Go to content

Układanie planu treningowego online

Ułożenie spersonalizowanego planu treningowego, który pozwoliłby nam na perfekcyjne wymodelowanie sylwetki, to trudne zadanie, ale na szczęście istnieją sposoby, aby je sobie ułatwić. Oferuje je internet. To tutaj zaczęły powstać ogólnodostępne platformy treningowe oferujące odpłatne wsparcie ekspertów specjalizujących się w treningach personalnych. Zdalna współpraca z trenerem fitness jest praktycznym rozwiązaniem dla osób o mocno napiętym grafiku zajęć, ograniczonych możliwościach przemieszczania się lub po prostu ceniących wygodę i oszczędność. Aby ułożyć plan treningowy online, wystarczy włączyć komputer, uruchomić przeglądarkę i założyć konto na wybranej platformie treningowej.

Jak to działa, czyli na czym polega układanie planu treningowego online?

Układanie planu treningowego online składa się z kilku etapów. Zaczynamy oczywiście od rejestracji w dowolnie wybranej platformie treningowej – może to być na przykład serwis Strefa Przemian. Po założeniu konta w ramach trialu otrzymujemy bezpłatny, ograniczony czasowo, dostęp do wybranych usług, w tym możliwość skorzystania z próbnego planu treningowego. Jeśli uznamy, że taka forma współpracy nam odpowiada, w kolejnym kroku powinniśmy wypełnić specjalny formularz informacyjny podając w nim szczegóły dotyczące swojego stanu zdrowia, wagi, kondycji itp.

Na tej podstawie trenerzy sporządzą indywidualny plan treningowy obejmujący harmonogram ćwiczeń oraz instruktaż ich wykonywania, który będzie dużym ułatwieniem zwłaszcza dla amatorów fitnessu. Można by pomyśleć, że na tym układanie planu treningowego online się kończy, ale tak naprawdę to dopiero początek. Po opracowaniu planu i oddaniu go w nasze ręce trenerzy nie zostawiają nas samych sobie, wręcz przeciwnie, starają się stale monitorować osiągane przez nas efekty i w razie potrzeby modyfikować harmonogram treningów tak, aby optymalnie dostosować ćwiczenia pod nasze indywidualne predyspozycje. Tylko dzięki temu możliwa będzie naprawdę skuteczna i trwała metamorfoza ciała.

Ile kosztuje takie układanie planu treningowego online?

Zdalna współpraca z profesjonalnym trenerem personalnym to nie tylko ogromna wygoda, ale też sposób na oszczędność. Takie usługi nie są bowiem drogie w porównaniu z usługami trenerów fitness świadczonych drogą tradycyjną. A jaka konkretnie jest ich cena? To zależy od kilku czynników, między innymi czasu, na jaki wykupimy opiekę trenerską, usług dodatkowych, na jakie się zdecydujemy, i rodzaju subskrypcji, jaki wybierzemy.

Najtańszy pakiet – obejmujący nie tylko personalizowany, optymalizowany na bieżąco plan treningowy, ale też plan dietetyczny i nielimitowany dostęp do niezliczonej ilości materiałów edukacyjnych i przepisów kulinarnych – to koszt zaledwie 49 zł miesięcznie. Jeśli marzy nam się metamorfoza ciała w duecie z partnerem/partnerką, możemy skorzystać z pakietu łączonego obejmującego kompleksową opiekę treningowo-dietetyczną dla par, która kosztuje 89 zł miesięcznie w przypadku rocznego abonamentu. Dla porównania pojedyncza sesja z trenerem personalnym w dowolnym warszawskim klubie fitness to koszt 100 – 200 zł. Co się bardziej opłaca?