Go to content

„W 80 dni dookoła świata” – film twórców „Epoki lodowcowej 2” w kinach od 25 grudnia!

To pierwsza animowana i pełnometrażowa adaptacja powieści Juliusza Verne’a. W postać Willy’ego Fogga wcielał się już Pierce Brosnan i Steve Coogan. Tym razem  będzie nim… Żaba: Fileas Frog. Doskonała zabawa dla całej rodziny!

Filmowcy uwielbiają wyobraźnię i umiejętność budowania napięcia w powieściach Julisza Verne’a. Wiele z jego dzieł było już adaptowanych, niektóre kilkukrotnie.  Powieść „W 8o dni dookoła świata” po raz pierwszy zekranizowana została w 1956  roku. Film otrzymał 5 Oscarów i Zloty Glob. W 1986 pojawił się 26-cio odcinkowy serial animowany „Dookoła świata z Willym Foggiem”. W 1989 roku duet Fogg/Passepartout stanowili Pierce Brosnan i Eric Idle. W 2004 roku głównym bohaterem  adaptacji został Passepartout, którego zagrał Jackie Chan. Teraz filmowcy  postanowili zaadresować film do młodszej widowni, która uwielbia kino akcji skrzące  się humorem. Twórcy subtelnie przemycają w nim też takie wartości jak: przyjaźń, odwaga, odpowiedzialność, akceptacja, humor, a także… miłość.

Film ten jest najlepszym gwiazdkowym prezentem dla dzieci i ich rodziców.

Małpiszon i żaba podejmują szalone wyzwanie objechania świata w 80 dni w czasach, gdy o samolotach nikt jeszcze nawet nie śnił. To się nazywa  przygoda!

Obieżyświat to sympatyczny nastoletni małpiszon, który marzy o wielkich przygodach  i dalekich podróżach. Na co dzień jednak słucha się mamy, chodzi do szkoły i  generalnie wiedzie raczej spokojne życie. Wszystko odmieni jednak spotkanie z  nieco postrzeloną żabą o imieniu Phileas, która zaproponuje Obieżyświatowi udział w  szalonym zakładzie: jeśli uda im się objechać świat w 80 dni, zgarną pokaźną  nagrodę i zyskają sławę. Mimo sprzeciwu mamy i zaskoczeniu przyjaciół młody małpiszon wyrusza wraz z Phileasem w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż przez świat, którego wcale nie zna. Czeka go spotkanie z dzikimi plemionami, niezwykłymi zwierzętami, niesłychanymi cudami natury oraz mnóstwo zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji. Przede wszystkim będzie to jednak wielka próba odwagi i przyjaźni obu podróżników. Szczególnie, że ich tropem podąża ktoś, kto  pragnie pokrzyżować im szyki.

Reżyseria: Samuel Tourneux, Gerry Swallow
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films