Go to content

Dlaczego skóra się zmienia? Jak odmłodzić owal twarzy

Fot. iStock

Wraz z wiekiem odwraca się tzw. trójkąt młodości twarzy. Chodzi o kształt, w jaki wpisuje się jej owal – u młodej osoby to trójkąt postawiony na czubku, po 45-50. roku życia dolna część twarzy staje się szeroką podstawą. To rezultat wiotczenia, opadania i atrofii tkanek, pojawienia się „chomików” i zaniku objętości w policzkach. Utrata młodego konturu twarzy jest istotnym problemem dla wielu kobiet. Jednak wiele można zdziałać właściwie pielęgnując skórę. Z pomocą przychodzi nowa gama Volumeric marki Dr Irena Eris, która wpisuje się w trend kosmetyków wolumetrycznych.

Dlaczego skóra się zmienia?

Najbardziej zauważalne zmiany w konturze twarzy zachodzą ok. 50. roku życia, w okresie menopauzy. Związane to jest z gwałtownym pogorszeniem kondycji skóry, która w dużej mierze zależy od hormonów płciowych. Estrogeny to hormony młodości – wpływają na poziom nawilżenia skóry, jej unaczynienie, zwiększają produkcję kolagenu, przyspieszają gojenie ran i hamują stany zapalne. A ponieważ w okolicy twarzy znajduje się dużo receptorów estrogenowych, gdy dochodzi do obniżenia ich poziomu w trakcie menopauzy, jakość skóry gwałtownie się pogarsza. Pogłębia się jej wiotkość i suchość, dochodzi do zaniku podściółki tłuszczowej (zwłaszcza w okolicy policzków i skroni, które robią się zapadnięte), skóra staje się luźna i zaczyna wyraźnie opadać, tworząc „chomiki” i podwójny podbródek, a także tzw. zmarszczki atroficzne i grawitacyjne. Utrata konturu jest istotnym problemem dla 31% konsumentek, 22% cierpi z powodu wiotkiej skóry szyi i dekoltu oraz drugiego podbródka. 62% zwraca uwagę na problem głębokich linii i zmarszczek.* Odbudowa młodego owalu stała się dziś jednym z najważniejszych wyzwań kosmetologii.

Unikalna formuła Volumeric

Swoją skuteczność produkty zawdzięczają opracowanym w naszym laboratorium innowacyjnym składnikom przeciwstarzeniowym:

 • Sezamina – aktywny składnik pochodzenia roślinnego (pozyskiwany z oleju sezamowego), zwiększa ilość i akumulację lipidów w skórze właściwej, dzięki czemu przywraca objętość obszarom twarzy, które wraz z wiekiem ulegają atrofii. Pozwala odbudować trójkąt młodości twarzy, gwarantuje głębokie ujędrnienie i poprawę owalu.
 • Nowy kompleks Telomere-Lift – molekuła stymulująca proteiny i enzymy biorące udział w ochronie i naprawie DNA i telomerów. Wyniki badań potwierdzają, że długość życia komórek wzrosła o ponad 30% w porównaniu z próbą kontrolną.
 • Lipo peptyd S-HA – kompleks na bazie ceramidów, heksapeptydów i soli kwasu hialuronowego, o silnym działaniu ujędrniającym, wygładzającym i wyrównującym strukturę skóry. Wpływa na redukcję zmarszczek w trzech wymiarach – długości, szerokości i objętości.

Rola telomerów w starzeniu się skóry

Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest malejąca wraz z wiekiem liczba podziałów komórki. Związane to jest z coraz mniejszą aktywnością telomerazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za replikację telomerów, które ulegają skróceniu wraz z każdym podziałem komórki.  Skracanie telomerów to „wewnętrzny kalendarz” odliczający czas funkcjonowania i życia komórek. Badania nad telomerami zostały nagrodzone Nagrodą Nobla w 2009 roku. Marka Dr Irena Eris wprowadziła 10 lat temu pierwszą linię kosmetyczną stworzoną na bazie teorii telomerów. Była to gama Telomeric. Dziś w ręce konsumentek oddajemy innowacyjną linię Volumeric, która wydłużając długość życia komórek przyczynia się do zachowania młodości skóry. Jej formułę wzbogacono w aktywne składniki mające na celu odbudowę objętości i przywrócenie twarzy młodego owalu. Zastąpi ona gamę Telomeric.

