Go to content

Swissdent- twój uśmiech, nasza satysfakcja!

Fot. iStock / Drazen Lovric

SWISSDENT to szwajcarska firma zaangażowana w rozwój  i dystrybucję produktów do kosmetyki dentystycznej, założona przez uznanego stomatologa Dr Vaclava Velkoborsky’ego, mająca swoją siedzibę w Zurichu. Dzięki swojej szerokiej wiedzy i bogatemu doświadczeniu w kosmetyce dentystycznej, a także badaniom naukowym i testom, dr Vaclav Velkoborsky opracował unikatową formułę wybielającą. Rezultatem jest wysokiej jakości linia produktów, których innowacyjna i opatentowana formuła zapewnia bezpieczne wybielanie.

OPATENTOWANA FORMUŁA

Produkty SWISSDENT wykorzystują połączenie enzymów i zmikronizowanego nadltenku wapnia, bez użycia wysokoabrazyjnej krzemionki (wysokie RDA). Duża skuteczność tej formuły to kwestia naturalnych enzymów z owoców oraz zmikronizowanego nadltenku wapnia w bezpiecznym stężeniu 0,1%. Naturalne enzymy z ananasa i papai bardzo efektywnie usuwają przebarwienia i płytkę nazębną z powierzchni szkliwa.

Zmikronizanie nadltenku wapnia pozwoliło na dotarcie między kryształy szkliwa, gdzie reakcja chemiczna czyni cząsteczki przebarwień przezroczystymi. Dzięki swojej delikatnej kompozyji, wybielające pasty SWISSDENT nie zawierają SLS (sodium lauryl sulfate), pieniącego środka, który może powodować afty w jamie ustnej i podrażniać wrażliwą śluzówkę dziąseł.

SWISSDENT – KOSMETYKA DENTYSTYCZNA DLA BIAŁYCH ZĘBÓW

W ostatnich latach produkty Swissdent wskazują kierunek dla kosmetyków stomatologicznych i, jak można oczekiwać od wysokiej jakości marki stomatologicznej, SWISSDENT dba o twoje zęby w sposób delikatny, ale skuteczny. Nie ma znaczenia, czy chcesz rozjaśnić swoje zęby bardzo, czy tylko delikatnie usunąć przebarwienia – SWISSDENT jest wysokiej jakości marką, której produkty zapewnią odpowiednią pielęgnację i przyniosą oczekiwany efekt. Wszystkie produkty Swissdent są opatentowane.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Produkty Swissdent dostępne są w 40 krajach na świecie.

Wyróżnienia:

– Partner ZFF- Szwajcarskiego Festiwalu Filmowego;

– Lauerat Plebiscytu Qltowy Kosmetyk 2015;

– Partner VIP Lounge na lotnisku w Zurych u;

PASTY I KREMY DO ZĘBÓW

SWISSDENT EXTREME Intensywnie wybielająca pasta do zębów

Pasta do zębów przeznaczona do bardzo dużych przebarwień zębów, które występują u palaczy, miłośników czerwonego wina, kawy oraz herbaty. Wartość RDA 40 jest 5 razy niższa niż maksymalnie możliwe wyznaczone granice RDA. Zwykłe pasty wybielające często osiągają wartości 120 -150 RDA, niektóre nawet do 200 RDA! Niezwykle skuteczna formuła zawiera podwójną dawkę naturalnych enzymów i nadtlenku wapnia oraz sodę oczyszczoną, który neutralizuje kwasy, a także skutecznie usuwa dużą pigmentację szkliwa. Dodatek koenzymu Q10 i witaminy E aktywnie odżywia dziąsła. Charakterystyczny smak mięty odświeża oddech na kilka godzin. Zawiera fluor PPM 1180. Laureat Plebiscytu „Qltowy kosmetyk 2015”.

