Go to content

Płatki z aktywną witaminą C – TIMEWISE®. Będziecie zaskoczone, co potrafią!

Fot. iStock / Oksana Doroshko

Właśnie pojawił się przełomowy produkt do pielęgnacji  skóry. Najnowocześniejsza technologia, pozwalająca na dostarczenie twojej skórze megadawki witaminy C. Dlaczego witamina C? Będziecie zaskoczone, co potrafi!

Dlaczego moja skóra potrzebuje witaminy C?

Podobnie jak nasz organizm potrzebuje witamin, tak samo ważne są one dla naszej skóry, gdyż pomagają jej walczyć z oznakami starzenia. A ponieważ organizm ludzki nie może samodzielnie produkować witaminy C i nie jest w stanie przechowywać jej przez dłuższy czas, koniecznym jest regularne jej uzupełnianie. Witamina C znana jest ze swych właściwości rozjaśniających i wyrównujących koloryt, ale odgrywa również ogromną rolę w procesie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, a co za tym idzie, w zmniejszeniu widoczności drobnych linii i zmarszczek. Dodatkowo, witamina C posiada działanie przeciwutleniające, pomagające w ochronie przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Jak to działa?

Stabilizowana syntetyczna pochodna witaminy C zawarta w suchym płatku przekształca się w czystą witaminę C kiedy płatek rozpuszcza się pod wpływem wody.

Innowacja rynku kosmetycznego!

Nowością na rynku jest sposób, w jaki witamina C jest stabilizowana i podana w przezroczystym płatku, który rozpuszcza się po dodaniu kilku kropel wody. Znakomita większość produktów z witaminą C dostępnych na rynku jest w postaci płynnej. To powoduje rozkład witaminy C w momencie, gdy narażona jest na kontakt z powietrzem lub światłem (takie produkty muszą zostać zużyte w ciągu 7 – 10 dni). Wiele marek na rynku oferuje produkty z witaminą C w postaci proszku i serum, które muszą zostać połączone ze sobą, by aktywować witaminę. Powstałe serum należy zużyć bardzo szybko, by zawarta w nim witamina C nie uległa rozkładowi. To nakłada na klientów konieczność natychmiastowego wykorzystania serum bezwzględnie w czasie podanym w instrukcji obsługi. Rozpuszczalne płatki dozowane pojedynczo sprawiają, że witamina C pozostaje w postaci stabilnej do momentu uaktywnienia jej przez użytkownika. Witamina C w płatkach pozostaje stabilna przez cały okres przydatności do użycia (w tym przypadku 3 lata).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zawsze świeża

Witamina C w czystej postaci wraz z upływem czasu i dostępem powietrza, światła lub wody rozkłada się i traci swe właściwości. Nam udało się sprostać temu wyzwaniu! Dzięki innowacyjnym płatkom, witamina C jest szczelnie zabezpieczona, a jej moc uaktywnia się dopiero w momencie otwarcia opakowania. Płatek po dodaniu kilku kropel wody natychmiast się rozpuszcza, a połączony z ulubionym serum zamienia się w świeży, czysty eliksir witaminy C, który pobudza Twoją skórę do walki z oznakami starzenia. Dzięki temu masz absolutną pewność, że aplikowana witamina C będzie świeża za każdym razem. To totalna innowacja od Mary Kay!

Czysta witamina C

Sama formuła produktu jest wyjątkowa – to nie płyn ani proszek. To absolutnie rewolucyjne i innowacyjne rozwiązanie – płatek tak niewielki, że zmieścisz go w swojej dłoni. Jednakże niech jego rozmiar nie wprowadzi Cię w błąd – ten niewielki płatek ma ogromną siłę – przemieni Twoje serum w produkt o spektakularnym działaniu. Wystarczy, że połączysz go z odrobiną wody i ulubionym serum, a stworzysz wyjątkowo efektywną mieszankę. To prawdziwa innowacja!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

W kosmetyku wykorzystano nowej generacji pochodną witaminy C (Ascorbyl Glucoside), komponent wytwarzany z kwasu askorbinowego i glukozy. Składnik ten włączony w formułę suchych płatków, bezpośrednio po zwilżeniu ich wodą i aplikacji na powierzchnię skóry, pod wpływem zawartych w niej enzymów, powoli jest z nich uwalniany w postaci czystej witaminy C (kwas L-askorbinowy), która wnika w głębsze warstwy naskórka, zapewniając działanie charakterystyczne dla najbardziej aktywnej postaci tego surowca.

W odróżnieniu od stosowanej w kosmetykach czystej witaminy C, wykorzystane połączenie z glukozą jest bardziej stabilne, ma zdolność penetracji, wykazuje wyższą skuteczność w stymulacji syntezy kolagenu. Składnik ten nie powoduje podrażnień.

  • Witamina C, czyli kwas L-askorbinowy, jest niezbędna do przebiegu wielu procesów przebiegających w organizmie ludzkim, w tym również w skórze. Jest to jeden z nielicznych surowców kosmetycznych, których skuteczność w zapobieganiu procesom starzenia, w tym ograniczaniu zmarszczek, czy przebarwień, jest poparta rzetelnymi dowodami naukowymi.
  • Witamina C wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. Zwalczając wolne rodniki, przeciwdziała uszkodzeniu komórek i starzeniu się skóry. Zwiększa także jej odporność na zanieczyszczenia środowiskowe i działanie promieni słonecznych. Uznawana bywa za naturalny filtr przeciw promieniowaniu UV.
  • Przyspiesza spowolnione procesy fizjologiczne komórek. Bierze udział w syntezie kolagenu, białka odpowiedzialnego m.in. za elastyczność, sprężystość i gładkość skóry. Zmniejszając aktywność enzymów przyczyniających się do rozpadu kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, działa przeciwzmarszczkowo. Wpływa, także na pobudzenie syntezy ceramidów, odpowiedzialnych za zatrzymywanie wody w naskórku oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne, zwiększa ich elastyczność, przyspiesza proces gojenia oraz zapobiega obrzękom i siniakom. Ponadto wpływa korzystnie na mikrocyrkulację i zmniejsza rumień.
  • Witamina C, ograniczając syntezę melaniny, rozjaśnia przebarwienia, wyrównuje koloryt skóry, zmniejsza cienie pod oczami. Wykazuje delikatne właściwości złuszczające, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, przez co jest pomocna w leczeniu trądziku, w tym również różowatego.

Praktyczne stosowanie w kosmetykach witaminy C, w postaci kwasu askorbinowego, stwarza trudności ze względu na brak stabilności tego składnika. W kontakcie z wieloma czynnikami, w tym powietrzem, czy światłem roztwór witaminy C bardzo szybko ulega utlenianiu i staje się nieskuteczny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aby zapewnić witaminie C efektywne działanie w pielęgnacji skóry, naukowcy podjęli próby opracowania pochodnych o porównywalnych lub lepszych właściwościach. Idealna pochodna witaminy C powinna łatwo przeniknąć do komórek skóry i uwalniać kwas L-askorbinowy w ilościach wystarczających do zwiększenia syntezy kolagenu. Również powinna być bardziej stabilna niż czysty kwas askorbinowy. Takie efekty przypisuje się właśnie m in. glukozydowi askorbylu.

Składnik ten szczególnie polecany jest w przypadku cery poszarzałej, zmęczonej, wymagającej rozjaśnienia, usunięcia przebarwień, wyrównania kolorytu – zapewnia tzw. efekt flash.

mary kay


Artykuł powstał we współpracy z Mary Kay