Uroda

Kilka rzeczy w twoim otoczeniu, które niszczą twoją urodę i kradną ci młodość

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 kwietnia 2018
Następny

Dom to bezpieczeństwo. Mówimy: „Nie ma jak w domu” i nie wyobrażamy sobie, że mogą się w nim znajdować przedmioty, które sprawiają, że szybciej się starzejemy. Czy wiesz, co jest szkodliwe dla twojej urody i co kradnie ci młodość?

Centralne ogrzewanie i klimatyzacja

Powietrze w domu się nagrzewa, ale wilgoć odparowuje. Jest sucho, a nasza skóra i błony śluzowe cierpią.  Skóra staje się bardzo wrażliwa, zaczyna swędzieć, może się łuszczyć. Pojawiają się zmarszczki.

Rozwiązanie: korzystaj z nawilżaczy powietrza, stosuj nawilżające kremy i zawsze używaj sprayu termalnego.

Mydło

„Częste mycie skraca życie” – brzmi żartobliwe przysłowie i… jest w nim dużo prawdy. Codzienne czyszczenie skóry środkami myjącymi może pozbawić nas naturalnej bariery obronnej skóry. To ona chroni nas przed bakteriami, a nawet zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Rozwiązanie: zawsze czytaj etykiety składników swojego mydła lub żelu pod prysznic. I nie bądź przesadnym czyściochem.

Poduszki

Tak, tak, dobrze czytasz. Większość ludzi wybiera bawełnę lub len, ponieważ są one dość tanie i łatwe w praniu. Ale gruba bawełna może zwiększyć ryzyko powstawania odgnieceń na skórze, które z czasem zamieniają się w zmarszczki. Ponadto te materiały są fanstastycznym środowiskiem dla rozwoju bakterii.

Rozwiązanie: Należałoby zastąpić bawelnę… jedwabien. Jedwab jest droższy, ale ma wiele zalet: jest trwały, nie powoduje odgnieceń na skórze twarzy, (ponieważ jest gładki) i zapobiega rozwojowi bakterii .

Smartfony i komputery

Niebieskie ekrany śledzi niemal każdy z nas od rana do późnego wieczora. Wiele osób wie, że pisanie wiadomości na klawiaturze telefonu z pochyloną do dołu szyją może powodować powstawanie podwójnego podbródka. Istnieją również badania, które twierdzą, że niebieskie światło ekranu (High Energy Visiblelight) może być równie  szkodliwe jak promienie UVA i UVB.

Rozwiązanie: Skróć czas spędzony z telefonem w ręku :).

Biustonosze

Istnieje teoria, że ​​biustonosze walczą z grawitacją i utrzymują jędrność naszych piersi. Ale nie ma żadnego naukowego uzasadnienia tej teorii. Inna,  przeciwna teoria mówi, że noszenie staników osłabia mięśnie klatki piersiowej . I to zostało udowodnione . Specjaliści są pewni, że tylko niektóre z nas (na przykład kobiety o dużych gruczołach piersiowych) muszą nosić stanik, aby czuć się komfortowo.

Rozwiązanie: zakładaj biustonosz tylko w razie potrzeby lub unikaj noszenia w ogóle.

Cukier

Jak wszyscy wiemy, cukier powoduje nadmierny przyrost wagi. Jednak najnowsze badania pokazują, że cukier przyczynia się również do przedwczesnego starzenia się i zapaleń skóry. Wewnątrz organizmu cukier zaczyna wytwarzać cząsteczki atakujące kolagen i elastynę, które są odpowiedzialne za piękną i gładką skórę.

Rozwiązanie: Zastąp cukier miodem, stewią, klonem, agawą lub syropem z topinamburu.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Uroda

Kolory, które pasują do twoich oczu. Sprawdź, jak możesz podkreślić ich piękno

Redakcja
Redakcja
3 kwietnia 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Zastanawiałaś się kiedyś, jakie ubranie lub cienie do powiek wybrać, żeby podkreślić twój kolor oczu? Otóż nie jest obojętne, jakim kolorem się otulisz. W zależności od zabarwienia tęczówki, konkretna barwa albo przygasi kolor oczu albo wręcz przeciwnie, doskonale podkreśli i wydobędzie jego głębię. 

Sprawdź, jaki kolor najlepiej podkreśli twoje spojrzenie.


źródło:  avanti24.pl kobieta.onet.pl

Uroda

Awantura na całego? Uważaj! Lista zdań, których możesz pożałować

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
3 kwietnia 2018
Fot. iStock/dima_sidelnikov
Następny

Istnieją pewne zachowania, gesty i słowa, które niemal każdego wyprowadzą z równowagi. Szczególnie, gdy posiłkujemy się nimi w trakcie nieprzyjemnych sytuacji. Na mężczyzn może tak działać nagły, kobiecy wybuch płaczu („No tak, jak już nie masz argumentów to zaczynasz beczeć”), panie wkurzy natomiast wywracanie oczami, olewanie i wychodzenie z pokoju. Szczególną kategorią wkurzających zachowań, świadczących o braku argumentów lub nonszalancji są pewne zdania. Większość z nas przynajmniej raz wypowiedziała w kłótni któreś z nich. 

Oto lista zdań, których nie wolno mówić w czasie awantury. I nie ma znaczenia, czy dyskusja toczy się z partnerem, matką, dzieckiem, dalszym krewnym czy koleżanką z pracy. Tych słów naprawdę można pożałować. W najlepszym wypadku nie wniosą niczego sensownego do dyskusji i tylko zaostrzą konflikt.

„Ty zawsze/ty nigdy”

W tym zwrocie zawsze występuje przesada i groteska. Nie jest tak, że ktoś „nie robi czegoś nigdy” lub „robi coś zawsze”. My natomiast uwielbiamy uogólniać, kiedy brakuje nam argumentów. Używając takich słów chcemy najczęściej wywołać u rozmówcy silną reakcję emocjonalną. I faktycznie – awantura gotowa. Oskarżony zaczyna się bronić, chociaż ty tak naprawdę nie przekazałaś, o co ci chodzi. Taka dyskusja do niczego nie prowadzi. Następnym razem staraj się mówić jasno i konkretnie.

„Zachowujesz się jak twoja matka”

Albo jak ojciec, przygłupi kumpel czy pijany wujek. To częste określenie, gdy już nie wiemy co powiedzieć, ale jednocześnie chcemy, żeby drugą osobę zabolały nasze słowa. Koniec końców dochodzi do przepychanki. Ewentualnie oskarżony się obrazi. Czy problem udało się rozwiązać? Nie.

„Porozmawiam z tobą, jak zaczniesz racjonalnie myśleć”

Szybko dajemy drugiej osobie do zrozumienia, że nie jest dla nas partnerem do rozmowy. A na pewno nie w obecnym stanie. Stawiamy siebie niejako ponad. To bardzo lekceważące kończenie dyskusji. Prawdą jest, że w trakcie awantury nasz organizm wydziela sporo adrenaliny i kortyzolu – hormonów, które skutecznie utrudniają racjonalne myślenie, ale można inaczej na ten moment zakończyć dyskusję. Propozycja, by powrócić do tematu jak emocje nieco opadną jest dobrym rozwiązaniem.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

6 trików, które pokochają osoby z kręconymi włosami

Jak zmotywować się do ćwiczeń

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Wrastający paznokieć

Wrastający paznokieć – domowe sposoby i profesjonalne metody na pozbycie się problemu