Go to content

Jak szybko wysuszyć paznokcie? – domowe sposoby, kosmetyki, urządzenia

Jak szybko wysuszyć paznokcie?
Fot. Materiały prasowe

Lakier do paznokci to podstępny produkt kosmetyczny. Rzadko układa się dobrze i pięknie w jednej warstwie, podczas gdy druga i trzecia warstwa może się rozmazać w najbardziej nieodpowiednim momencie. Lakier, jak każda substancja chemiczna, łatwo wchodzi w reakcje chemiczne.

A jego wysychanie to ta sama reakcja z powierzchnią paznokcia i powietrzem, więc można ją przyspieszyć. Aby wiedzieć, jak szybko wysuszyć paznokcie, nie musisz rozumieć chemii, musisz pamiętać o kilku prostych technikach i ich używać.

Dzięki manicure twoje dłonie wyglądają na zadbane i są piękne.  Ale jeśli nie masz czasu na wizytę w salonie piękności, podpowiem ci kilka sposobów na szybkie wyschnięcie lakieru w domu – dodaje Joanna Miś – kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzie – estetico.pl.

Jak szybko wysuszyć paznokcie znanymi metodami?

Na pewno miałaś taką sytuację, kiedy malujesz lakierem paznokcie i dzwoni telefon, starasz się go zgrabnie wyjąć, nie uszkadzając manicure, ale lakier zsuwa się i stres gotowy, aby szybko wysuszyć paznokcie, istnieją tajemnice, które powinny znać wszystkie kobiety.

  • Przede wszystkim przed wykonaniem manicure odtłuść paznokcie, w przeciwnym razie lakier będzie leżał nierównomiernie i będzie wysychał bardzo długo. Aby to zrobić, po prostu przetrzyj każdy paznokieć wacikiem zwilżonym zmywaczem do paznokci.
  • Częstym powodem, dla którego lakier wysycha na paznokciach przez długi czas, a następnie również pęka, jest to, że nakłada się go zbyt grubą warstwą. Jak szybko wysuszyć paznokcie nakładają cieńszą warstwę? Jeśli nałożysz lakier ostrożnie i cienko, wyschnie on znacznie szybciej, a manicure będzie trwało dłużej. Odczekaj kilka minut, zanim pokryjesz paznokcie drugą warstwą lakieru. Jeśli nałożysz 1-2 grube warstwy lakieru na paznokcie, nie wyschną dobrze. Znacznie lepiej jest nakładać 3 lub więcej bardzo cienkich warstw w odstępach 3 minut. Chociaż wydaje się, że potrwa to dłużej, w rzeczywistości całkowity czas będzie krótszy niż bolesne oczekiwanie na wyschnięcie grubej warstwy.

Jak szybko wysuszyć paznokcie przy użyciu specjalnych kosmetyków?

  • Jeśli chcesz szybko wysuszyć lakier do paznokci, możesz zaopatrzyć się w szybkoschnący lakier, pamiętaj jednak, że latem pod wpływem promieni słonecznych może żółknąć. Ale możesz też szybko wysuszyć zwykły lakier. Przed malowaniem paznokci przechowuj go w lodówce przez około 20 minut.
  • Użyj szybkoschnącego wykończenia. Przezroczysta warstwa utrwalająca została wymyślona dla przyspieszenia wysychania lakieru. Dlatego zawsze nakładaj szybko wysychającą warstwę nawierzchniową. Pomoże to nie tylko przyspieszyć wysychanie lakieru, ale także ochroni go przed pękaniem. Jak szybko wysuszyć paznokcie używając specjalnego lakieru, który wygląda jak bezbarwny i jest bardzo prosty do zastosowania? Wystarczy, że nałożysz jedną cienką warstwę na lekko wysuszoną kolorową powłokę i odczekasz 3-5 minut. Lakier nie tylko szybko stwardnieje, ale nabierze połysku i dodatkowej trwałości.
  • Jak szybko wysuszyć paznokcie za pomocą sprayu do suszenia? Ze względu na łatwość użytkowania i wydajność spray stał się bardzo popularny. Prosta puszka zawierająca płyn na bazie oleju pomoże ci znacznie szybciej wysuszyć manicure. Spryskaj sprayem świeżo pomalowane paznokcie, aby substancja pokryła każdy palec i odczekaj 5-7 minut. Oprócz szybkiego utwardzania lakieru zyskujesz jeszcze jedną niewątpliwą zaletę: narzędzie pielęgnuje skórki i skórę dłoni.

Jak szybko wysuszyć paznokcie za pomocą starych i sprawdzonych domowych metod?

  • Jest sposób, o którym z pewnością słyszałaś – zanurz świeżo pomalowane paznokcie w zimnej wodzie. Warto powiedzieć, że ta opcja ma pewne niuanse. Jeśli boisz się uszkodzenia manicure i nie chcesz, aby powłoka odpadła, dodaj kilka kostek lodu do wody. Nawet lekko ciepła woda może zepsuć manicure, a w efekcie twój nastrój.
  • Są też stare, sprawdzone metody – lakier można wysuszyć suszarką do włosów, włączyć dmuchawę zimnego powietrza lub trzymać paznokcie przy wentylatorze. Dzięki temu lakier wyschnie znacznie szybciej.
  • Kolejnym dobrym produktem, który pomaga szybko wysuszyć lakier do paznokci, jest oliwa z oliwek. Kilka minut po malowaniu paznokci nałóż ten składnik a powłokę – może to być nie tylko oliwa z oliwek, ale także dowolny inny olej kosmetyczny. To wysuszy lakier do paznokci dwa razy szybciej.

Jak szybko wysuszyć paznokcie wykorzystując nowoczesną technologię?

  • W salonach manicure prawdopodobnie widziałaś małe wentylatory, które są zasilane z sieci lub baterii. Teraz można je również kupić do użytku domowego. Istnieją modele przeznaczone na 2 dłonie, są też takie mniejsze, na których trzeba po kolei wysuszyć dłonie. W każdym razie metoda jest bardzo prosta: umieść dłonie ze świeżo pomalowanymi paznokciami pod wentylatorem i odczekaj kilka minut, aż lakier stwardnieje pod strumieniem powietrza. Suszarka z wentylatorem może pomóc skrócić czas manicure, jeśli użyjesz lakieru hybrydowego, a nie tylko zwykłych powłok.
  • Do niedawna stałymi towarzyszami wszystkich mistrzów manicure są lampy ultrafioletowe. Obecnie są dostępne w sprzedaży w przystępnej cenie. To prawda, że są używane tylko do suszenia powłok żelowych, nie przyspieszają utwardzania zwykłych lub szybkoschnących lakierów.

Podsumowanie

Teraz znasz proste wskazówki, jak szybko wysuszyć paznokcie. Wybierz jeden z modnych odcieni lakieru i nie wykona manicure, którym każdy będzie zachwycony. Masz do wyboru: domowe sposoby na szybsze schnięcie lakieru do paznokci, kosmetyki, które przyspieszają cały proces oraz urządzenia, które do niedawna były tylko dostępne w salonach urody.

Zobacz także: https://estetico.pl/biale-plamki-na-paznokciach


 

Artykuł sponsorowany