Uroda

Urodowe sekrety Francuzek. Dbać o siebie, ale bez przesady oraz…

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
9 listopada 2016
Fot. iStock / Todor Tsvetkov
 

Paryżanki słyną z szyku i urody. Wiele europejskich kobiet chętnie się na nich wzoruje, wykorzystując stosowane przez Francuzki zasady dbania o urodę. Tajemnica tkwi w prostych rytuałach i unikaniu pielęgnacyjnej przesady. Właśnie to skutkuje świeżym wyglądem kobiet znad Sekwany.

Francuzki dbają o siebie dyskretnie

W tym przypadku mniej oznacza więcej i lepiej. Jedno jest pewne — należy dbać o skórę tak, by nikt tego nie zauważył.

1. Piękno zawsze naturalne

A trudno mianem piękna określić nadmierną opaleniznę z solarium. Francuzki gustują w naturalnej skórze, na której nie starają się usilnie zatrzeć śladów piegów czy rumieńców. I raczej chronią ją przed słońcem, w okresie letnim, jak i zimowym, co akurat wyjątkowo działa na korzyść młodego wyglądu i braku zmarszczek.

2. „Tapeta” niemile widziana

Traktuj swoją skórę jak płótno, smaruj ją delikatnym balsamem czy kremem, dobieraj najlepszy podkład czy korektor, którym zakryjesz niedoskonałości. Maluj się dyskretnie, nikt nie musi widzieć u ciebie sztucznej tapety, ale świeżość i piękno.

Fot. iStock /Kiuikson

Fot. iStock /Kiuikson

3. Bez demakijażu nie ma spania

Podstawowa zasada zachowania skóry w jak najlepszej kondycji. Usuwaj makijaż, by pozwolić skórze oddychać i regenerować się. Korzystaj z pielęgnacji nocnej po demakijażu, która znakomicie „nakarmi” skórę w ciągu trwania nocy. Dzięki temu rano będziesz wyglądać świeżo bez nadmiernych starań.

4. Zapomnij o chirurgii plastycznej 

Każda z nas chce wyglądać młodo, ale lepiej i bardziej realnie jest stać się najlepszą możliwą wersję samej siebie … w każdym wieku. Nie ma sensu przesadzać z ingerencją chirurgiczną, która zazwyczaj dość mocno zmienia wygląd twarzy. Paryżanki nie próbują w ten sposób udawać, że są kimś innym, niż naprawdę.

5. Uważaj na używki

Niby takie oczywiste, a jednak dla wielu z nas uzależnienie jest na tyle pociągające, że nie przejmujemy się konsekwencjami dla urody. To banały, ale bardzo istotne — dla własnego dobra nie pij, nie pal, nie imprezuj po nocach. Zostaw to, co zdecydowanie ci nie służy, bo twoja skóra doskonale zapamięta każdy grzech ciężki i zemści się gorszym wyglądem.


źródło: www.mindbodygreen.com


Uroda

A ty? Co dasz swojej ojczyźnie? Fantastyczna kampania! Nie można przejść obojętnie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
9 listopada 2016
Fot. Screen/Youtube
 

Co oddawanie narządów a święto odzyskania niepodległości przez Polskę ma wspólnego? Okazuje się, że za sprawą Dawcy.pl bardzo wiele. Właśnie z tej okazji przygotowano spot do kampani „Ojczyzna to inni ludzie”. W filmie odpowiadając na pytania: co można zrobić dla ojczyzny i co można jej dać, występują: Arkadiusz Onyszko – piłkarz i autor, Omenaa Mensah -prezenterka telewizyjna, Piotr Morciniec – ksiądz, profesor, Anna Grodzka – działaczka społeczna, Karolina Gilon – modelka, Łukasz Jakóbiak – youtuber i dziennikarz, Halina Jędrzejewska – sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim oraz Marcin „Kosi” Kosiorek – raper. Na co dzień różni ich wiele, także poglądy, ale tu w tym klipie wszyscy są zgodni. „Bierzcie wszystko, co wam się może przydać” – mówi Omena Mensah, a Karolina Gilon dodaje: „Może być ze mnie pożytek”.

Kocham takie kampanie, bo mówią o rzeczach najważniejszych w taki sposób, że trudno przejść obojętnie. A wy? Co byście zrobili dla ojczyzny? Każdy może zrobić coś innego…


źródło: dawca.pl


Uroda

11 małych kroczków, by stać się lepszym sobą

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
9 listopada 2016
Fot. iStock / Petar Chernaev

1. Czytaj codziennie. Książki

2. Ucz się nowego języka

3. Ćwicz regularnie, choć raz w tygodniu

4. Unikaj pesymistów

5. Zrezygnuj z telewizji

6. Pozbądź się złych nawyków

7. Postaw sobie cel, który chcesz osiągnąć za pięć lat i zrób listę, jak krok po kroku, to zrobisz

8. Puść przeszłość, uwolnij się od niej

9. Znajdź nowe hobby

10. Naucz się radzić sobie z odmiennymi od ciebie ludźmi

11. Spróbuj zidentyfikować swoje wady i „martwe punkty”, w których zazwyczaj utykasz

A ty, zrobiłeś już dla siebie choć jedną rzecz z tej listy?


Na postawie: lifehack


Zobacz także

włosy latem

Jak dbać o włosy latem? 4 zasady, które uchronią cię przed ich wypadaniem

Mężczyzna nie jest gruboskórny. STOP – mitom i stereotypom. Dobrze przytulić się do miękkiego faceta

Fakty i mity związane z powiększeniem piersi