100 ml/75,00 zł, 50 ml/55 zł

SWISSDENT GENTLE delikatnie wybielająca pasta dla wrażliwych zębów

Najbardziej łagodna pasta przeznaczona do delikatnego czyszczenia wrażliwych zębów i rozjaśniania przebarwień. Wartość współczynnika ścieralności 25jest jedną z najniższych w rozjaśniających pastach na rynku stomatologicznym. Preparat zawiera naturalne enzymy papainę i bromelainę, które usuwają osad i zmikronizowany nadtlenek wapnia, który oddziałuje na powierzchnię szkliwa i wnika między jego kryształy. Witamina E odżywia dziąsła. Delikatny smak mentolu nie podrażnia błony śluzowej jamy ustnej. Zawiera fluor (1180 PPM) w celu ochrony zębów przed próchnicą szkliwa. Zmikronizowany nadtlenek wapnia działa między kryształami szkliwa, gdzie następuje reakcja chemiczna jego cząsteczek z cząsteczkami pigmentów. W związku z tym, zaleca się stosowanie wybielającej pasty do zębów bez płukania ust. Zamiast tego zaleca się tylko wyplucie nadmiaru pasty, aby nadtelenek wapnia mógł działać jak najdłużej. Płukanie ust jest możliwe po kilku minutach od czyszczenia. Nie zawierają
SLS (laurylosiarczanu sodu), środka pieniącego, który powoduje powstawanie aft i podrażnienie wrażliwej śluzówki jamy ustnej.

100 ml/75 zł, 50 ml/55 zł,

SWISSDENT CRYSTAL krem wybielający i remineralizujący

Wybielający krem, który regeneruje szkliwo zębów, z efektem wybielającym. Produkt stworzony z użyciem opatentowanej technologii remineralizacyjnej CRYSTAL, dzięki której można naprawić utratę minerałów ze szkliwa zębów jego naturalną formułą składnika. Działa ona przeciwko starzeniu się szkliwa, redukuje wrażliwość i odżywia zęby, sprawiając, że są białe i zdrowe. Bardzo niski współczynnik ścieralności (tylko 14!) zapewnia super delikatne, nieabrazyjne czyszczenie zębów. Biały kolor nowych biominerałów nadaje zębom młodego, bielszego odcienia.Opatentowana formuła zawiera także naturalny enzym z papaji – papainę w połączeniu z cynkiem dla efektywnej eliminacji płytki nazębnej i przebarwień. Bez SLS, parabenów i fluoru.

100 ml/79 zł, 50ml/50 zł       

SWISSDENT BIOCARE regenerujący i wybielający krem do zębów

Nowa formuła łączy kryształy hydroksyapatytu o wielkości 4 mikronów z L-argininą, L-karnityną i ekstraktem z roślin Elephantopus mollis. Ta aktywna kompozycja substancji remineralizuje powierzchnię zębów, zmniejsza ich wrażliwość i tworzy gładką powierzchnię, która jest mniej podatna na przebarwienia. Pasta do zębów jest odpowiednia nie tylko do kompleksowej codziennej pielęgnacji, ale także do kuracji po profesjonalnym lub domowym wybielaniu zębów lub w przypadku nadwrażliwości zębów. Ekstrakt z korzenia rośliny Spilanthes Calva DC ma bardzo silny naturalny antybakteryjny efekt, który redukuje wytwarzanie się płytki nazębnej. Połączenie ekstraktu z liści rozmarynu, liści guawy wraz z wyciągiem z nasion Terminalia bellirica i granatu działa przeciwzapalnie
i antyoksydacyjnie. Alfa-hydroksykwasy (kwas jabłkowy i cytrynowy) razem z kwasem hialuronowym i wysoce cenionym wyciągiem z Gotu Cola* działa jak detoks dziąseł i błony śluzowej.

100ml/75zł

* Gotu Cola jest jedną z najważniejszych roślin leczniczych i już od wieków jest stosowana w medycynie azjatyckiej. Pochodzi z tropikalnych obszarów Azji i jest szeroko rozpowszechniona w Chinach, Indiach, Sri Lance, Malezji i na Jawie.