Gama Volumeric

Fot. Materiały prasowe

W skład gamy wchodzą cztery produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji:

Volumeric Intense Firming & Replenishing Day Cream SPF 20

Ujędrniający krem wypełniający na dzień. Krem przywraca jędrność i elastyczność skóry, wykorzystując moc dwukierunkowego działania:

 • W tkance podskórnej stymuluje akumulację lipidów, nadając objętość obszarom twarzy, które wraz z wiekiem tracą swój kształt i ulegają zanikowi.
 • Na poziomie molekularnym innowacyjny kompleks Telomere-Lift wzmacnia telomery (fragmenty DNA w komórkach skóry) i aktywuje mechanizmy naprawcze, redukując zmarszczki i spowalniając starzenie się skóry. Ponadto specjalne nośniki z kwasem hialuronowym potęgują efekt intensywnego wypełnienia i ujędrnienia, głęboko nawilżają skórę oraz nadają jej miękkość i gładkość. Krem na dzień zawiera też filtr przeciwsłoneczny SPF 20.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie kremu:

 • zwiększa jędrność skóry o 41%
 • redukuje zmarszczki o 35%

Cena: 50 ml, 199 PLN

Supplementary Firming & Smoothing Night Cream

Głęboko ujędrniający krem wygładzający na noc. Krem przywraca jędrność i elastyczność skóry, wykorzystując moc dwukierunkowego działania:

 • W tkance podskórnej stymuluje akumulację lipidów, nadając objętość obszarom twarzy, które wraz z wiekiem tracą swój kształt i ulegają zanikowi.
 • Na poziomie molekularnym innowacyjny kompleks Telomere-Lift wzmacnia telomery (fragmenty DNA w komórkach skóry) i aktywuje mechanizmy naprawcze, redukując zmarszczki i spowalniając starzenie się skóry. Ponadto specjalne nośniki z kwasem hialuronowym potęgują efekt intensywnego wypełnienia i ujędrnienia, głęboko nawilżają skórę oraz nadają jej miękkość i gładkość. Krem silnie regeneruje skórę podczas nocnego odpoczynku.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie kremu:

 • zwiększa jędrność skóry o 41%
 • redukuje zmarszczki o 36%
 • zapewnia odczuwalne wygładzenie skóry – 93%
 • regeneruje skórę – 93%
 • zapewnia jej optymalne nawilżenie – 90%

Cena: 50 ml, 210 PLN

Volume Filler Eye Cream SPF 20

Wypełniający krem pod oczy. Krem przywraca jędrność i elastyczność cienkiej skórze wokół oczu, redukuje kurze łapki, wyrównuje strukturę, poprawia napięcie powiek. Działa dwukierunkowo:

 • W tkance podskórnej stymuluje akumulację lipidów, nadając objętość obszarom twarzy, które wraz z wiekiem tracą swój kształt i ulegają zanikowi oraz opadaniu – należy też do nich okolica oczu i skronie.
 • Na poziomie molekularnym innowacyjny kompleks Telomere-Lift wzmacnia telomery (fragmenty DNA w komórkach skóry) i aktywuje mechanizmy naprawcze, redukując zmarszczki i spowalniając starzenie się skóry wokół oczu. Ponadto specjalne nośniki z kwasem hialuronowym potęgują efekt intensywnego wypełnienia i ujędrnienia, głęboko nawilżają skórę oraz nadają jej miękkość i gładkość.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie kremu pod oczy:

 • zwiększa jędrność skóry o 29%
 • redukuje zmarszczki o 36%

Cena: 15 ml, 145 PLN

Neck and Decolette Sculpting Day & Night Concentrate

Modelujący koncentrat na szyję i dekolt. Jego skoncentrowana formuła zapobiega niekorzystnym objawom starzenia się cienkiej skóry szyi i dekoltu: przesuszeniu, zmarszczkom i „zagnieceniom”, wiotkości, wyczuwalnej nierówności struktury, tzw. obręczom Wenus. Często to właśnie te obszary zdradzają prawdziwy wiek kobiety, a niekorzystne objawy pojawiają się na nich szybciej niż na twarzy (która zwykle jest też lepiej pielęgnowana). Koncentrat, podobnie jak wszystkie kosmetyki z gamy Volumeric, ziała dwukierunkowo:

 • W tkance podskórnej stymuluje akumulację lipidów, nadając objętość obszarom twarzy, które wraz z wiekiem tracą swój kształt i ulegają zanikowi.
 • Na poziomie molekularnym innowacyjny kompleks Telomere-Lift wzmacnia telomery (fragmenty DNA w komórkach skóry) i aktywuje mechanizmy naprawcze, redukując zmarszczki i spowalniając starzenie się skóry. Ponadto specjalne nośniki z kwasem hialuronowym potęgują efekt intensywnego wypełnienia i ujędrnienia, głęboko nawilżają skórę oraz nadają jej miękkość i gładkość.

Badania potwierdziły, że 3-tygodniowe stosowanie koncentratu:

 • redukuje zmarszczki o 41%
 • zapewnia akamitną gładkość skórze – 100%
 • poprawia jej elastyczność – 93%
 • zwiększa sprężystość skóry – 83%

Cena: 75 ml, 105 PLN


* Wg raportu z badania przeprowadzonego na próbie 564 konsumentek, WirtualnaKlinika.pl dla  marki Dr Irena Eris, listopad 2019

Artykuł powstał we współpracy z marką Dr Irena Eris.