Go to content

Kilka rzeczy w twoim otoczeniu, które niszczą twoją urodę i kradną ci młodość

Dom to bezpieczeństwo. Mówimy: „Nie ma jak w domu” i nie wyobrażamy sobie, że mogą się w nim znajdować przedmioty, które sprawiają, że szybciej się starzejemy. Czy wiesz, co jest szkodliwe dla twojej urody i co kradnie ci młodość?

Centralne ogrzewanie i klimatyzacja

Powietrze w domu się nagrzewa, ale wilgoć odparowuje. Jest sucho, a nasza skóra i błony śluzowe cierpią.  Skóra staje się bardzo wrażliwa, zaczyna swędzieć, może się łuszczyć. Pojawiają się zmarszczki.

Rozwiązanie: korzystaj z nawilżaczy powietrza, stosuj nawilżające kremy i zawsze używaj sprayu termalnego.

Mydło

„Częste mycie skraca życie” – brzmi żartobliwe przysłowie i… jest w nim dużo prawdy. Codzienne czyszczenie skóry środkami myjącymi może pozbawić nas naturalnej bariery obronnej skóry. To ona chroni nas przed bakteriami, a nawet zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Rozwiązanie: zawsze czytaj etykiety składników swojego mydła lub żelu pod prysznic. I nie bądź przesadnym czyściochem.

Poduszki

Tak, tak, dobrze czytasz. Większość ludzi wybiera bawełnę lub len, ponieważ są one dość tanie i łatwe w praniu. Ale gruba bawełna może zwiększyć ryzyko powstawania odgnieceń na skórze, które z czasem zamieniają się w zmarszczki. Ponadto te materiały są fanstastycznym środowiskiem dla rozwoju bakterii.

Rozwiązanie: Należałoby zastąpić bawelnę… jedwabien. Jedwab jest droższy, ale ma wiele zalet: jest trwały, nie powoduje odgnieceń na skórze twarzy, (ponieważ jest gładki) i zapobiega rozwojowi bakterii .

Smartfony i komputery

Niebieskie ekrany śledzi niemal każdy z nas od rana do późnego wieczora. Wiele osób wie, że pisanie wiadomości na klawiaturze telefonu z pochyloną do dołu szyją może powodować powstawanie podwójnego podbródka. Istnieją również badania, które twierdzą, że niebieskie światło ekranu (High Energy Visiblelight) może być równie  szkodliwe jak promienie UVA i UVB.

Rozwiązanie: Skróć czas spędzony z telefonem w ręku :).

Biustonosze

Istnieje teoria, że ​​biustonosze walczą z grawitacją i utrzymują jędrność naszych piersi. Ale nie ma żadnego naukowego uzasadnienia tej teorii. Inna,  przeciwna teoria mówi, że noszenie staników osłabia mięśnie klatki piersiowej . I to zostało udowodnione . Specjaliści są pewni, że tylko niektóre z nas (na przykład kobiety o dużych gruczołach piersiowych) muszą nosić stanik, aby czuć się komfortowo.

Rozwiązanie: zakładaj biustonosz tylko w razie potrzeby lub unikaj noszenia w ogóle.

Cukier

Jak wszyscy wiemy, cukier powoduje nadmierny przyrost wagi. Jednak najnowsze badania pokazują, że cukier przyczynia się również do przedwczesnego starzenia się i zapaleń skóry. Wewnątrz organizmu cukier zaczyna wytwarzać cząsteczki atakujące kolagen i elastynę, które są odpowiedzialne za piękną i gładką skórę.

Rozwiązanie: Zastąp cukier miodem, stewią, klonem, agawą lub syropem z topinamburu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

1/1 Co nam niszczy urodę

Przetworzone produkty mięsne

Produkty mięsne (takie jak kiełbaski i hamburgery) zawierają dużo tłuszczów i różnych suplementów: na przykład fosforu i siarczynów . Te substancje chemiczne pogarszają stan skóry i przyspieszają proces starzenia się organizmu.

Rozwiązanie: Ogranicz spożywanie tej żywności.

Spłukiwanie toalety

Niestety, nie wszyscy wiedzą, że istnieje kilka zasad, o których należy pamiętać podczas spłukiwania toalety.  Jeśli nie zamkniesz przedtem klapy od sedesu, bakterie i patogenne mikroorganizmy rozpylą się w powietrzu … i mogą wylądować na twoich włosach, ubraniach i skórze.

Rozwiązanie: Za każdym razem najpierw zamknij klapę.


Na podstawie: brightside.me