Uroda

„Piękno jest moją wizją…”. Świadoma pielęgnacja drogą do osiągnięcia pięknej skóry

Redakcja
Redakcja
27 listopada 2018
Ekocuda - przygotowania do wiosny czas zacząć!
Fot. iStock / PeopleImages
 

„Piękno jest moją wizją…”

Słowa Gerharda Klapp specjalisty z zakresu beauty & wellness, założyciela marki KLAPP Cosmetics od 1980 r.  działającego w służbie piękna i dobrego samopoczucia są wciąż żywe i aktualne. Zamysłem marki jest tworzenie produktów kosmetycznych, które wyprzedzają swoje czasy łącząc bogactwa składników aktywnych pozyskiwanych ze świata natury z najnowocześniejszymi osiągnięciami biotechnologii.

Świadoma pielęgnacja w czasach tak intensywnego rozwoju naukowego w dziedzinie kosmetologii to wykorzystywanie jej najnowszego dorobku – inteligentnych peptydów jak Matrixyl (np. w Anti Wrinkle Lip Boost z linii X-Treme) oraz SynAke (np. w Serpentine z linii Stri-PeXan with Regestril), kompleksów wpływających na odmłodzenie na poziomie komórkowym (TCR3+ w linii REPACELL), ekstraktów z komórek macierzystych przedłużających żywotność komórek skóry czy kosmeceutyków (Ac.net 2).

Główną zaletą niezwykłych zabiegów i produktów marki KLAPP są innowacyjne i różnorodne koncepcje zastosowania, które wraz z produktami do stosowania w domu tworzą konsekwentną kontynuację pielęgnacji. Mamy świadomość, że tylko takie holistyczne połączenie dwutorowej, ale kompatybilnej pracy ze skórą, wykonywanej przez specjalistę w gabinecie oraz indywidualnej pracy w domu, zapewnia wyraźne efekty. Pielęgnacja domowa nie powinna być dziełem przypadku – doboru na podstawie opinii znajomych, reklam czy impulsywnego sięgnięcia po produkt X w sklepie. Największe korzyści zauważymy przy doborze przez eksperta (kosmetologa, kosmetyczkę, terapeutę SPA), który potrafi trafnie ocenić stan skóry i zadedykować składniki aktywne, które będą intensywnie odpowiadały na jej potrzeby. Bo skóra każdego z nas jest wyjątkowa… Dlatego też filozofia marki kładzie duży nacisk na edukację klientów jak prawidłowo zadbać o swoją skórę – od porannego zmycia po nałożenie produktu zapewniającego nocny system regeneracji. Pamiętajmy, że produkty profesjonalne, czyli takie, które możemy zakupić w gabinetach kosmetycznych, klinikach kosmetologii i medycyny estetycznej czy spa to produkty wysokoskoncentrowane, które są nastawione tylko na jeden cel – POMOC SKÓRZE.

Niesamowicie ważnym aspektem świadomego wyboru kosmetyków jest również zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo stosowania produktów (certyfikacje ISO 9001, BDIH), stosowane metody pozyskiwania surowców do produkcji (wysokooczyszczone składniki aktywne, pozyskiwanie z kontrolowanych upraw ekologicznych np. aloes z Meksyku), a także metody ich testowania (nie testowanie na zwierzętach).

Będąc mocno zakorzenienie w nurcie wellness i inspirując się medycyną Dalekiego Wschodu w naszych propozycjach indywidualnie dedykowanych terapii zwracamy uwagę na harmonię między ciałem, a duszą, bo tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie piękno na zewnątrz – zdrową skórę.


Artykuł powstał we współpracy z KLAPP Cosmetics


Uroda

Jeśli twój instynkt podpowiada ci, że powinnaś odejść, nie ignoruj przeczucia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
28 listopada 2018
Fot. iStock/epicurean
 

Kiedy jesteśmy zakochani nasze emocje powodują, że idealizujemy, wyolbrzymiamy, mamy nierealne oczekiwania i nierealny osąd sytuacji. Twoja miłość może sprawić, że zignorujesz niepokojące sygnały. To niedobrze, bo w przeciwieństwie do twoich uczuć, twoje instynkty nigdy nie okłamią cię, ani nie zdradzą.

Dojdź do porozumienia ze swoją wewnętrzną prawdą. Daj sobie chwilę, by się zastanowić, czy twoje przeczucia są słuszne.

1. Nie możesz ufać swojemu partnerowi

Zaufanie jest zawsze ważnym aspektem zdrowej relacji. A jeśli okaże się, że nie możesz zaufać osobie, z którą jesteś, oznacza to, że nie czujesz się swobodnie w swoim związku. Nie umiesz na nim polegać, zaufać mu.

2. Jesteś znudzona swoją relacją

Związek nie musi być stale fascynujący, nie musi stale dostarczać ci wysokiego poziomu adrenaliny. Ale na pewno nie powinien też sprawiać, że wszystko jest oczywiste…

3. Regularnie zastanawiasz się, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś była singielką

Jesteś tak niezadowolona z tego, jak sprawy układają się teraz w twoim związku, że ciągle marzysz o tym, żeby… w nim nie być. W tym przypadku twoje fantazje obracają się wokół odchodzenia od twojego partnera.

4. Nie planujesz z nim jutra

Nie planujesz przyszłości z partnerem, ponieważ prawda jest taka, że ​​jej nie widzisz. Oboje praktycznie żyjecie w teraźniejszości i przedłużacie nieuniknione.

