Uroda

Wybieram komfort – nowoczesna i trwała epilacja

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
22 lutego 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Obecnie coraz większą uwagę przykłada się do wyglądu i nie chodzi już tylko o atrakcyjność dla siebie lub partnera. Wygląd ma coraz większe znaczenie dla zawodowej pozycji. Zadbana kobieta daje sygnał, że dobrze sobie radzi w życiu i odnosi sukcesy.

Aktywna zawodowo kobieta nie ma czasu na ciągłe szukanie nowinek kosmetycznych – dla niej liczy się czas, komfort i szybki oraz naturalny efekt. Obecnie najczęstszym problemem  estetycznym kobiet, jest nie tylko potrzeba  odmładzania, ale również chęć pozbycia się niechcianego, a czasem nawet nadmiernego owłosienia. Prawie każdego dnia wiele kobiet podejmuje próbę usunięcia nadmiaru włosów na swoim ciele. Metod depilacji jest wiele, ale nie wszystkie działają tak, aby ich efekty były długotrwałe. Często szukamy pomocy u specjalistów bo komfort i pewność siebie, to również  gładka i miła w dotyku skóra, a oszczędzony czas oraz uniknięcie podrażnień powstałych na skutek golenia, to tylko niektóre z zalet “gabinetowego” rozwiązania problemu niechcianego owłosienia. Jednak jak spośród  niezliczonej ilości ofert, wybrać tą najbardziej skuteczną i bezpieczną ?

Epilacja, a depilacja – czy jest różnica?

Walcząc z owłosieniem, mamy dwie możliwości, możemy oddziaływać na skutek albo przyczynę. Aby to lepiej zrozumieć, musimy przyjrzeć się dwóm pojęciom, epilacji i depilacji, które oznaczają całkowicie inne sposoby działania.

Depilacja to tradycyjna metoda usuwania owłosienia polegająca na eliminacji, ścinaniu lub wyrwaniu włosa. Epilacja skupia się natomiast na przyczynie, doprowadzając do nieodwracalnego zniszczenia cebulki włosa wraz z doprowadzającymi do niej krew naczyniami. Dzięki temu dochodzi do zahamowania odbudowy włosa, co wpływa na efektywność i trwałość tego zabiegu.

Epilację laserową przeprowadzić można różnymi urządzeniami, których mechanizm działania jest w dużej mierze do siebie podobny, ale technologia działania już niekoniecznie. Spośród dostępnych na rynku, największą efektywność wykazują lasery diodowe np. Vectus™, których długość wiązki lasera wynosi 810 nm. Co ważne, wiązka emitowana przez laser jest jednego koloru i może być wysyłana na duże odległości bez występowania zjawiska rozproszenia, wyjaśnia dr med. Joanna Kuschill-Dziurda z Instytutu Medestetis.

Laser a IPL

Na rynku występuje też wiele urządzeń wykorzystywanych w zabiegach epilacji owłosienia tzw. IPL, które są często mylone z laserami. Zgodnie z samą nazwą (Intense Pulsed Light) jest to intensywne światło pulsacyjne generowane przez lampę ksenonową. W odróżnieniu od systemów laserowych, IPL emituje niespójną wiązkę światła o dużej energii. Przez to może działać nie tylko na melaninę włosa, jak laser diodowy lecz na wiele innych fotoakceptorów, co wpływa na mniejszą skuteczność i trwałość tej technologii w zabiegach usuwania owłosienia. Nazywanie domowych urządzeń wykorzystujących światło, laserami jest błędne, ze względu na zastosowaną w nich technologię IPL, która nie jest laserem, powoduje jedynie przypalenie włosa, a nie jak w przypadku laserów diodowych jego całkowite usunięcie i zahamowanie wzrostu.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na czym polega epilacja włosów?

