Lifestyle

Od tego, jaki rodzaj alkoholu lubisz, zależy to, jak będziesz się po nim zachowywać

Redakcja
Redakcja
25 grudnia 2017
Fot. iStock / gradyreese
 

Lubimy pić alkohol, a to jak często i po jakie rodzaje trunków sięgamy, zależy od indywidualnych predyspozycji. Na szczęście dla większości alkohol to jedynie sposób na relaks lub zabawę, stosowany od czasu do czasu. 

Najczęściej mamy swoje ulubione napoje. Jedni kochają orzeźwiający smak zimnego piwa, inni zdecydowanie preferują czerwone wino lub inne, szlachetne trunki. Okazuje się, że rodzaj alkoholu, po który sięgamy, na odmienny wpływ na nasze zachowanie po jego spożyciu.

Skutki działania różnych alkoholi

Organizm w inny sposób reaguje na kufel piwa i inaczej na lampkę wina. Badacze zajęli się określeniem, jakie różnice powoduje spożywanie różnych alkoholi. Pod lupę wzięto prawie 30 tys. osób z 21 krajów. W ramach testu podawano im różne rodzaje alkoholu i pytano o samopoczucie. Efekt?

1. Piwo

Piwo traktowane jest jako „lekki” alkohol. Ok. 40% badanych po wypiciu piwa czuli się bardziej zrelaksowani, odczuwali zwiększenie poczucie własnej wartości i silniejszą ochotę na sen. Stwierdzono również, że picie piwa nie wpływa mocno na zmianę emocji.

2. Białe wino

Uczestnicy sięgający po białe wino nie odczuwali istotnych zmian emocji. U większości z nich samopoczucie nie ulegało zmianie —tylko 28% z nich wskazało, że po białym winie poczuli się pewniejsi siebie, 23% bardziej atrakcyjni, a 18% bardziej senni lub agresywni. 32% uczestników stwierdziło, że są bardziej zrelaksowani.

3. Czerwone wino

Czerwone wino to skuteczny środek rozluźniający i nasenny. Aż 60% uczestników badania odczuwało wzmożoną senność. Jedynie 2,6% uczestników twierdziło, że odczuwali wyższy poziom agresji.

4. Wódka

Wódka mocno wpływa na zachowanie człowieka i zmienia jego emocje. Aż  50% uczestników badania stwierdziło, że czują przypływ energii, pewności siebie i poczucia własnej atrakcyjności. 30% badanych wskazało, że stali się bardziej agresywni po wódce, co stawia ten trunek na pierwszym miejscu wśród alkoholi zmieniających zachowanie.

Niezależnie od powyższych badań, zbyt częste sięganie po jakikolwiek alkohol, może prowadzić do uzależnienia.

źródło: www.ofeminin.pl


Lifestyle

Jak dobrać produkt do stylizacji brwi?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 grudnia 2017
Fot. iStock / master1305
 

Od jakiegoś czasu brwi stały się jednym z najważniejszych elementów urody.  To też skąpobrwiowe, w tym ja, zmuszone zostały do znalezienia odpowiedzi na pytanie „jak?”. Kiedy zaczęłam zgłębiać świat brwi doskonałych, okazało się, że nie taki diabeł straszny. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy, który z setek produktów do stylizacji brwi wybrać… bo każdy z nich jest „najlepszy”, ale do czegoś zupełnie innego 😉 .

Sprawdźcie, jak i kiedy stosować ołówki, żele, pomady i inne cuda!

Jak dobrać produkt do stylizacji brwi?

Kredki i ołówki

Najlepsze:

– by zmienić kształt brwi

– uzupełnić braki (po nadgorliwej regulacji)

– skorygować łysinki

– precyzyjne dorysowanie pojedynczych włosków

Pomocne wskazówki:

To dobry produkt by przedłużyć łuk brwiowy i zaostrzyć jego kształt.

Użyj go do zamaskowania oczywistych ubytków.

Po nakreśleniu kształtu nie zapomnij użyć szczoteczki lub pędzelka, by nie zostawić na brwiach ostrej „kreski”. Wiele kredek posiada  szczoteczkę na skuwce lub jako „druga” końcówka.

Żele

Najlepsze:

– ułożenie kształtu brwi

– ułożenie bardziej gęstych, niesfornych brwi

Pomocne wskazówki:

Żel nie wymaga szczególnych umiejętności, przede wszystkim pomaga ułożyć włoski.

