Go to content

To jak się starzejemy zapisane jest genach, ale… To nie znaczy, że nie mamy na to wpływu!

Fot. iStock

Jeśli myślicie, że to, co zapisane w genach jest stałe, niezmienne i tak musi być, pora zweryfikować wiadomości.  Okazuje się, że nasze doświadczenia takie, jak traumy czy silne przeżycia, to jak żyjemy, co jemy i na co jesteśmy narażeni ma ogromny wpływ na nasze organizmy. To jedno z największych odkryć współczesnych biologów. Co ciekawe, bardzo szybko znalazło swoje zastosowanie w kosmetologii. Bo w genach zapisane jest i to, jak się starzejemy.

Epigenetyka – kamień milowy

„W najnowszych osiągnięciach medycyny i kosmetyków jest tak zwana nauka epigenetyczna. Epigenetyka to nauka, która bada mechanizmy i zestaw elementów funkcjonalnych, które regulują aktywność i ekspresję genów komórki bez zmiany jej sekwencji DNA. Wiele modyfikacji epigenetycznych można opóźnić, a nawet cofnąć poprzez przeprogramowanie epigenetyczne, podobnie jak w przypadku starzenia się komórek. Wśród czynników, które wpływają na starzenie się, są: 30% genetyczne, 50% styl życia i 20% stres. Do dwóch ostatnich czynników epigenetycznych, tj. Do 70% przyczyn starzenia można podejść za pomocą kosmetyków epigenetycznych”.

Epigenetyka zajmuje się badaniem modyfikacji epigenetycznych, które zachodzą w naszych ciałach pod wpływem działania czynników zewnętrznych. Upraszczając, jest to nauka badająca to, jak nasze środowisko i tryb życia wpływa na nasze ciało.

Epigenetyka i kosmetyki

Skoro  nasz tryb życia, dieta, czy zanieczyszczenia wpływają między innymi na to, jak szybko i intensywnie starzeje się nasza skóra, naukowcy postanowili wykorzystać mechanizm ekspresji genów, jako  sposób na odwrócenie tych procesów. Wynikiem wielu badań i postępu technologicznego jest stworzenie kosmetyków, które dbają o skórę na bardzo zaawansowanym poziomie. Niejako stwarzają warunku idealne, by zniwelować jak najmocniej negatywny wpływ środowiska i innych czynników zewnętrznych.

Na nasze ciała wpływa praktycznie wszystko: styl życia, uprawiany sport, przyjmowane leki, codzienny stres, środowisko oraz jego zanieczyszczenie, mikroorganizmy, a nawet wirusy. Jednak jednym z najmocniej działających niekorzystnie na naszą skórę czynnikiem, są zanieczyszczenia środowiska. Aktywują one przeciwproduktywne mechanizmy genomowe na naszej skórze. Efekt? Przyspieszenie procesów starzenia się skóry.

Kosmetyki epigenetyczne opierają swoje działanie na zneutralizowaniu działania szkodliwego wpływu środowiska. Przywracają naturalna homeostazę naskórka. A co jeśli połączymy to, co nowoczesne z tym, co naturalne?

„Czy wiecie, że aż 70% czynników powodujących starzenie możemy wyeliminować? Tylko 30% z nich to uwarunkowania genetyczne, 20% to stres, a aż 50% to czynniki zewnętrzne jak na przykład zanieczyszczenie, którego możemy się pozbyć za pomocą kosmetyków anti-pollution”.

Marka Elinne to kosmetyki z efektem WOW i choć nie należą do najtańszych, zdecydowanie są w zasięgu przeciętnej kobiety. Poznajcie je trochę lepiej!

Fot. Materiały prasowe

THALAXIA ANTI POLLUTION – LINIA PRZECIW ZANIECZYSZCZENIOM

Thalàxia opracowała epigenetyczne leczenie o zauważalnym działaniu przeciwstarzeniowym i przeciwzanieczyszczeniowym. Linia powstała na skutek inspiracji japońską estetyką z technikami masażu i nowatorskim protokołem pracy. Sprzymierzeńcem w walce o zdrową i młoda skórę, stała się idealnie czysta, naturalna woda morska. To połączenie zaawansowanej technologii i nauki z siłą natury, dało niesamowite efekty.

Zobaczcie podstawę, zaawansowanej pielęgnacji:

Thalàxia anti pollution – Esencja morska

Fot. Materiały prasowe

Esencja morska Thalàxia przeciw zanieczyszczeniom to nowa japońska koncepcja wzmocnienia składników aktywnych. Do stosowania jako uniwersalny podkład przed każdym rodzajem kosmetyku. Całkowita restrukturyzacja komórek, leczenie epigenetyczne z efektem przeciw zanieczyszczeniom. Normalizuje wszystkie rodzaje skóry (szczególnie atopowe, kserotyczne i łuszczące), poprawia homeostazę skóry, nawilża, regeneruje, działa przeciw zaczerwienieniu i przeciwzapalnie, przeciwstresowo. Zawiera prebiotyki, które przywracają mikrobiom skóry w mniej niż 1 tydzień. Natychmiastowy efekt napięcia. Wszystkie opisane efekty mają udowodnioną skuteczność.

Thalàxia anti pollution – Pianka do mycia twarzy

Fot. Materiały prasowe

Pianka do twarzy Thalàxia oczyszcza skórę  skuteczniej niż inne środki dzięki siatce epigenetycznej przyciągającej zanieczyszczenia.Wzbogacona węglem z bambusa. Idealna do skóry wrażliwej (zawiera tylko łagodne, biodegradowalne środki powierzchniowo czynne stosowane również u dzieci. Nawilża, regeneruje, działa antyoksydacyjnie. Wszystkie opisane efekty mają skuteczność potwierdzoną badaniami.

Poznaj całą serię kosmetyków Thalàxia anti pollution

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z www.lovenatural.pl