Go to content

Naturalne kosmetyki z pewnego źródła? To proste, jeśli tylko zajrzysz do EkoDrogerii

Fot. iStock / SrdjanPav

O naturalnych kosmetykach pisano i mówiono już wiele. Wszystko to w słusznej opozycji do napakowanych tajemniczymi nazwami substancji kosmetyków czy środków czystości. Coraz chętniej i bardziej świadomie poszukujemy produktów, dających bezpieczeństwo zastosowania i prostych do zdobycia. Bo nic nie zniechęca do poszukiwania rozwiązań, jak brak możliwości ich realizacji. 

Czy rzeczywiście należy uciekać przed wszechobecną w produktach chemią? 

Może się wydawać, ze skoro od tak wielu lat towarzyszą nam syntetyczne substancje, to powinniśmy się do nich przyzwyczaić. Ale to, co można zaobserwować u wielu użytkowniczek kosmetyków i chemii domowej, naszym organizmom wcale nie jest to obojętne. Bo to, że jakaś substancja znajduje się np. w kremie czy żelu pod prysznic, nie oznacza, że nie przenika przez skórę do naszego krwiobiegu. A skutki, jakie niesie ze sobą nadmiar chemii w naszym otoczeniu bywają zatrważające — silne alergie, pokrzywki, wypryski, podrażnienia dróg oddechowych i skóry i inne. Co więcej, niektóre z chemicznych substancji dopuszczonych do stosowania w składzie kosmetyków, podejrzewanych jest o działanie rakotwórcze. Decyzja o tym, czym poczęstujemy nasze ciała, leży w naszych rękach i zależy od naszej świadomości.

Naturalne, czyli bezpieczne i łagodne

Alternatywą dla powyższych zagrożeń, są naturalne kosmetyki, które w sposób łagodny wywierają pozytywny wpływ na naszą urodę i zdrowie. W zasadzie, sięgając do tego pomysłu, sięgamy do dawnego podejścia naszych przodków. Kiedyś nie znano substancji ropopochodnych, sztucznych barwników i konserwantów. Korzystano jedynie z dóbr ofiarowanych przez Matkę Naturę, bez narażania się na tak wiele przykrych zdrowotnych konsekwencji. W naturalnych kosmetykach i środkach czystości na próżno szukać składników typu: parabeny, silikony, aluminium czy pochodne ropy naftowej. Za to naturalne składniki zapewniają bezpieczną i zdrową pielęgnację, bez ingerencji w naturalny rytm i proces odnowy skóry.

Sprawdzone miejsce, gdzie znajdziesz jedynie naturalne kosmetyki i nie tylko

„Bliżej natury, bliżej piękna”, to hasło, które przyświeca działalności EkoDrogerii. Jest to miejsce, które powstało z pasji i miłości do naturalnych kosmetyków, związane z filozofią szacunku do natury i do jej zasobów. To jest niezwykle ważne założenie, które przyświecało od pierwszej myśli założycielkom EkoDrogerii. Na pierwszym miejscu zawsze stawiane jest tu bezpieczeństwo, co przekłada się na nieustające działania, by produkty miały najwyższą jakość i odznaczały się jak najniższym stopniem ingerencji w środowisko naturalne. To właśnie w tym wyjątkowym miejscu, klienci poszukujący naturalnych rozwiązań, mogą znaleźć produkty do pielęgnacji, higieny i dbania o porządek w domu, a wszystko bez zbędnej chemii, bezpieczne.

Nowe inspiracje odnajdywane są w naturze, a także w podglądaniu światowych trendów w eko pielęgnacji. To pozwala być na bieżąco z tematyką oraz sprowadzać kosmetyki z coraz to nowych zakątków świata, daleko poza granicę  kraju, a nawet kontynentu. Jednocześnie uwaga nadal kierowana jest na polski rynek, dzięki polskim produktom, które swoją wysoką jakością i naturalnością, idealnie dopasowane do potrzeb Polaków. 

EkoDrogeria to miejsce, gdzie znajdziecie wszystko, co naturalne i zdrowe w bardziej ekskluzywnym wydaniu. Jej niewątpliwą zaletą są starania, aby wszystko było proste, przejrzyste, jak najwygodniejsze dla klientów. Profesjonalne doradztwo dla gości EkoDrogerii, zdecydowanie ułatwia wybór produktu, który najlepiej będzie odpowiadał ich potrzebom i oczekiwaniom.

Filozofię prezentowaną przez twórczynie EkoDrogerii docenia wiele zadowolonych klientów. Ale i osoby znane, które prezentują często wysokie wymagania dotyczące kosmetyków, odnajdują tu pierwiastek bliski ich sercu i oczekiwaniom. Przykładem jest fantastyczna modelka, Kamila Szczawińska, polecająca tę markę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wiedza to podstawa świadomości 

Nie wystarczy jednorazowo kupić kosmetyk czy naturalny produkt, by rzeczywiście być i żyć bardziej eko. Niezwykle istotna jest wiedza, by mądrze podejmować decyzje. Odpowiadając na potrzebę uzyskiwania rzetelnych informacji, EkoDrogieria odnowiła własnego bloga. Będą się tu pojawiały porady odnośnie do naturalnych kosmetyków i środków czystości, ale nie tylko. Otwartość na tematy zdrowego, zrównoważonego stylu życia w ogóle oraz współpracę z ekspertami w tej dziedzinie, zaprzyjaźnionymi młodymi mamami, które mogłyby podzielić się swoją wiedzą na tematy związane z pielęgnacją i zajmowaniem się maluszkiem, są cennym wkładem w rozwój świadomości. Także klienci mogą zostawić po sobie ważny ślad, dzieląc się np. opiniami o produktach.

EkoDrogeria to coś więcej niż tylko projekt, ale ogrom włożonego czasu, pracy i serca, aby usatysfakcjonował w szczególności klientów. Radość i zadowolenie z jej funkcjonowania przekazywana jest również klientom. A oni doceniają możliwość wybierania naturalnych produktów oraz wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia.

A wszystko otrzymacie w przejrzysty, wygodny i łatwy sposób, jednym kliknięciem, bez wychodzenia z domu, na stronie Ekodrogeria.pl


Wpis powstał we współpracy z Ekodrogeria.pl