Warto wiedzieć, że mechanizm epilacji włosów opiera się na zjawisku termolizy, czyli termicznego uszkodzenia mieszka włosowego. Dochodzi do niej poprzez zjawisko absorpcji, czyli pochłaniania energii przez fotoakceptor, jakim jest melanina zawarta w strukturze włosa. Pełni ona funkcję chromoforu pochłaniającego promieniowanie, dlatego skuteczność zabiegów zależna jest w szczególności od koloru włosa, co jest równoznaczne z poziomem melaniny. Poprzez proces termolizy, dochodzi do wystąpienia stanu zapalnego, w wyniku którego cebulka włosa osłabia się, a w konsekwencji włos wypada.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystając z pomocy zabiegowych metod trwałego usuwania owłosienia musimy również pamiętać o wybraniu jak najbezpieczniejszej dla nas technologii. Aby zrozumieć dlaczego bezpieczeństwo podczas zabiegów epilacji jest tak ważne, należy poznać mechanizm działania lasera, stwierdza dr med. Joanna Kuschill-Dziurda z Instytutu Medestetis. Wiązka lasera działa na mieszek włosowy, ale oczekiwany stan zapalny powstaje tylko tam gdzie światło trafia na komórki barwnika, stąd np. epilacja włosa siwego jest w tej technologii niemożliwa z uwagi na brak barwnika w jego strukturze. Problem w tym, że melanina jako barwnik nie występuje wyłącznie we włosach, ale również (lub przede wszystkim) w skórze odpowiadając za jej kolor. Tym samym, promień lasera mimo, że wycelowany w cebulkę włosa, trafia na swojej drodze na komórki melaniny w skórze i w momencie gdy jego natężenie jest zbyt wysokie może wywołać stan zapalny, co bezpośrednio prowadzi do wystąpienia oparzenia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Określanie fototypu skóry

Dlatego wstępem do bezpiecznego zabiegu epilacji laserowej jest zawsze określenie fototypu skóry, który możemy podzielić według skali Fitzpatricka od 1 do 6, gdzie 1 oznacza bardzo jasną karnację, a 6 ciemną. W uproszczeniu – koloryt naszej skóry wyraża ilość znajdującego się w niej barwnika tj. melaniny, dlatego im ciemniejsza skóra tym poziom melaniny większy. Gdy się opalamy, to w naszej skórze tworzy się więcej melaniny czyli im wyższy fototyp naszej skóry, tym mniejsze ryzyko, że doznamy oparzenia podczas opalania. W przeciwieństwie do tego – podczas epilacji gdy więcej melaniny w skórze tym większe ryzyko jej oparzenia, stąd parametry musimy obniżyć czyli musi być mniejsza intensywność wiązki lasera podczas wykonywanego zabiegu. Dlatego dla bezpieczeństwa epilacji kluczowe jest prawidłowe określenie fototypu skóry, a na jego podstawie dobranie odpowiednich parametrów zabiegowych.

Inteligentne mierniki melaniny

Aby mieć pewność, że parametry zostaną odpowiednio dobrane do naszego indywidualnego przypadku korzystajmy z gabinetów, w których stosowane są najwyższe standardy jakościowe i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne np. czytnik poziomu melaniny Skintel™, który jest nieodłącznym elementem procesu zabiegowego laserem diodowym Palomar VECTUS™, radzi dr med. Joanna Kuschill-Dziurda z Instytutu Medestetis. Skintel™ emituje trzy wiązki światła LED, dzięki czemu dociera na różne głębokości naskórka mierząc melaninę na różnym poziomie. Dzięki jego zastosowaniu, system analizuje i personalizuje parametry zabiegowe, tak aby osiągnąć maksymalną efektywność bez ryzyka oparzenia podnosząc poziom bezpieczeństwa do maksimum. Technologia Skintel™ pozwala nie tylko osiągnąć maksymalny komfort w trakcie zabiegu, najlepsze efekty zabiegowe ale pozwala przede wszystkim uzyskać maksimum bezpieczeństwa.

