Pielęgnacja Uroda

8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
21 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

Czego potrzebujesz, aby zadbać o siebie w domu? Mamy dla Ciebie, 8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji od Anny Nocoń, kosmetolożki, kreatorki nurtu kosmetyki pozytywnej i unikalnej metody masażu antyaiging.

8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji

KROK 1. BĄDŹ SYSTEMATYCZNA

Najważniejsze, aby wypracować w sobie nawyk codziennych porannych i wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. Nasza skóra odwdzięczy się nam z nawiązką. Regularne domowe zabiegi będą zapobiegały powstawaniu niechcianych zmian skórnych, unikniemy nagromadzenia się na twarzy zanieczyszczeń oraz w pełni wykorzystamy zakupione specyfiki. Systematyczna pielęgnacja to najlepsza inwestycja w urodę, której efekty będziemy oglądać każdego dnia. Docenimy je natomiast najbardziej, gdy zauważmy, że mijający czas nie zawsze jest dla nas łaskawy.

KROK 2. RUSZAJ SIĘ I MYŚL POZYTYWNIE

Zaczynaj dzień od krótkiej gimnastyki, rozciągaj się i przeciągaj. Wystarczy kilka minut przed lustrem w łazience, obudzisz w ten sposób organizm, dotlenisz i odżywisz tkanki. Zawsze patrz na siebie z miłością, powiedz sobie dobre słowo – znajdź jedna rzecz, która Ci się w sobie podoba i skup się na niej. Pozytywne emocje powodują produkcję hormonów szczęścia, a te z kolei bezpośrednio wpływają na naszą urodę.

KROK 3. OCZYSZCZAJ

Rano dokładnie oczyszczaj skórę produktami do mycia, rób to uważnie masując twarz. W nocy skóra intensywnie pracuje, z jednej strony usuwa toksyny, z drugiej przechodzi w tryb pracy naprawczej. W dodatku zawsze są niej nieproszeni gości, którzy urządzają sobie nocne „biesiady” (mikrobiom – bakterie, grzyby, roztocza). Wieczorem koniecznie usuwaj makijaż i domywaj skórę, tak jak robisz to rano. Składniki odżywcze będą szybciej i lepiej wchłaniane.

KROK 4. TONIZUJ

Tonik przywróci pH skórze co pozytywnie wpływa na skórę, nawilży ją i złagodzi podrażnienia, zwiększy wchłanianie aktywnych składników z kremów, pomoże w regeneracji naskórka. Toniki są kosmetykami pielęgnacyjnymi, które pomagają w rozwiązywaniu problemów suchości, łuszczenia, zmian skórnych czy rozszerzonych porów.

KROK 5. ZŁUSZCZAJ

Na rynku jest dostępna bogata oferta peelingów – wybierz odpowiedni dla siebie i wykonuj ten zabieg raz tygodniu. Dzięki temu Twoja skóra będzie jeszcze lepiej oczyszczona, co spowoduje, będzie zdrowa i promienna a oznaki niedotlenienia i zmęczenia szybko miną.

KROK 6. NAWLIŻAJ, ODŻYWIAJ, REGENERUJ

Stosuj serum pod krem, jeśli Twoja skóra woła o pomoc. Serum jest zawsze bogatsze w aktywne składniki oraz dociera do głębszych warstw skóry. Na dzień stosuj kremy o lżejszej konsystencji najlepiej z wysokim filtrem UV. Na noc korzystaj z bogatych w witaminy kremy, które zapewnią idealną odnowę biologiczną.

KROK 7. MASUJ I DOTYKAJ

Zawsze dotykaj skóry z czułością, stanowczo, ale z czułością. Pod skórą znajduje się cały przestrzenny, wielowymiarowy system tkanek, które reaguje na każdy nasz ruch. Mikro masaż twarzy wykonuj każdego dnia podczas wszystkich wcześniej opisanych kroków. Raz w tygodniu zafunduj obie SPA i wykonaj porządny automasaż twarzy.

KROK 8. RELAKSUJ SIĘ

Śpij przynajmniej 6 godzin dziennie, pamiętaj, że w nocy cały organizm ciężko pracuje, nie przeszkadzaj mu działać. Nocą organizm usuwa toksyny, wchłania substancje odżywcze, produkuje enzymy i hormony, przepracowuje emocje i segreguje zdobyte w ciągu dnia doświadczenia. Sen działa korzystnie na urodę. Zaprzyjaźnij się z nim.

