Go to content

Piękne, idealnie gładkie nogi na stałe – to łatwiejsze niż myślisz!

Fot. Materiały prasowe

Spieszysz się do pracy? Chcesz wyjść z domu i założyć sukienkę lub szorty? Jesteś na wakacjach i właśnie przebierasz się w kostium kąpielowy? Świetnie, a czy zdążyłaś wydepilować nogi? Codzienna, uciążliwa depilacja to zmora kobiet na całym świecie. A co, jeżeli w zasięgu ręki istnieje inne, o wiele lepsze rozwiązanie?

Strata cennego czasu – depilacja

Codziennie depilowanie nóg to pożeracz czasu – czy wiesz, że ten domowy zabieg zabiera średnio… 72 dni życia? A mowa o samej depilacji, bez uwzględnienia walki z dodatkowymi problemami, które wynikając z regularnej depilacji mechanicznej. Wiele kobiet pragnie mieć idealnie gładką skórę już w okresie dojrzewania, a to sprawia, że z czasem włoski zaczynają odrastać coraz mocniejsze, grubsze i ciemniejsze. Zasada jest prostsza – kto raz wydepilował łydki maszynką, ten już zawsze będzie musiał powtarzać ten zabieg, codziennie lub co drugi dzień, przez cały rok.

Konsekwencje depilacji mechanicznej

Zarówno depilacja maszynką, jak i woskiem wiąże się z różnymi problemami. Bardzo częstym utrapieniem będą wrastające włoski, które po depilacji są za słabe, by przebić skórę, więc zwijają się i rosną w kierunku meszka włosowego. Na skórze powstaje guzek, który swędzi i boli, a z czasem może doprowadzić do stanu zapalnego. W takim wypadku trzeba będzie udać się do dermatologa.

To jednak nie jedyne problemy związane z depilowaniem nóg tradycyjną maszynką lub woskiem. Podrażnienia, zwłaszcza w okolicy łydek i ud, to nic przyjemnego. Nie wyglądają estetycznie, pieką i swędzą. Równie uciążliwe są zacięcia, które tylko przedłużają pobyt w łazience.

Gładkie nogi, czyli marzenie każdej kobiety

Dlaczego tak nam na tym zależy? Nogi to kobiecy atut, jedna z najseksowniejszych części ciała, którą z przyjemnością eksponujemy nie tylko w lecie. Aby jednak mogły w pełni zachwycać i imponować – muszą być gładkie i zadbane. To ogólnie przyjęty kanon piękna, przeciw któremu można się buntować, ale ostatecznie każda kobieta, prędzej czy później, usuwa owłosienie nie tylko z nóg, ale również okolic bikini, pach, a nawet rąk. Czy to oznacza, że każda z nas staje się niewolnikiem codziennej depilacji? Niekoniecznie!

Depilacja laserowa, czyli rozwiązanie idealne dla każdej kobiety

W pełni bezpieczna, a równocześnie niezwykle efektywna i długotrwała depilacja laserowa to wyłącznie korzyści. Przede wszystkim – koniec z podrażnieniami i problemem wrastających włosków. Zaoszczędzimy na wizytach u dermatologa, a gładkie nogi nie będą się wiązały z żądnymi dodatkowymi niedogodnościami. To nie jedyna oszczędność! Zniknie potrzeba kupowania maszynek lub regularnego płacenia za depilację woskiem. Czy wiecie, że w ciągu całego życia na depilację mechaniczną możecie wydać nawet… 32 000 zł? Łatwo wyeliminować ten koszt.

Warto zwrócić uwagę na ekologię – plastikowe, jednorazowe maszynki to zbędne gromadzenie śmieci.

Jeżeli często zacinacie się maszynką, depilacja laserowa łydek będzie dla was idealnym rozwiązaniem. Żadnych krwawiących ran i golenia nóg w pośpiechu!

Depilacja laserowa LightSheer Duet

Dlaczego warto? To oczywiste – kilka zabiegów, a aż 95% owłosienia zostaje usunięte. Pozostałe 5% to jasne, niewidoczne włoski, które trudno wyczuć pod palcami. Już po 7 zabiegach można się cieszyć efektem idealnie gładkiej skóry. Laser LightSheer Duet firmy Lumenis to obecnie najskuteczniejsze narzędzie, dzięki któremu depilacja laserowa nóg jest bezpieczna, niemal bezbolesna i bardzo efektywna. Zabieg jest szybki, bezinwazyjny i nie powoduje uszkodzeń skóry.

Co ważne – to jednorazowa, opłacalna i wcale niedroga inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić, o czym wspominaliśmy już wcześniej. Z resztą, w porównaniu do kosztów, jakie ponosimy przez całe życie – to się naprawdę opłaca!


Artykuł sponsorowany