Go to content

Kto zostanie najlepszą położną w Polsce? Został ostatni miesiąc na zgłoszenie ich do konkurstu „Położna na medal”

Trwa jubileuszowa 10. edycja kampanii Położna na Medal. W ramach kampanii realizowany jest konkurs na najlepszą położną w całej Polsce. Już tylko do 30 września pacjentki i ich rodziny mogą zgłosić położne, które wyróżniają się empatią, troskliwością i pomocą podczas najważniejszej dla nich drogi – macierzyństwie. Nominacje przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal.info. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Akademia Malucha Alantan i Zakłady Farmaceutyczne “Unia” S.P.

Rola położnej – nieoceniona i niezastąpiona

Położne odgrywają bardzo szczególną rolę w życiu kobiety w czasie ciąży, porodu i połogu. Ich praca, troska oraz wsparcie przyczyniają się do zdrowia i bezpieczeństwa zarówno przyszłych matek, jak i dzieci. To właśnie położna jest razem z kobietą w wyjątkowych chwilach, podczas których jej wiedza, doświadczenie i delikatność są niezastąpione. Dzięki konkursowi „Położna na Medal”, każda kobieta i jej rodzina mają szansę wyrazić położnej wdzięczność i uznanie.

“Prowadząc konkurs i kampanię Położna na Medal” widzimy jak na przestrzeni lat zmieniła się rola położnych w naszym społeczeństwie. Cieszymy się, że są one coraz bardziej doceniane i dostrzegane. Dziś kobiety zgłaszają się do położnych nie tylko w okresie ciąży czy porodu, ale także traktują je jak przewodniczki przez całe swoje życie. Ich kompetencje i ogromne zaangażowanie daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa na każdym etapie życia.

Wiemy też, że każda nominacja i udział w konkursie jest dla położnych największym wyrazem uznania i docenienia ich kompetencji. Dlatego bardzo zachęcamy wszystkie kobiety do zgłaszania swoich położnych w konkursie Położna na medal” – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne “UNIA”.

Zasady zgłaszania do konkursu

● Zgłoszenia do 10. edycji konkursu trwają do 30 września 2023 roku.

● Głosy można oddawać przez cały czas trwania kampanii to jest do 31 grudnia 2023 roku.
● Nominacje i głosy przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal.info w zakładce zgłoś do konkursu.

Położna na Medal – Kampania dla przyszłych i młodych mam

Konkurs „Położna na Medal” to część ogólnopolskiej kampanii o tej samej nazwie, której celem jest nie tylko uhonorowanie położnych, ale również popularyzacja wiedzy na temat praw kobiet w okresie ciąży, przed i po porodzie. Kluczowym elementem kampanii jest informowanie o roli położnych, ich kompetencjach i odpowiedzialności w standardach opieki
okołoporodowej.

Ekspertkami i ambasadorkami tegorocznej edycji są laureatki 9. odsłony kampanii: Małgorzata Buba, Natalia Marcinów, Elżbieta Edyta Szumowicz.

Położne dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą przygotowując materiały eksperckie na temat ciąży, porodu
oraz opieki okołoporodowej.

Patronat honorowy nad 10. edycją kampanii i konkursu objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP), a patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie “Dobrze Urodzeni”, Polskie Centrum Edukacji i Fundacja “Rodzić po Ludzku”. Podobnie jak w poprzednich latach mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.