Więcej porad znajdziesz na www.annanocon.pl

ANNA NOCOŃ
KOSMETYKA POZYTYWNA, ANTI-AIGING

Anna Nocoń, magister kosmetologii, absolwentka międzynarodowych instytutów m.in. Manualistic Aestetic School (Moskwa), Institut of Thai Massage (Tajlandia) i innych. Specjalistka kosmetyki holistycznej i terapii naturalnych, kreatorka kosmetyki pozytywnej i psycho-kosmetyki. Autorka unikalnej techniki automasażu anty-aiging. Więcej informacji: www.annanocon.pl

 

 


Pielęgnacja Uroda

Wybacz, aby móc lepiej żyć

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
21 kwietnia 2020
Fot. iStock
 

W ciągu całego Twojego życia zdarzy się nie raz, nie dwa,  że ktoś zajdzie Ci za skórę, skrzywdzi Cię słowem, czynem, jak również Ty sama kogoś skrzywdzisz, popełnisz błędy, czy będziesz czegoś żałować. To zupełnie normalne. Nikt nie jest nieomylny. Nikt z nas nie jest doskonały i czasem mówimy i robimy rzeczy, które chętnie byśmy wymazały z pamięci.

Być może skrzywdzą Cię rówieśnicy naśmiewający się z Ciebie, nielojalna przyjaciółka, zazdrosny chłopak, niewierny mąż, narcystyczny partner, współpracownik, szef, rodzice, którzy nie potrafili właściwie kochać… przykładów możemy wymieniać bez końca. Poczucie oraz siła wyrządzonej Ci krzywdy będzie zależało od wielu czynników. Jak choćby od tego w jaki sposób postrzegasz siebie, jakie masz poczucie własnej wartości oraz jak często stawiasz siebie w roli ofiary. Im niższa samoocena, tym więcej krzywd będziesz mieć na swoim koncie i tym więcej osób wokół siebie będziesz postrzegać jako tzw. katów.

Poczucie krzywdy, zranienia wywołuje lawinę trudnych emocji. Od złości, frustracji, agresji i autoagresji, po smutek, żal, poczucie winy, wstydu a nawet może prowadzić do depresji. I tutaj piszę z perspektywy zarówno ofiary, jak i kata, bo prędzej czy później obie te postaci mogą doświadczać podobnych emocji, z tymże pokrzywdzona strona doświadczy ich znacznie szybciej i dotkliwiej.

Wyobraź sobie, że wybierasz się na wielogodzinną wyprawę górskimi szlakami. Na swoich barkach będziesz niosła plecak. Jeśli spakujesz plecak z uważnością, umieścisz w nim najważniejsze rzeczy, dzięki którym będziesz czuła się bezpiecznie i w miarę lekko. Jeśli wrzucisz do niego byle co i zbyt wiele, z każdym kolejnym krokiem będziesz odczuwała coraz większe zmęczenie, ból ciała, aż w końcu będziesz zmuszona przerwać wędrówkę, być może nie dochodząc do celu.

A teraz wyobraź sobie, że ten górski szlak, to Twoja życiowa droga. Plecak, który niesiesz

na swoich barkach wypełniony jest doświadczeniami, myślami i emocjami. Te pozytywne, przyjemne stanowią ważne wypełnienie – potrzebny prowiant, który pomaga Ci iść dziarsko życiową trasą i pokonywać przeszkody. Te trudne są kamieniami, które znacznie spowalniają Twoją wędrówkę. Każda kolejna krzywda czy uraza dokłada Ci kolejny zestaw kamieni. I tak w kółko. Jak więc, chcesz poruszać się dalej, niosąc plecak wypełniony po brzegi ciężarami? Jak chcesz żyć, kiedy nosisz w sobie takie obciążenie? A gdzie jest miejsce w tym wszystkim na pozytywne emocje, piękne doświadczenia i budujące myśli? Pewnie niewiele…

Zastanów się, czego masz więcej w swoim życiowym plecaku. Ciężkich kamieni czy dobrego, energetycznego prowiantu, który napędza Cię do działania?