PŁYNY DO PŁUKANIA JAMY USTNEJ

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

SWISSDENT PURE płyn do płukania jamy ustnej, 300 ml

Swissdent PURE to antybakteryjny płyn do płukania, który zapewnia świeży oddech na długi czas. Przezroczysty płyn nadaje się do pielęgnacji po wybielaniu zębów, ponieważ nie zabarwia ich. Nie zawiera alkoholu i ze względu na swój skład hamuje powstawanie płytki nazębnej. Zaleca się, aby codziennie rano używać go w połączeniu z pastą do zębów SWISSDENT PURE. Płukać można dowolnie w ciągu dnia przez co najmniej 30 sekund.

300ml/ 69 zł

SWISSDENT EXTREME płyn do płukania jamy ustnej 300 ml

Wybielający płyn do płukania jamy ustnej z opatentowaną technologią OXYgard doskonale uzupełnia działanie pasty do zębów EXTREME. Rozjaśnia zęby, a także dba o świeży oddech, neutralizuje zapach aromatycznych potraw oraz napojów. Płyn do płukania nie zawiera alkoholu. Zastosuj od razu po umyciu zębów, najlepiej pastą do zębów Extreme, wieczorem i rano. Płukać przez 30 sekund.

300 ml/69 zł 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

SPRAY’E ODŚWIEŻAJĄCE

SWISSDENT EXTREME spray z działaniem wybielającym, 9 ml

SWISSDENT opracował technologię OXYgard, która usuwa nieprzyjemne zapachy procesu utleniania i jednocześnie rozjaśnia przebarwienia na powierzchni szkliwa zębów. Natychmiastowa neutralizacja zapachu kawy, papierosów czy czosnku. EXTREME spray gwarantuje świeży oddech aż przez 3 godziny po aplikacji. Jest bardzo intensywny, dlatego wystarczą 3 do 5 dawek na cały dzień. EXTREME spray nie jest polecany w przypadku nadwrażliwości zębów. Spray jest zamknięty w eleganckim opakowaniu, które wszędzie można zabrać. Pojemność równa się 70 dawkom.

9 ml/39 zł

SWISSDENT PURE spray z działaniem antybakteryjnym, 9 ml

Spray PURE działa antybakteryjnie, spowalnia powstawanie kamienia nazębnego i jednocześnie zapewnia świeży oddech przez cały dzień. Można go używać dowolnie w każdym momencie. Poręczne opakowanie sprawia, że można go mieć cały czas przy sobie – w kieszeni czy torbie lub plecaku. Pojemność równa się 70 dawkom.

9ml /39 zł 

SZCZOTECZKI

černo-černý bok– Bardzo mała główka;

– Projektowane jak narzędzie dentystyczne do precyzyjnego szczotkowania;

– Całkowity zasięg i łatwy dostęp bez ryzyka uszkodzenia dziąseł;

– Technologia włosia 3D dla dotarcia do każdej powierzchni zęba;

– Wybielające linie zawierają włosie z mikrocząsteczkami;

– Nagroda RED DOT za Najlepszy Design 2010;

TRÓJWYMIAROWY KRÓJ SZCZOTECZKI

Profil inspirowany narzędziami dentystycznymi, przez co zapewnia nieporównywalną smukłość i niesamowitą precyzję trzymania szczoteczki – mała główka i ergonomiczny, smukły uchwyt.

SWISSDENT opatentował krój łyżeczki wykorzystywany we włóknach, który zapewnia perfekcyjne dostosowanie do każdego zęba. Mała główka szczoteczki sprawia, że dosięgnięcie do wszystkich miejsc w jamie ustnej staje się proste, zapewniając lepszą higienę i jednocześnie zapobiegając ryzyku zniszczenia dziąseł (często powodowanego za dużymi główkami szczoteczek).

SWISSDENT oferuje zaawansowaną technologię trójwymiarowego włókna, specjalnie stworzoną (w formie łyżki), aby wyczyścić wszystkie powierzchnie zęba. Specjalne włókna z wybielającymi mikrocząsteczkami wzmacniają efekt wybielający obecny w pastach SWISSDENT bez szorstkich otarć.

Ceny szczoteczek od: 9 za pojedynczą szczoteczkę do 26 zł za opakowanie 2+1.

Produkty Swissdend dostępne są na www.profimed.com.