Go to content

Szczotka do modelowania włosów – dlaczego warto jej używać

Fot. Materiały prasowe

Szczotka do modelowania włosów nie jest nowością na rynku. Od lat pomaga kobietom w suszeniu i układaniu fryzury. Jednak mało kto wie, że suszenie włosów na szczotce może mieć dobroczynne działanie, a umiejętne posługiwanie się nią wcale nie jest trudne. Wystarczy odrobina praktyki i można się cieszyć spektakularnym efektem. Jak wygląda dobra szczotka do modelowania włosów i dlaczego warto jej używać? Podpowiadamy!

Dobra szczotka do modelowania włosów

Dobrze dobrana szczotka do modelowania włosów będzie spełniała swoje zadania przez długi czas, dlatego warto poświęcić czas na wybór idealnego modelu dopasowanego do potrzeb użytkownika. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej średnicę. Im dłuższe i gęstsze włosy, tym większa powinna być.

Istotna jest również budowa korpusu i materiał, z którego został wykonany. Największą popularnością cieszą się modele wentylowane z ceramiczną powłoką. Specjalna budowa sprawia, że powietrze swobodnie przepływa przez otwory przyspieszając układanie włosów, a korpus szybko i równomiernie się nagrzewa, jednocześnie chroniąc włosy przed przegrzaniem. Dobra szczotka do stylizacji powinna mieć wysokojakościowe włosie. Najczęściej spotykane są nylonowe jonizowane igiełki, które dobrze chwytają pasma, nie elektryzując ich. Ten typ szczotek sprawdza się podczas użytku domowego oraz w salonie fryzjerskim, gdyż można je dezynfekować. Jednak osoby z kręconymi, falowanymi lub puszącymi się włosami powinny zdecydować się na model z naturalnym włosiem dzika, który podczas czesania wygładza włosy.

Nie bez znaczenia jest również design – warto wybrać model wyróżniający się na tle innych. Nie trzeba się ograniczać do tradycyjnych kolorów, można wybrać jedną z barwnych i designerskich szczotek marki ilū.

Jak używać szczotki do modelowania włosów?

Nawet jeśli początkowo szczotka do modelowania włosów wydaje się być nieprzyjaznym akcesorium, a samo układanie fryzury wygląda na trudne, to przy odrobinie chęci i czasu, można szybko stać się mistrzem domowej stylizacji. Wystarczy zachować kolejność i zastosować kilka porad fryzjerów.

Szczotka do modelowania

Fot. Materiały prasowe

Poniżej instrukcja modelowania włosów „na szczotkę”:

  1. Zanim przystąpimy do modelowania, warto wysuszyć włosy w 75 procentach (przy pomocy suszarki lub poczekać aż samoistnie przeschną). Dzięki temu sama stylizacja potrwa krócej, a efekt będzie się dłużej utrzymywał.
  2. Kolejny krok to termoochrona. Specjalny środek nie tylko ochroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury, ale także utrwali fryzurę.
  3. Teraz kolej na podział włosów na sekcje. To ważne żeby układać jak najmniejsze pasma. Można je wydzielać za pomocą palców, grzebienia lub specjalnego szpikulca ukrytego w rączkach niektórych szczotek. Partie włosów które będą układane w późniejszej kolejności warto podpiąć, żeby nie przeszkadzały.
  4. Suszarkę ze zwężaną końcówką koncentrującą powietrze ustawiamy na średni poziom nadmuchu i średnią temperaturę.
  5. Modelujemy poszczególne pasma zaczynając od nasady obracając szczotkę i przesuwając ją ku końcówkom włosów.
  6. Po zakończeniu modelowania należy poczekać aż włosy przestygną. Wówczas można nanieść lakier lub inny spray utrwalający.

Szczotka do modelowania włosów – dlaczego warto?

Dobrej jakości szczotka do modelowania włosów – https://trena.pl/339-szczotki-do-modelowania to proste, ale niezwykle pomocne akcesorium, które każdej kobiecie ułatwi stworzenie efektownej fryzury. Przy pomocy okrągłej szczotki można dodać włosom objętości, wygładzić je, podkręcić lub wyprostować. Ostateczny efekt zależy głównie od jej wielkości i sposobu użycia.

Szczotka do modelowania włosów z włosiem dzika ma dodatkowo dobroczynne działanie. Keratyna zawarta w naturalnych igiełkach zamyka łuski włosów, zapobiegając utracie wilgoci i nadając fryzurze zdrowo wyglądający blask.

Teraz wystarczy wybrać idealne akcesorium, dać sobie czas na trening i można cieszyć się spektakularną fryzurą jak z salonu!


Artykuł sponsorowany