Nie da się przeżyć dobrze życia idąc przez nie z takim ciężarem. Owszem będziesz się poruszać, jednak w jakim tempie? I co to za jakość wędrówki?  Z tak obładowanym plecakiem zwyczajnie umęczysz się. Będziesz cierpiała jeszcze bardziej. Jeśli kiedykolwiek chodziłaś po górskich szlakach z plecakiem większym niż 10l, wiesz dokładnie co mam na myśli. A jeśli nigdy nie doświadczyłaś górskiej wyprawy, to przypomnij sobie, jak to jest pokonać pieszo trasę ze sklepu do domu z ciężkimi zakupowymi siatkami. Zapewne dojdziesz do celu, ale jak umęczona.

Dlatego, to niezwykle ważne aby sukcesywnie pozbywać się emocjonalnych głazów. Nie udając, że ich nie ma, nie wypierając czy zamiatąc pod przysłowiowy dywan. Stopniowo i sukcesywnie, z wielką uważnością przepracowywać. Nie dla kogoś innego. Dla siebie. Przede wszystkim dlatego, że obciążamy nimi najbardziej siebie. Bardzo często osoba, która zawiniła i wobec której żywimy te uczucia, nie jest nawet świadoma naszych odczuć. Nie wie, jak bardzo zawiniła. Ona żyje normalnym życiem, Ty zagruzowana emocjonalnym ładunkiem.

Jak więc pozbyć się ciężarów z życiowego plecaka?

Sposobów jest wiele i ważne aby zrozumieć, że jest to proces złożony. Pracochłonny i czasochłonny. Wymagający Twojego zaangażowania. Często niełatwy i niekiedy bolesny. Wart jednak podjęcia tego wysiłku.  Według mnie i mojego doświadczenia popartego pracą z moimi podopiecznymi, istotnym krokiem jest wybaczenie. Wybaczenie szczere, na głębokim poziomie, nie wyłącznie przez powiedzenie słowa „wybaczam”.

Krok 1 – Obejrzyj zawartość plecaka

Aby móc wybaczyć, warto najpierw poprzyglądać się sobie. Zobaczyć z uważnością, czym wypełniony jest plecak. Czego jest w nim więcej.

Krok 2  – Poprzyglądaj się emocjom

Następnie zadać sobie pytanie, kto mi zawinił? Czym zawiniłam ja drugiej osobie?

Co robią mi te emocje, które czuję? Co dzięki nim zyskuję? Co przez nie tracę? Spróbuj znaleźć pozytywną emocję nawet dla tych „negatywnych”. To słowo celowo ujęłam w cudzysłowie, jako że nie lubię tego określenia. Słowo „negatywne” z założenia ma pejoratywny wydźwięk. Zdecydowanie bardziej wolę określenie – trudne emocje. Bo emocje stanowią dla nas bardzo ważną informację zwrotną. Kiedy zaczniesz je analizować – powiedzą Ci wiele o tym co aktualnie dzieje się w Twoim wnętrzu, a co odzwierciedla się w świecie zewnętrznym.

Krok 3 – Akceptacja

Masz całkowite prawo czuć zarówno radość, euforię, spełnienie, jak również złość, żal czy poczucie winy. Masz prawo czuć każdą emocję. Zaakceptuj je wszystkie bez wyjątku.

Zaakceptuj również fakt, że osoba, która Cię skrzywdziła, postąpiła najlepiej jak potrafiła w danym momencie swojego życia. Nie potrafiła inaczej, lepiej. Z różnych powodów, być może jej znanych lub nieuświadomionych.

Krok 4 – Wyraź chęć wybaczenia

Wybaczenie nie jest proste. Często dochodzimy do tego etapu po dłuższym czasie. Potrzebujemy popracować z naszym ego, które z jakiegoś powodu nie chce odpuścić. Przepracować emocje, które są w nas zakotwiczone na głębokim poziomie. Im większe poczucie krzywdy czy skrzywdzenia drugiej strony, tym dłuższy będzie proces dojścia do tego etapu. Warto jednak podjąć próbę. Wyrazić chęć. Już sama chęć, będzie stanowiła istotny, być może przełomowy moment i może być kolejnym etapem już do samego wybaczenia. Otwórz swoje serce. Medytuj, kładąc rękę na swoim sercu i kierując swoje myśli, energię ku chęci wybaczenia. Poproś swoje serce o wybaczenie. Jeśli nie czujesz jeszcze gotowości w sobie, doskonałym sposobem uwolnienia emocji będzie napisanie listu.

