Go to content

Lifting bez skalpela, czy to możliwe?

Fot. iStock

Przyznam szczerze, że wszystko, co jest w stanie poprawić urodę bezboleśnie – próbuję w ciemno! Dlatego też zabiegi z użyciem fal radiowych – to moje odkrycie, które polecam bez dwóch zdań! Poczytałam, porozmawiałam z mądrymi, spróbowałam w cudownym salonie  – Fabryka Lalek i dzielę się, bo jest czym.

Otóż drogie Panie, fale radiowe pozwalają na wykonanie liftingu skóry twarzy, szyi, dekoltu bez użycia skalpela. Zabiegi nie tylko niwelują efekty starzenia, ale działają również zapobiegawczo. Zabiegi z użyciem radiofrekwencji to przede wszystkim poprawa jakości skóry: jej gęstości i jędrności, redukują tkankę  tłuszczową i cellulit.

Istota i efekty zabiegu

Technologia RF (radiofrekwencji) polega na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości radiowej. Na skutek działania fal radiowych, następuje stymulacja kolagenu, przyspieszony zostaje drenaż limfatyczny, eliminacja toksyn. Kurczenie się włókien kolagenowych powoduje podciągnięcie zwiotczałych obszarów, zanik płytszych zmarszczek. Podgrzanie włókien kolagenowych wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji. Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do odbudowy i wytwarzania kolagenu i elastyny dając efekt wypełnienia zmarszczek. Zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry oraz poprawia owal twarzy i koloryt cery.

Fot. Maria Piątek

To co warto podkreślić, to fakt, iż zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. Często mówi się o nim, że to lifting bez skalpela. Po zabiegu nie ma skutków ubocznych, skóra pozostaje nieuszkodzona, może być jedynie lekko zaczerwieniona. Przy jego przeprowadzaniu można odczuwać ciepło. W wielu przypadkach już po wykonaniu pierwszego zabiegu zauważalny jest efekt. Skóra w miejscu poddanym działaniu fal radiowych jest bardziej napięta. Chcąc uzyskać długotrwałe efekty należy poddać się serii 5-10 zabiegów wykonywanych w cyklu tygodniowym.

Fot. Maria Piątek

Krótka ściągawka, co do efektów RF.

Fale Radiowe w kosmetyce twarzy

Zabieg falami radiowymi na twarz wykonuje się w różnych celach:

  • spłycanie zmarszczek, bruzd, kurzych łapek
  • poprawa napięcia zwiotczałej skóry
  • poprawa napięcia policzków
  • poprawa owalu twarzy
  • redukcja tzw. „chomików”
  • złagodzenie fałdów nosowo-wargowych
  • lepsze odżywienie tkanek
  • odprężenie mięśni twarzy

Zabiegi RF wykonuje się również na ramionach, brzuchu, wewnętrznej  i zewnętrznej części ud, kolanach, plecach i pośladkach. Zastosowanie fal radiowych przyczynia się  do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, wspomaga modelowanie sylwetki, ale przede wszystkim ma działanie silnie ujędrniająco – napinające.

Fot. Maria Piątek


Artykuł powstał we współpracy z  Fabryką Lalek