Go to content

Nawyki, które z czasem wpływają na wygląd i cię postarzają

Fot. iStock / alexalenin

Okazuje się, że kobiety na swój wygląd pracują nie tylko dbając o swoją urodę i zdrowy styl życia. Często nieświadomie robią rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie mają wielkiego wpływu na urodę. Owszem, za pierwszym razem nic nam nie zagraża, ale gdy dana czynność zmienia się w nawyk, poskutkuje po latach niemiłymi zmianami w wyglądzie. 

1. Rezygnujesz z noszenia szkieł korekcyjnych i przeciwsłonecznych 

Mała rzecz, a bardzo istotna, nie tylko ze względu na pogarszanie się wady wzroku bez noszenia odpowiednich okularów. Gdy zamiast na nosie, trzymamy je w etui na półce, czytając, oglądając telewizję, nadmiernie wytężany wzrok i mrużymy oczy. To powoduje bóle głowy oraz szybsze zwiotczenie skóry wokół oczu i powstawanie przedwczesnych zmarszczek. Ten sam zarzut odnosi się do sytuacji, gdy podczas pełnego słońca — nie tylko latem, ale i zimą — w godzinach najsilniejszego promieniowania rezygnujemy z okularów przeciwsłonecznych. Wysuszona skóra zdecydowanie dodaje kobiecie lat.

2. Twoim sprzymierzeńcem w pielęgnacji urody jest jeden kosmetyk

A w dodatku, gdy jest to tylko mydło i krem dla dzieci, nie licz na porządną pielęgnację. Czekają cię raczej kłopoty, z powodu niewystarczająco nawilżonej cery, która może tracić koloryt. Brak stosowania peelingów oraz dobranych do potrzeb cery kosmetyków, sprawi, że zestarzeje się ona szybciej niż gdyby została poddana odpowiedniej pielęgnacji.

3. Pijesz przez słomkę lub palisz papierosy

Papierosy trują twój organizm substancjami rakotwórczymi. Wpływają na złe ukrwienie skóry, przez co staje się ona szara i smutna. W dodatku wieloletnie układanie ust w dziobek podczas zaciągania się dymem papierosowym, powoduje powstawanie przedwczesnych zmarszczek. Podobnie picie napojów przez słomkę, podczas którego usta są układane w ten sam sposób.

4. Maltretujesz włosy ciasnymi upięciami

Szczególnie złą sławą cieszą się ściśnięte gumkami recepturkami kucyki. Jeśli w ten sam sposób przez lata upinasz kitki, w miejscu ściskania, włosy stają się cienkie, słabe, z tendencją do kruszenia się i odpadania. Będziesz miała po czasie rozdwojone końcówki i mniej włosów.

5. Spanie na brzuchu

Wciskanie twarzy w poduszkę powoduje podrażnianie i przesuszanie skóry na niej. Poduszki często są siedliskiem drobnoustrojów, które mogą powodować alergie i stany zapalne. Ponadto ta pozycja nie służy kondycji piersi, nie tylko tych dużych.


źródło: dzielnicastylu.pl