Go to content

Perfumy Giorgio Armani – czym się charakteryzują perfumy tej marki?

Fot. Materiały prasowe

Perfumy powinny się unosić na skórze przez 24 godziny. Uwalniane etapami nuty zapachowe, nabierają głębi zapachom, które nosisz na sobie. Doskonale wie o tym Giorgio Armani, którego perfumy podbiły miliony serc na całym świecie. W czym tkwi ich sekret?

Giorgio Armani – trudne początki marki

Kojarzona dziś z luksusem i przepychem włoska marka, nie zawsze cieszyła się dużą popularnością. Zwłaszcza u początków kariery wielkiego projektanta, który pojawił się znikąd! Młody Giorgio Armani nie zawsze myślał o karierze w świecie mody. Studiując na Uniwersytecie Medycznym, obrał karierę lekarza. Finalnie studiów jednak nie ukończył, czego powodem stały się jego tymczasowa przygoda z modą. Chcąc dorobić jako student, zatrudnił się w jednym z mediolańskich domów towarowych. Tam właśnie odkrył swoje powołanie oraz ciekawość do mody, którą jeszcze za dziecka zaszczepił w nim dziadek. Jego pasja do teatru, kolorowych strojów oraz niepowtarzalnych krojów, z powiedzeniem przeszła na wnuka.

Nic więc dziwnego, że po kilku latach zdecydował się on na otworzenie własnego domu mody. I tak oto już w 1974 roku cała Europa usłyszała o modowych wyczynach młodego i ambitnego projektanta z Włoch. W ciągu zaledwie roku podbił on świat mody męskiej, aby następnie zaskoczyć wszystkich swoją kolekcją garderoby damskiej. Światowej sławy przyniosły mu w latach 80. znane produkcje filmowe, na potrzeby których zaczął projektować stroje. Jego kariera nabrała błyskawicznego tempa zwłaszcza po premierze filmu „Amerykański żigolak”, gdzie główną rolę zagrał Richard Gere.

Armani podbija rynek perfum

Bardzo szybko okazało się również, że świat mody stał się dla niego za mały. Projektant wyszedł z inicjatywą stworzenia unikatowej linii perfum, które podbiją świat. Pierwsze stworzone przez niego flakony rozeszły się w mgnieniu oka. Perfumy Giorgio Armani wyróżniały się nie tylko nutami zapachowymi, trwałością, ale i designerskimi buteleczkami. Stanowiące połączenie owoców i kwiatów, stały się synonimem elegancji i luksusu. Pokochali je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Do historii przeszły zwłaszcza słynne perfumy Gio, które sprzedano w milionach egzemplarzy.

Stworzone w kolejnych latach istnienia marki zapachy Armani Aqua di Gio – stały się dowodem geniuszu wielkiego projektanta. Do dziś są one jednymi z najczęściej wybieranych perfum dla kobiet i mężczyzn. Ich niepowtarzalny zapach idzie z duchem czasu, dzięki czemu sięgają po niego ludzie w różnym wieku i niezależnie od okazji. Od lat kojarzone są z ponadczasowym szykiem, elegancją i luksusem. Szukasz zapachu dla siebie? Sprawdź wyjątkowe perfumy Giorgio Armani w przetestujperfumy.pl!

Perfumy Giorgio Armani – dla kobiet

Perfumy tego projektanta to poezja zapachów, których noszenie to czysta przyjemność. Do sztandarowych produktów marki należy m.in. woda perfumowana Giorgio Armani Acqua di Gioia. Ich owalny flakon skrywa w sobie nuty cytrusa, mięty, jaśminu, różowego pieprzu i cedru. Dużą popularnością cieszą się także perfumy Armani Code, które zawierają nuty imbiru, kwiatów jaśminu i pomarańczy, wanilii oraz drzewa sandałowego.

Perfumy Giorgio Armani – dla mężczyzn

Wśród najbardziej kultowych produktów tej marki należy wymienić m.in. słynne Acqua di Gio, w których wyczuwalne są cytrusy, kaki, jaśmin, paczula, róża, białe piżmo i drzewo cedrowe. Na szczególną uwagę zasługuje również kompozycja zapachów z lini Code For Men, który zdobył wiele międzynarodowych wyróżnień. Wszystko dzięki unikatowemu połączeniu woni anyżu, drzewa oliwnego, gwajakowego oraz tytoniu.


Artykuł sponsorowany