Go to content

8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji

Fot. iStock

Czego potrzebujesz, aby zadbać o siebie w domu? Mamy dla Ciebie, 8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji od Anny Nocoń, kosmetolożki, kreatorki nurtu kosmetyki pozytywnej i unikalnej metody masażu antyaiging.

8 sprawdzonych kroków skutecznej domowej pielęgnacji

KROK 1. BĄDŹ SYSTEMATYCZNA

Najważniejsze, aby wypracować w sobie nawyk codziennych porannych i wieczornych rytuałów pielęgnacyjnych. Nasza skóra odwdzięczy się nam z nawiązką. Regularne domowe zabiegi będą zapobiegały powstawaniu niechcianych zmian skórnych, unikniemy nagromadzenia się na twarzy zanieczyszczeń oraz w pełni wykorzystamy zakupione specyfiki. Systematyczna pielęgnacja to najlepsza inwestycja w urodę, której efekty będziemy oglądać każdego dnia. Docenimy je natomiast najbardziej, gdy zauważmy, że mijający czas nie zawsze jest dla nas łaskawy.

KROK 2. RUSZAJ SIĘ I MYŚL POZYTYWNIE

Zaczynaj dzień od krótkiej gimnastyki, rozciągaj się i przeciągaj. Wystarczy kilka minut przed lustrem w łazience, obudzisz w ten sposób organizm, dotlenisz i odżywisz tkanki. Zawsze patrz na siebie z miłością, powiedz sobie dobre słowo – znajdź jedna rzecz, która Ci się w sobie podoba i skup się na niej. Pozytywne emocje powodują produkcję hormonów szczęścia, a te z kolei bezpośrednio wpływają na naszą urodę.

KROK 3. OCZYSZCZAJ

Rano dokładnie oczyszczaj skórę produktami do mycia, rób to uważnie masując twarz. W nocy skóra intensywnie pracuje, z jednej strony usuwa toksyny, z drugiej przechodzi w tryb pracy naprawczej. W dodatku zawsze są niej nieproszeni gości, którzy urządzają sobie nocne „biesiady” (mikrobiom – bakterie, grzyby, roztocza). Wieczorem koniecznie usuwaj makijaż i domywaj skórę, tak jak robisz to rano. Składniki odżywcze będą szybciej i lepiej wchłaniane.

KROK 4. TONIZUJ

Tonik przywróci pH skórze co pozytywnie wpływa na skórę, nawilży ją i złagodzi podrażnienia, zwiększy wchłanianie aktywnych składników z kremów, pomoże w regeneracji naskórka. Toniki są kosmetykami pielęgnacyjnymi, które pomagają w rozwiązywaniu problemów suchości, łuszczenia, zmian skórnych czy rozszerzonych porów.

KROK 5. ZŁUSZCZAJ

Na rynku jest dostępna bogata oferta peelingów – wybierz odpowiedni dla siebie i wykonuj ten zabieg raz tygodniu. Dzięki temu Twoja skóra będzie jeszcze lepiej oczyszczona, co spowoduje, będzie zdrowa i promienna a oznaki niedotlenienia i zmęczenia szybko miną.

KROK 6. NAWLIŻAJ, ODŻYWIAJ, REGENERUJ

Stosuj serum pod krem, jeśli Twoja skóra woła o pomoc. Serum jest zawsze bogatsze w aktywne składniki oraz dociera do głębszych warstw skóry. Na dzień stosuj kremy o lżejszej konsystencji najlepiej z wysokim filtrem UV. Na noc korzystaj z bogatych w witaminy kremy, które zapewnią idealną odnowę biologiczną.

KROK 7. MASUJ I DOTYKAJ

Zawsze dotykaj skóry z czułością, stanowczo, ale z czułością. Pod skórą znajduje się cały przestrzenny, wielowymiarowy system tkanek, które reaguje na każdy nasz ruch. Mikro masaż twarzy wykonuj każdego dnia podczas wszystkich wcześniej opisanych kroków. Raz w tygodniu zafunduj obie SPA i wykonaj porządny automasaż twarzy.

KROK 8. RELAKSUJ SIĘ

Śpij przynajmniej 6 godzin dziennie, pamiętaj, że w nocy cały organizm ciężko pracuje, nie przeszkadzaj mu działać. Nocą organizm usuwa toksyny, wchłania substancje odżywcze, produkuje enzymy i hormony, przepracowuje emocje i segreguje zdobyte w ciągu dnia doświadczenia. Sen działa korzystnie na urodę. Zaprzyjaźnij się z nim.

Więcej porad znajdziesz na www.annanocon.pl

ANNA NOCOŃ
KOSMETYKA POZYTYWNA, ANTI-AIGING

Anna Nocoń, magister kosmetologii, absolwentka międzynarodowych instytutów m.in. Manualistic Aestetic School (Moskwa), Institut of Thai Massage (Tajlandia) i innych. Specjalistka kosmetyki holistycznej i terapii naturalnych, kreatorka kosmetyki pozytywnej i psycho-kosmetyki. Autorka unikalnej techniki automasażu anty-aiging. Więcej informacji: www.annanocon.pl