Go to content

Uścisk dłoni, pocałunek czy seks? Tak Polacy kończą pierwszą randkę

Fot. iStock/svetikd

Portal Sympatia.pl postanowił spytać osoby w różnym wieku, jak kończą pierwszą randkę. Zapytano ich, czy żegnają się uściskiem dłoni, buziakiem w policzek czy może idą do łóżka. Zobaczcie wybory internautów.

12 proc. kobiet i 8 proc. mężczyzn przyznało, że najlepiej pożegnać się w sympatyczny sposób, czyli wystarczy powiedzieć sobie „cześć” lub „do widzenia”. Bez żadnego dotykania czy przytulania, nawet pomimo miło spędzonego czasu i złapania dobrego kontaktu.

Kontakt cielesny w postaci uścisku dłoni wybiera 14 proc. kobiet i 9 proc. mężczyzn. Istnieje tu pewna prawidłowość, która ma związek z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej uznajemy podanie sobie dłoni jako właściwą formę zakończenia spotkania. Wskazują na to wyniki: 3 proc. internautów w wieku 18-24 lat żegna się w ten sposób, w wieku 25-39 jest to 9 proc., 40-54 lata to już 17 proc. 20 proc. osób w wieku 55-65 uważa, że właśnie tak powinni się żegnać, bo wynika to z tradycji i randkowego savoir vivre, które im przekazano.

Całus w policzek został najczęściej wybieraną formą zakończenia pierwszej randki. Wskazało na niego 55 proc. Tu wiek i płeć nie miały wpływu na wynik. A co z pocałunkiem w usta? Co piąty uczestnik badania przyznał, że tak widzi zakończenie spotkania. W ten sposób chciało by zakończyć 31 proc. osób w wieku 18-24, a wśród osób po 50. roku życia jest to 11 proc.

Jak oddzielić serce od rozumu?

Fot. iStock/filadendron

Seks na zakończenie pierwszej randki? Czemu nie! Tak twierdzi 4 proc. badanych. Jednak tu znaczenie ma płeć. 1 proc. kobiet uznaje ten sposób, a mężczyzn 7 proc.. Co ciekawsze, są to badani z najmłodszej i najstarszej grupy.

To, jak zakończy się pierwsza randka, zależy od obu stron. Nie można nikogo do niczego zmuszać i należy wyczuć, do czego chce posunąć się druga strona.


Źródło: sympatia.onet.pl