Go to content

Urodowe sekrety Francuzek. Dbać o siebie, ale bez przesady oraz…

Fot. iStock / Todor Tsvetkov

Paryżanki słyną z szyku i urody. Wiele europejskich kobiet chętnie się na nich wzoruje, wykorzystując stosowane przez Francuzki zasady dbania o urodę. Tajemnica tkwi w prostych rytuałach i unikaniu pielęgnacyjnej przesady. Właśnie to skutkuje świeżym wyglądem kobiet znad Sekwany.

Francuzki dbają o siebie dyskretnie

W tym przypadku mniej oznacza więcej i lepiej. Jedno jest pewne — należy dbać o skórę tak, by nikt tego nie zauważył.

1. Piękno zawsze naturalne

A trudno mianem piękna określić nadmierną opaleniznę z solarium. Francuzki gustują w naturalnej skórze, na której nie starają się usilnie zatrzeć śladów piegów czy rumieńców. I raczej chronią ją przed słońcem, w okresie letnim, jak i zimowym, co akurat wyjątkowo działa na korzyść młodego wyglądu i braku zmarszczek.

2. „Tapeta” niemile widziana

Traktuj swoją skórę jak płótno, smaruj ją delikatnym balsamem czy kremem, dobieraj najlepszy podkład czy korektor, którym zakryjesz niedoskonałości. Maluj się dyskretnie, nikt nie musi widzieć u ciebie sztucznej tapety, ale świeżość i piękno.

Fot. iStock /Kiuikson

Fot. iStock /Kiuikson

3. Bez demakijażu nie ma spania

Podstawowa zasada zachowania skóry w jak najlepszej kondycji. Usuwaj makijaż, by pozwolić skórze oddychać i regenerować się. Korzystaj z pielęgnacji nocnej po demakijażu, która znakomicie „nakarmi” skórę w ciągu trwania nocy. Dzięki temu rano będziesz wyglądać świeżo bez nadmiernych starań.

4. Zapomnij o chirurgii plastycznej 

Każda z nas chce wyglądać młodo, ale lepiej i bardziej realnie jest stać się najlepszą możliwą wersję samej siebie … w każdym wieku. Nie ma sensu przesadzać z ingerencją chirurgiczną, która zazwyczaj dość mocno zmienia wygląd twarzy. Paryżanki nie próbują w ten sposób udawać, że są kimś innym, niż naprawdę.

5. Uważaj na używki

Niby takie oczywiste, a jednak dla wielu z nas uzależnienie jest na tyle pociągające, że nie przejmujemy się konsekwencjami dla urody. To banały, ale bardzo istotne — dla własnego dobra nie pij, nie pal, nie imprezuj po nocach. Zostaw to, co zdecydowanie ci nie służy, bo twoja skóra doskonale zapamięta każdy grzech ciężki i zemści się gorszym wyglądem.


źródło: www.mindbodygreen.com