Lifestyle Uroda Zdrowie

Przysiady już znacie. Przyszła pora na przeskoki w przysiadzie

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
15 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / Fitappy2
 

Przysiady są już dobrze znanym ćwiczeniem, które pozwala m.in. fantastycznie wzmocnić mięśnie pośladków. Jeśli dla was taka forma ćwiczeń to zbyt mało, pora na wprowadzenie do nowej aktywności- przeskoki w przysiadzie. Wykonując regularnie to ćwiczenie zyskasz wzmocnione mięśnie pleców, brzucha, pośladków, ud i łydek, poprawisz ruchomość stawów, wykształcisz lepsze poczucie równowagi. 

Do dzieła!

  1. Nogi rozstaw szeroko, ugięte w stawach biodrowych, kolanowych i skokowych tak, by pośladki były wypchnięte w tył. Pięty skieruj lekko do środka, plecy wyprostuj, dłonie oprzyj na biodrach
  2. Wykonaj przeskok z szerokiego ustawienia nóg do przysiadu na wąsko rozstawionych stopach (szerokość bioder), zachowując przy tym cały czas ugięte nogi. Od razu szybko, przeskokiem, przejdź do szerokiego przysiadu.
  3. Powtarzaj dynamicznie ćwiczenie

 


Lifestyle Uroda Zdrowie

Trening ze skakanką. Ćwiczenie kardio i dziecięca radość w jednym

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
15 marca 2016
Fot. Pixabay / Fitappy2 / CC0 Public Domain
 

Skakanka to kolejny po hula-hoop przyrząd z czasów dzieciństwa, który w nieszablonowy sposób pozwala wykonać ćwiczenia wzmacniające ciało, układ krążenia i spalający kalorie. Skakanie ze skakanką angażuje mięśnie ramion, nóg, pośladków pleców oraz brzucha i klatki piersiowej. Efektem ubocznym będzie lepsza koordynacja ruchowa i zachowanie równowagi. Nie da się również pominąć faktu że ćwicząc z takim przyrządem, wracając myślami do dzieciństwa, poczujemy radość i energię, której często nam brakuje w pędzie między domem a pracą. 

To dziecinnie łatwe!

Kup taką skakankę, która swoją długością gdy staniesz na jej środku, końcami sięga do pach. Za długą możesz związać na końcach, ale za krótka bardzo utrudni ci zadanie.

Zacznij od skoków w wolnym tempie. Przeskakuj z nogi na nogę, jednocześnie wprawiając w ruch skakankę. Zmieniaj co pewien czas nogę, z której się wybijasz i na której lądujesz.


Gdy opanujesz podstawową zmianę nóg, spróbuj wyskoki obunożne, w którym skakanka przechodzi pod ciałem gdy obie nogi są w wyskoku


Skakanie możesz modyfikować na różne sposoby, np. bieg w miejscu, podczas którego na każde uniesienie nogi przypada jedno okrążenie skakanki – linka wędruje na zmianę pod prawą i lewą nogą.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Hula-hoop – połączenie doskonałej zabawy i ćwiczenia mięśni brzucha

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
14 marca 2016
Hula-hoop - połączenie doskonałej zabawy i ćwiczenia mięśni brzucha
Fot. Screen z Youtube / BodySculpture

Kręciłaś hula- hoop gdy byłaś małą dziewczynką? Jeśli tak to bez kłopotu ponownie zmusisz swoje biodra do tego ruchu. Jeśli ominęło cię to w dzieciństwie, czas nadrobić zaległości. Dzięki 30 minutom kręcenia koła, odchudzisz brzuch i ładnie wymodelujesz talię poprawiając jednocześnie postawę i wzmacniając kręgosłup.

  1. Stań w lekkim rozkroku, lekko ugnij nogi w kolanach i napnij brzuch.
  2. Chwyć rękami hula-hoop aby znalazło się na wysokości pasa.
  3. Oprzyj obręcz o jeden bok i delikatnym ruchem rąk wpraw ją w ruch. Poruszaj biodrami, utrzymując hula-hoop na wysokości pasa.

Na początek kręć lekkim, hula-hoop o szerokiej obręczy, a gdy już się wprawisz, kup cięższe, ze specjalnymi wypustkami, które pomogą w walce z tłuszczykiem na brzuchu. Nie zniechęcaj się pierwszymi niepowodzeniami, szybko przypomnisz sobie jak należy to robić. Połączysz doskonałą zabawę z ćwiczeniami.