5. Nie czujesz, że mogłabyś czuć się komfortowo po prostu będąc sobą w związku

Zawsze czujesz, że musisz działać tak, aby utrzymać ten związek , a to sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo, jesteś nieszczęśliwa.

6. W twoim związku brak jest uśmiechu.

Tak naprawdę nie macie podobnego poczucia humoru. I z tego powodu brak jest między wami autentycznego, emocjonalnego związku – sympatii.

7. Łączycie się tylko ze sobą na poziomie fizycznym.

Czujesz tylko, że ty i twój partner jesteście ze sobą blisko jedynie w sypialni.

8. Naprawdę nie rozwijacie się – ani osobiście, ani jako para

Zniechęca cię do tego stan rzeczy, straciłaś nawet energię, by chcieć rozwijać się przy nim indywidualnie. Głęboko w środku, wiesz, że twój związek cię przed tym rozwojem powstrzymuje.

9. Nie jesteś zainteresowana poznaniem swojego partnera

Straciłaś zainteresowanie swoim partnerem i naprawdę nie chcesz więcej o nim wiedzieć.

Czy jest wyjście z tej sytuacji? Chyba tylko jedno.


Na podstawie: relrules.com


Uroda

Jak budować dobre relacje z ludźmi? Zmień kilka nawyków, bądź otwarty na rozmowę

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 listopada 2018
Fot. iStock/Anchiy

Zdarza ci się słyszeć: „A myślałam, że jesteś zupełnie inna”? I po tym zdaniu pada, że wydawałaś się niedostępna, szorstka, niemiła? Na szczęście ci, którzy mają okazję poznać cię bliżej, mogą się przekonać, że pierwsze wrażenie w twoim przypadku, jest bardzo mylne. Dlaczego? Ponieważ mamy pewne nawyki – ton głosu, mowę ciała, które mają wpływ na to, jak odbierają nas ludzie wchodzący z nami w interakcję.

Czasami wystarczy dokonać kilku małych korekt, by nie wychodzić na ignorującą innych, czy zamkniętą w sobie osobę. Warto wiedzieć, co zrobić by nie odpychać od siebie tych, z którymi rozmawiamy po raz pierwszy nie dając szans lepiej się poznać.

Nie krzyżuj rąk

Zdawałoby się, że naturalną rzeczą jest stanie z rękami skrzyżowanymi, niestety jest to sygnał, który może okazywać brak zainteresowania, otwartości w rozmowie. Nie mówię, że tak jest – tylko, że tak może odebrać nas nasz rozmówca.

Jeśli chcesz wyglądać przyjaźnie, pozwól, by ramiona zwisały naturalnie wzdłuż ciała, zwróć się twarzą do osoby, z którą rozmawiasz i nie krzyżuj nóg. W ten sposób pokażesz, że jesteś gotowy do rozmowy.

Zwróć uwagę, jak chodzisz

Oczywiście, że idąc ulicą, nie musisz się uśmiechać do wszystkich, których spotykasz, ale gdy mijasz tych, których znasz, choćby z widzenia – jak sąsiadów z tego samego osiedla, panią ze sklepu, kolegów z pracy, z którymi być może na stałe nie współpracujesz, warto się uśmiechnąć, powiedzieć „cześć” czy „dzień dobry”.

Pomyśl dwa razy, nim coś powiesz

Jest spora różnica między mówieniem, co masz na myśli, a dzieleniem się opiniami bez jakiegokolwiek filtra. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze uczucia innych i to, by ich nie ranić. Nie trzeba być brutalnie szczerym, choćby w pracy, pewne rzeczy można przekazać w delikatny sposób, z poszanowaniem tego, co czują inni.

Zachowaj kontakt wzrokowy

Nie jest to łatwe, bo unikanie kontaktu wzrokowego jest oznaką braku naszego zainteresowania, natomiast nadmierne jego utrzymywanie, może być irytujące. Ważne, by pamiętać, że podczas rozmowy, istotne jest, co wyraża nasza twarz.

Nie przerywaj

Często przerywamy sobie nawzajem, warto nad tym popracować i poczekać z komentarzem, dać przestrzeń do wypowiedzi, tak pokazujemy, że szanujemy naszego rozmówcę i to, co ma do powiedzenia.

Zwróć uwagę na ton głosu

Często o tym rozmawiamy w domu, sygnalizując, że pewien ton brzmi dla nas oceniająco, krytycznie, z czego ten, kto tak mówi, nie zdaje sobie sprawy, jednak tylko tak możemy powiedzieć, jak się czujemy, jak odbieramy czyjeś uwagi. Dlatego bardzo ważne jest zwracanie uwagi na ton głosu, na jego głośność, pewnego rodzaju natarczywość, zwłaszcza, gdy widzimy nieadekwatną do tego, co chcemy przekazać, reakcję drugiej osoby.

Spotykaj się z ludźmi

Pomyśl, kiedy ostatnio rozmawiałaś z kimś, ale nie przez telefon, nie przez messengera? Kiedy spotkałaś się z przyjaciółką, spędziłaś wieczór ze znajomymi? Fizyczne oddalanie się buduje dystans w relacji, nie da się tego nadrobić nawet dwugodzinną telefoniczną rozmową.


Zobacz także

Kilka sygnałów, że starzejesz się za szybko

Tajemniczy niebieski krem. Dlaczego kobiety chcą go mieć w swojej w lodówce?

Najlepszy naturalny kosmetyk? Woda morska – działa cuda