Decydując się na zabieg usuwania owłosienia, skorzystajmy ze sprawdzonej technologii, która przynosi trwałe rezultaty, a na długie lata zapomnimy o nieprzyjemnej depilacji maszynką lub bolesnym wosku.


 

Artykuł powstał dzięki konsultacji merytorycznej z dr med. Joanną Kuschill-Dziurdą, specjalistą medycyny estetycznej, dyrektorem medycznym Instytutu Medestetis.

Joanny Kuschill-Dziurdy-awatarInstytut MEDESTETIS dr n. med. Joanny Kuschill-Dziurdy, to klinika, w której najnowocześniejsza technologia i wysoko wyszkolona kadra służą pięknu, a innowacyjna aparatura w rękach doświadczonych specjalistów, zapewnia trwałe i naturalne efekty. Zespół Instytutu MEDESTETIS tworzą specjaliści z obszaru medycyny estetycznej, kosmetologii, dietetyki i fizjoterapii, oferujący kompleksową opiekę terapeutyczną i holistyczne podejście do urody i zdrowia.

Klinika jako pierwsza w Polsce oferuje autorskie programy anti-ageing oraz długofalowe plany terapeutyczne realizowane dzięki wykorzystaniu zaawansowanej diagnostyki, leczenia zabiegowego oraz programów żywieniowych, których celem jest zmiana stylu życia, oraz budowanie pewności siebie i samoakceptacji. Instytut Medycyny Estetycznej MEDESTETIS, od lat z sukcesami działa w Krakowie, a od niedawna w Warszawie przy ul. Włodarzewskiej 81.

Dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej, dyrektor medyczny MEDESTETIS.  Lekarz Roku 2013. Absolwentka Collegium Medicum Uniwesytetu Jagiellońskiego. Jest autorką publikacji i doniesień naukowych oraz członkiem towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, World Society Interdisciplinary AntiAging Medicine (WOSIAM), European Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology (ESCAD) i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Występuje jako ekspert w programie „Porozmawiajmy o Zdrowiu” i „ Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

Jej pasją poza pracą, jest sport. Pływa i biega wyczynowo, jest multimedalistką Igrzysk Lekarskich 2016, uprawia fitness oraz jazdę na nartach. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna są według niej kluczem do szczęścia! Indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta, zdrowy styl życia oraz naturalny sposób bycia pani doktor, stanowią dla wielu motywację i inspirację.


Uroda

Najlepszym przyjacielem człowieka jest… Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia psiej miłości

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 lutego 2017
Fot. Facebook/Andy Seliverstoff
 

Andy Seliverstoff zasłynął zdjęciami, na których pokazywał dużych mężczyzn z małymi pieskami. Jego drugi projekt to zdjęcia dzieci z psimi przyjacielami. Jeśli nie widzieliście – warto zobaczyć. Te fotografie wzruszają, poruszają. Pokazują, jak ważna jest więź, która łączy dzieci z psami. Tę miłość i przyjaźń widać na każdym zdjęciu i to nie tylko ze strony dzieci, ale także fantastycznych zwierzaków. 

Obejrzyjcie, my się zachwycamy…

Daj się poznać – weź udział w naszej sondzie.


Uroda

Joga w kilcie? Obejrzyjcie koniecznie do końca!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 lutego 2017
Fot. Screen/Youtube

Joga w kiltach? Czego chcieć więcej – dzika przyroda Szkocji, dwóch silnych i pięknych mężczyzn, którzy na łonie przyrody ćwiczą jogę… Jeśli ktokolwiek z was zastanawiał się, czy wybrać się na zajęcia jogi, to po tym filmie nie powinniście mieć żadnych wątpliwości… No, może poza jedną – że może jednak nie ćwiczyć w kilcie…?

Koniecznie obejrzyjcie do końca!

 


Zobacz także

Piękne i zadbane dłonie na wiosnę – nawet w trudnych chwilach

Olej z rokitnika odczaruje każde włosy – zdziwicie się, jak wiele dobrego na was czeka

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz przestrzegać tych 5 zasad