Krok 5 – Napisz list

A nawet dwa. Koniecznie własnoręcznie, nie na komputerze. W pierwszym napisz wszystko, co czujesz do danej osoby.  Czym Ci zawiniła. Wylej na papier wszystkie emocje. Złość, frustrację, gniew itd.  Pisz wszystko, co tylko przyjedzie Ci do głowy. Nie masz żadnych ograniczeń. Możesz używać takich słów, jakich potrzebujesz. Kiedy poczujesz, że wyczerpałaś temat, spal list. Po takim liście powinnaś poczuć ogromną ulgę i lekkość na duszy. Wolna od trudnych emocji.

Drugi list napisz, jeśli naprawdę chcesz. Ten list możesz skierować do tej samej osoby, z tą jednak różnicą, że intencją tego listu nie może być atak. Znajdź dobrą intencję. Zastanów się, co chcesz powiedzieć drugiej stronie ale bez ranienia jej. Niezwykle oczyszczającym procesem wybaczania jest metoda Ho’oponopono.

Wybaczam Ci…

Przepraszam Cię…

Dziękuję Ci…

Kocham Cię

Jeśli czujesz taką potrzebę, podaruj ten list Tej osobie, jeśli nie, spal go, podobnie jak poprzedni. Niech proces palenia listu będzie symbolem zamknięcia pewnego rozdziału w Twoim życiu.

Jeśli nie chcesz pisać drugiego listu – usiądź wygodnie do medytacji i przejdź ten proces mentalnie, w swoim umyśle i sercu. Daj sobie czas i zapewnij sobie komfortowe warunki. Włącz łagodną, relaksacyjną muzykę i poświęć sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Nie spiesz się i pamiętaj, że warto doprowadzić ten proces do końca. Pozwól sobie na wszystkie odczucia i reakcje. Szczególnie na łzy, które mogą płynąć obficie. Sama dokładnie będziesz wiedziała, kiedy proces dobiegł końca.

Zachęcam Cię, abyś wybaczenie przeszła z każdą osobą, do której masz jakiś żal. A przede wszystkim wybacz sobie. Wszystko to, z czego nie byłaś dumna, to czego się wstydziłaś i to co masz sobie do zarzucenia. Pamiętaj o kamieniach, z którymi nie warto chodzić.

Wracaj do tego procesu, za każdym razem, kiedy poczujesz potrzebę. Nie trzymaj urazy w sobie zbyt długo.

Gwarantuję Ci, że kiedy przejdziesz dogłębny proces wybaczenia zarówno sobie, jak i innym, niemal natychmiast poczujesz wolność, lekkość na duszy i będziesz gotowa otworzyć nowy rozdział swojego życia. Twój plecak zaś, będzie wypełniony tym, czego potrzebujesz, co doda Ci energii do dalszej wędrówki życiowej.

Z całego serca życzę Ci lekkiego plecaka 🙂

Aleksandra Gelo-Piesta – psycholog, certyfikowany coach, trener biznesu i rozwoju osobistego, trener mentalny, instruktorka Pilates. Ambasadorka zdrowego ciała, umysłu i duszy. Autorka holistycznego programu dla kobiet: Crazy Women Go Healthy  Więcej o mnie: www.crazywomengohealthy.pl

Zapraszam Cię na cotygodniowe Insta Live: medytacje – w każdy wtorek o godz. 20:00 oraz cykl Kobiety Kobietom – w każdy czwartek o godz. 20:00 https://www.instagram.com/crazywomengohealthy_pl/


Pielęgnacja Uroda

Rozwiązanie akcji #Odstresuj się

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
20 kwietnia 2020
fot. iStock/Martin Dimitrov

Dziś społeczna kwarantanna wydaje się mniej straszna i uciążliwa. Mieliśmy trochę czasu, by oswoić się z nową rzeczywistością. Ale nie tylko czas pomógł przetrwać ostatnie tygodnie… pomogło coś znacznie lepszego, ważniejszego i niezastąpionego – ludzie! To wy postanowiliście odczarować rzeczywistość i zadbać o własny komfort. Nie kto inny, WY! I z całego serca wam tego gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy wam za wspólne dwa tygodnie. Za czas poświęcony tylko sobie i naładowanie baterii pozytywną energią. Pamiętajcie, że to, co dobre zawsze wraca. Nigdy o tym nie zapominajcie. Gdy tylko stres i frustracja ściśnie wam gardło, weźcie głęboki oddech i zaopiekujcie się sobą choć przez pięć minut. To dobro, które w sobie wyzwolicie popłynie dalej i zdziała prawdziwe małe cuda.