Rozczesz przed użyciem brwi szczoteczką.

Usuń puder/podkład, jeśli wcześniej wykonywałaś makeup.

W przypadku kolorowych produktów, oprócz ułożenia i utrwalenia kształtu brwi, produkt zabarwi włoski. Nie wybieraj zbyt ciemnych kolorów.

Żel nakłada się na włoski, a nie skórę. Nie będzie dobrze wyglądał, jeśli zależy ci na uzupełnieniu cienki, czy nieregularnych brwi.

Możesz użyć wcześniej inne produktu do uzupełnienia czy pogrubienia brwi.

Używając żelu pamiętaj o szczotkowaniu włosków w kierunku do góry – to naprawdę najlepiej wygląda.

Proszki

Najlepsze:

– doskonale uzupełniają niewielkie braki w brwiach

– nie nadają się do radykalnych pogrubień czy uzupełnień

– są przeznaczone dla osób o średnich i bujnych brwiach

– ww przypadku bardzo cienkich i skąpych brwi, lepiej skorzystać z innego produktu (kredka, ołówek)

Pomocne wskazówki:

Proszki zapewniają gęstość brwi.

Najlepiej sprawdzają się u osób, którym zależy na pełnym wykończeniu.

Przy bardzo wąskich, cienkich brwiach – mogą być kłopotliwe w użyciu.

Dają naturalny i lekki efekt – to dobry produkt dla początkujących.

Ważny jest dobrze dobrany kolor.

Woski i pomady

Najlepsze:

– by uzupełnić poważne braki

– by ułożyć włoski

– uzyskać trwały efekt

Pomocne wskazówki:

Woski i pomady mają właściwości wodoodporne i nie osypują się podczas nakładania.

Warto kilka razy poćwiczyć korzystanie z tego produktu, ponieważ jest trwały trudniejsze jest skorygowanie ewentualnych błędów.

Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku „lichych” brwi, aby uzupełnić braki, łysiny.

W zależności od ilości nabranego  produktu, można uzyskać różne efekty (doskonale wycieniować brwi w strategicznych punktach).

Oprócz koloru, pomada czy wosk pomagaj ułożyć i utrwalić „uczesanie” twoich brwi.

Produkt świetnie się sprawdza w formie utrwalacza.


Na podstawie: elle.com

 

 


Lifestyle

Czy kiedykolwiek odszedłeś od kogoś mimo, że wciąż go kochałeś?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 grudnia 2017
Fot. iStock/Liia Galimzianova

Gdyby tylko miłość naprawdę była w stanie rozwiązać wszystkie problemy. Wierzymy w to, że jeśli dwoje ludzi darzy się uczuciem, to uczucie pokona wszystko, co stanie im na przeszkodzie. Że jakaś magia obroni tych dwoje przed rozczarowaniem i, koniec końców, „wszystko będzie dobrze”, niezależnie od tego jak trudna jest ich sytuacja. Tymczasem prawda jest taka, że bez względu na to, jak silna jest nasza miłość, nie da odpowiedzi na wszystkie pytania, nie wyleczy z choroby, nie załata dziur w portfelu, nie „wyprostuje nam życia”…

Gdyby miłość miała tak magiczne właściwości, kochający się ludzie nie odchodziliby od siebie, ale trwali razem, a ich wątpliwości znikałyby, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. I nie jest prawdą, że tylko te pary, których połączyła „prawdziwa miłość”, to jedyne pary, które na pewno przetrwają. Nie wierzcie w to.

Są związki, na pierwszy rzut oka wspaniałe, pełne miłości, które rozpadają się, ku zdziwieniu wszystkich znajomych.

Zdarzyło ci się pomyśleć: „skoro odszedłem, to znaczy, że naprawdę nie kochałem. skoro ona odeszła, to znaczy, że nigdy mnie nie kochała”? Tak naprawdę odchodzimy od rzeczy i ludzi, które kochamy przez cały czas. I to jest coś, dzięki czemu, niezależnie od tego, jak nam z tym trudno, ewoluujemy, stajemy się inni, nabieramy doświadczenia. Uczymy się siebie, innych, miłości. Nie wszystkie historie miłosne będą miały szczęśliwe zakończenia. I to wcale nie jest takie złe.

