu możesz poczuć się piękna i dostrzegać to piękno w innych ludziach, bez ciągłego porównywania.

Fot. iStock/SolStock

2/10 Delikatność

Pośród stresów i szarości codziennego życia, nic nie rozświetla nas tak, jak delikatność, którą dzielimy się z innymi. Kobieta, która to rozumie nosi w sobie prawdziwe piękno.

Fot. iStock/skynesher

3/10 Zdolność do podnoszenia na duchu

Każdy od czasu do czasu zawodzi. Mamy zdolność do dostrzegania, kiedy ktoś rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Ta niezwykła moc podnoszenia kogoś na duchu i dzielenia się swoim blaskiem, sprawia, że same świecimy jeszcze jaśniej.

Fot. iStock/annie-claude

4/10 Wytrwałość

Prawdziwie piękna kobieta wie, jak zrobić lemoniadę, gdy życie przynosi jej cytryny. Nawet wtedy, kiedy przychodzi nam doświadczać tych najbardziej gorzkich momentów…

Fot. iStock/SrdjanPav

5/10 Intuicja

Kobieca intuicja, to coś w rodzaju ukrytej inteligencji. To siła, która prowadzi nas, kiedy jesteśmy najbardziej zagubione. Podświadomie ufamy temu wewnętrznemu głosowi, bo wiemy, że to co nas wtedy prowadzi, to tak naprawdę nasza dusza.

Fot. iStock/Pradit_Ph

6/10 Zdolność do odbudowy

Jedną z najpiękniejszych wartości, jaką w sobie mamy, jest zdolność do odbudowy. Dzięki wierze i nadziei, wstajemy wówczas jak Feniks z popiołów i pomimo wszelkich przeciwności losu idziemy dalej. To co nas nie zabija, wzmacnia nas. Zawsze.

Fot. iStock/Eva-Katalin

7/10 Troska o innych

Może wyposażyła nas w to Matka Natura, gdy ofiarowała nam moc dawania życia. A może to po prostu coś, co kryje się w sercu każdej kobiety. Intuicyjnie czujemy, że powinniśmy troszczyć się o innych, a oni w zamian dają nam szczęście.

 

Fot. iStock/fcscafeine

8/10 Szczerość

Piękno każdej kobiety kryje się także w jej zdolności do bycia szczerą sama ze sobą. Wie, gdy nie jest na coś gotowa, kiedy ma rację i potrafi przyznać, że jej nie ma. Tą szczerością obdarowuje także innych.

Fot. iStock/PeopleImages

9/10 Odwaga

Choć mogłoby się wydawać, że to typowo męska cecha, odwaga jest także kwintesencją kobiecości. Piękna kobieta ma bowiem odwagę do tego, by zmierzyć się z własnymi lękami, ponieważ wie, że są w niej tylko po to, aby ją czegoś nauczyć.

Fot. iStock/filadendron

10/10 Wielkie serce

Kobiety mają niezwykłą zdolność do dawania. Chcemy dawać z siebie jak najwięcej i wiemy, jak to zrobić. Piękna kobieta wie także, komu powinna ofiarować swoje serce, a kto raczej na to nie zasługuje. Ponad wszystko chce kochać i być kochana. I wierzy w to, że jej wielkie serce zaprowadzi ją tam, gdzie tylko będzie chciała.