Sponsorem nagród jest:

Marka Kneipp jest inicjatorem kampanii społeczno-edukacyjnej „Naturalnie Szczęśliwe” której celem jest wspieranie Polek w dążeniu do odnalezienia prawdziwego szczęścia, zdrowia i równowagi w dzisiejszym świecie, a także edukacja czym jest prawidłowy odpoczynek, dzięki któremu można odzyskać energię, przezwyciężyć znużenie oraz zmęczenie. Kampania opiera się na pięciu filarach holistycznej filozofii Sebastiana Kneippa, która została uznana za niematerialne dziedzictwo kulturowe UNESCO.

5 filarów filozofii Sebastiana Kneippa:

WODA – podstawa “kuracji Kneippa“, polegająca na ciepłym i zimnym oddziaływaniu temperatury wody, które pobudza krążenie krwi, a w konsekwencji przyspiesza przemianę materii i oczyszczanie organizmu.

ROŚLINY – tworząc uzdrawiające receptury i produkty Kneipp wykorzystywał wiedzę o właściwościach, a także mocy aromatycznych i leczniczych roślin.

RUCH – nawet lekka, ale regularna aktywność fizyczna poprawia ogólne samopoczucie i wspomaga system odpornościowy.

ODŻYWIANIE zrównoważona dieta, oparta na produktach sezonowych i lokalnych, jest podstawą zdrowia.

RÓWNOWAGA – zrównoważony styl życia z intensywnymi fazami odpoczynku jest podstawą zdrowego, aktywnego i pełnego szczęścia życia.

Więcej o kampanii oraz filozofii znajdziecie na stronie www.swiatkneippa.pl.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy laureatów naszej zabawy! Gratulacje!

Laureatki prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu – i pseudonim/nick, którym posługiwaliście) na adres e-mail:[email protected]l wpisując w temacie wiadomości „#Odstresuj się”.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

Drodzy Laureaci, ze względu na obecną sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa, a co za tym idzie, przejściem wielu osób na tryb pracy zdalnej i opóźnieniach w realizacji zamówień przez firmy kurierskie, przesyłki z nagrodami będą wysyłane, najszybciej jak to możliwe, jednak mogą występować opóźnienia względem planowanych terminów. Liczymy na waszą wyrozumiałość.

Nagrody:

  1. Jadwiga Dudek
  2. Aleksandra Ola
  3. Agata Wawrzyniak
  4. Ewa Osieleniec
  5. Ingrid Podwysocka
  6. Gardon Beata
  7. Aleksandra Rasz
  8. Agnieszka Krysiak
  9. Beata DG
  10. Anna Bałła

Zestaw kosmetyków Kneipp, składający się z:

Krem do rąk Favourite Time  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Krem do rąk Favourite Time zawiera naturalny odżywczy olejek migdałowy i ekstrakt z kwiatów wiśni. Pielęgnujące olejki naturalne pomagają zachować właściwy poziom nawilżenia, ekstrakt z wiśni nadaje piękny i subtelny zapach. Krem szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia tłustych rąk i zapewnia efekt aksamitnych dłoni przez długi czas. Do produktu nie dodano żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Esencja do kąpieli Favourite Time  (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Esencja do kąpieli Favourite Time delikatnie nawilża i wygładza skórę nadając jej piękny i zmysłowy zapach, dzięki naturalnemu ekstraktowi z kwiatów wiśni.

Kryształki do kąpieli z soli mineralnej Favourite Time (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Kryształki do kąpieli z soli mineralnej Favourite TimeCiepła kąpiel z dodatkiem kryształków soli mineralnej z naturalnym ekstraktem z kwiatów wiśni to doskonały sposób na przyjemne zakończenie dnia i prawdziwą ucztę dla zmysłów. Delikatny zapach kwiatów wiśni pomoże zrelaksować się i pozostawi zmysłową woń na ciele. Termalna sól pozyskana jest w procesie panwiowym, w warzelni Saline Luisenhall. Proces polega na długotrwałym gotowaniu solanki, pochodzącej z pradawnego morza, i jej stopniowym zatężaniu, aż do osiągnięcia stadium krystalizacji. Sól jest pozbawiona zanieczyszczeń, niezwykle bogata w minerały, łatwo absorbuje olejki pielęgnacyjne i eteryczne. Dzięki temu kąpiel z dodatkiem soli nie tylko odżywia skórę, ale ma również działania aromaterapeutyczne.