Miłość i związki nie są proste. Nikt nigdy nie powiedział, że będą. Problemy, większe lub mniejsze, pojawiają się zawsze, nawet jeśli na początku wydaje nam się, że nasza miłość jest wyjątkowa, inna niż wszystkie.

Zaczyna się właściwie zawsze tak samo. Spotykasz kogoś, zakochujesz się i widzisz w tej relacji olbrzymi potencjał na wyjątkowy związek. Jesteś tak podekscytowany, że zaczynasz przewidywać przyszłość z tą drugą osobą. I masz nadzieję, że ona czuje to samo. Ale jeszcze nie ryzykujesz.

Starasz się jeszcze trzymać swoje emocje na wodzy, pilnować swoich oczekiwań. Nie chcesz zainwestować od razu zbyt wiele emocji, nie chcesz przywiązywać się tak łatwo, od razu. Więc otwierasz się trochę, ale nadal próbujesz zachować dystans.

Zbroisz się, stawiasz niewidzialny mur, żeby ochronić samego siebie, ale zostawiasz swojej miłości trochę miejsca. Potem stopniowo dajesz się tej drugiej osobie lepiej poznać. Zaczynasz budować na tej początkowej, pierwszej iskierce i czujesz się coraz bardziej komfortowo w obecności ukochanej, czy ukochanego. I nagle twój mur obronny znika. Czujesz się bezpiecznie. Oboje czujecie się bezpiecznie i macie poczucie wyjątkowości waszego związku. Zachwycacie się sobą nawzajem i waszą miłością. Czujecie, że to coś niezwykłego, co nie zdarza się na co dzień. Nie boisz się już podjąć ryzyka, ufasz, bez granic. Starasz się być najlepszy, starasz się zasłużyć na to, co cię spotkało.Odsłaniasz się.  Wierzysz, że to będzie trwało wiecznie, że nie zmarnujecie tej szansy.

Wiesz, że twój związek jest prawdziwy. Uważasz, że jest realną siłą, która odgoni to, co złe, pokona to, co ewentualnie mogłoby mu zagrozić.

I trwacie tak, aż nadchodzi moment, kiedy to początkowe szczęście ustępuje uczuciu, że o to pojawiają się jakieś „prawdziwe” problemy. Stajesz przed koniecznością przyjrzenia się waszej relacji z bliska, przeanalizowania co tak naprawdę was łączy. I te pierwsze poważne problemy w związku, to ostateczny test twojej miłości. Być może zdarzy się tak, że powoli zaczniesz odkrywać, że ta relacja nie była tak silna, jak początkowo sądziłeś. Że na jaw wychodzą rzeczy, z którymi nie jesteś w stanie sobie poradzić, których nie zaakecptujesz.

Ale przecież nadal kochasz. Nadal jesteś zakochany i nie chcesz, żeby to się skończyło, tylko już wiesz, że coś tu jest naprawdę „nie tak”. Może i mówiono ci, że miłość to ciągła praca nad związkiem, ale nigdy nie powiedziano ci, że jest to tak trudne. A jest coraz trudniej, bo zdarzają się sytuacje, które w miłości absolutnie nie powinny mieć miejsca. Zaczynasz rezygnować z siebie, aż w końcu dochodzisz do momentu, w którym już rozumiesz: mimo, że kochasz, będziesz musiał odejść, bo wybór jest jeden: ten związek albo ty.

Przed tobą najtrudniejsze zadanie: odejść od kogoś, z kim jesteś wciąż emocjonalnie związany. Pamiętaj tylko o jednym: to, że odszedłeś, nie znaczy, że twoja miłość była mniej ważna, mniej znacząca, słaba. Są takie wybory, których po prostu trzeba dokonać.


Na podstawie: relrules.com

 


Zobacz także

Olej z czarnuszki – 10 nieznanych faktów o jego właściwościach

"Ona tak histerycznie szuka tej miłości... Nic się nie zmieniło, każdy jej potrzebuje"

Przepis na dobrą relację. Choć trudno to zaakceptować, miłość powinna być wyborem

Są rzeczy, z których każda z nas powinna wyrosnąć po 30-tce. I to jak najszybciej!

Są rzeczy, z których każda z nas powinna wyrosnąć po 30-tce. I to jak najszybciej!