Olejek różany do ciała „Beuty oil” (1 szt.)

Fot. Materiały prasowe

Olejek różany do ciała „Beuty oil” dzięki zawartości olejku z krokosza barwierskiego, oliwy z oliwek z upraw ekologicznych oraz olejku różanego nadaje się idealnie do pielęgnacji dojrzałej i wymagającej skóry. Intensywnie nawilża i odżywia skórę. Zawarty w składzie olejek z dzikiej róży posiada naturalny kwas trans-retinowy, który regeneruje tkanki na poziomie komórkowym. Ponadto olejek ten charakteryzuje się wysoką zawartością kwasów omega-6 i omega-3. Olejek z dzikiej róży zawiera także karotenoidy (beta-karoten, likopen, zeaksantynę i in), które działają antyoksydacyjnie. Ponadto redukuje zmarszczki i hamuje powstawanie nowych, zwiększa elastyczność skóry, tonizuje jej odcień i znacząco spowalnia proces starzenia. Olejek dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry po kąpielach słonecznych, rozjaśnia przebarwienia, odbudowuje cement międzykomórkowy, redukuje blizny i rozstępy (przyspiesza restrukturyzację tkanek). Delikatny zapach olejku został uzyskany dzięki zawartości olejku eterycznego z róży damasceńskiej. Olejek eteryczny pozyskiwany jest poprzez destylację ręcznie zbieranych kwiatów tej rośliny, uprawianej w słynnej Dolinie Róż w Bułgarii. Z 2 do 5 ton zebranych kwiatów destyluje się 1 kg olejku eterycznego. Do produktu nie dodano żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Balsam do ust (1 szt. – jedne z trzech wariantów)

Balsam do ust w formie pomadki to bogata w naturalne i roślinne woski pielęgnacja ust. Głównym składnikiem jest wosk pozyskiwany z łupiny owoców chińskiego drzewa lakierowego (Rhus Verniciflua). Borówki są zagotowywane, a czerpany w procesie surowy wosk czerpany i filtrowany. Miękka konsystencja wosku borówek jest wykorzystywana w kosmetykach dzięki jej spójności i nawilżającym właściwościom. Ten wosk nadaje się również jako zastępczy dla wosku pszczelego. W produktach pielęgnacji skóry jest on zdecydowanie lżejszym i mniej błonotwórczym aniżeli wosk pszczeli. Bogata i odżywcza pielęgnacja oparta w 100% na naturalnych składnikach. Wosk z borówki w połączeniu z olejkiem kokosowym, masłem shea, olejkiem jajoba oraz masłem cupacu doskonałe właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Masło Cupuaçu,1,5 raza bardziej odżywczego niż masło Karité. Z nasion pozyskujemy na zimo obfite i bogate w kwasy tłuszczowe (Omega-6 i Omega-9) dla intensywnego i długotrwałego nawilżenia skóry. Opakowanie wykonane jest z włókien trawy, 100% biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska. W opakowaniach balsamu ograniczono ilość plastiku, zastępując go naturalnym korkiem. Do produktu nie dodano żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego.

Kryształki do kąpieli stóp Kneipp®

Fot. Materiały prasowe

Kryształki do kąpieli stóp Kneipp® delikatnie oczyszczają zmęczone stopy,  zmiękczają zrogowaciały naskórek, a także działają dezodorująco. Kąpiel stóp to nie tylko optymalne przygotowanie do dalszej pielęgnacji stóp ale również cudowny relaks dzięki orzeźwiającemu i odświerzającemu aromatowi pochodzącemu z naturalnego olejku pomarańczowego.

Torba materiałowa (1 szt.)

„Poradnik dla każdej kobiety” (1 szt.)

Akcja trwa 30.03.2020 od 12.04.2020 do roku. Wyniki zostaną opublikowane do 20.04.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

 


Zobacz także

manicure idealny

Moje miejsce nr 1 na manicure idealny w Warszawie

Co najczęściej pijesz rano – kawę, herbatę? Sprawdź jakie korzyści przyniesie ci zamiana ich na szklankę wody z cytryną

Jak zrobić manicure hybrydowy na krótkich paznokciach?