Go to content

Naturalna pielęgnacja skóry, czyli wyjątkowe kosmetyki ekologiczne

Fot. Materiały prasowe

Coraz bardziej zwracamy uwagę na to co jemy, dokładamy starań, aby jak najdokładniej segregować śmieci, dbamy również o wysiłek fizyczny i zdrowie naszego organizmu. Ogromne zmiany zaszły również w naszym podejściu do pielęgnacji.

Chcemy aby nasza skóra była każdego dnia otoczona naturalną troską i składnikami aktywnymi, które istotnie na nią pozytywnie działają. Właśnie z tego powodu zwracamy uwagę na etykiety produktowe, skrupulatnie dopasowujemy produkty do potrzeb i oczekiwań naszej skóry. Obecnie półki w drogeriach uginają się od różnych kosmetyków, również tych naturalnych. Jednak w czasie dokonywania wyboru warto wcześniej dokładnie się zastanowić, co będzie naszej skórze potrzebne i na jakich produktach skorzysta najbardziej. Powinniśmy wybierać jak najwyższą jakość.

FEMI- tradycja i wiedza

Marka FEMI działa na Polskim rynku od prawie 30 lat i od samego początku zajmuje się produkcją kosmetyków wegańskich. Początkowo, gdy firma zaistniała, takie podejście do życia i pielęgnacji z pewnością nie było modne. Produkty były jednak wybierane od początku przez wymagające klientki, które pozostały nimi po dziś dzień, a dodatkowo pojawiło się wiele nowych. Jakość produktów pochodzących z laboratorium FEMI jest niekwestionowana, w związku z czym są one chętnie kupowane i szeroko polecane. Receptury kosmetyków wegańskich marki opracowywane są przez jej twórczynię Hannę Łopuchow – farmaceutkę i pasjonatkę zdrowego stylu życia i aromaterapii.

Fot. Materiały prasowe

Ochrona środowiska, czyli zero waste

Najprościej rzecz ujmując filozofia zero waste oznacza maksymalne ograniczenie powstających odpadków. FEMI się z nią identyfikuje, w związku z czym wszystkie produkty są odpowiednio pakowane w kartoniki i papier do wysyłki. Opakowania również można przeznaczyć do przetworzenia. Marka dbała o środowisko w naszym kraju, gdy nikt jeszcze o tym nie myślał, tworząc kosmetyki z półproduktów pochodzenia naturalnego, idealne również dla wegetarian oraz wegan.

Pielęgnacja każdego dnia

Nasza skóra w codziennej pielęgnacji potrzebuje odpowiedniego demakijażu, który usunie wszelkie zanieczyszczenia oraz makijaż. Można go wykonać przy zastosowaniu śmietanki do demakijażu oraz olejku hydrofllnego do demakijażu. Oprócz tego krem. Wiele osób woli używać jednego kosmetyku na dzień i na noc, co nie zawsze jest wskazane, gdyż nasza skóra zupełnie inaczej pracuje i czego innego potrzebuje w dzień oraz w nocy. Najlepiej więc stosować kremy na dzień i na noc. Uzupełnieniem pielęgnacji może być oferowane przez FEMI.pl serum oraz co najmniej raz w tygodniu kremowa maseczka, która sprawi, że skóra będzie zdecydowanie lepiej odżywiona.

Wyjątkowe kosmetyki

Receptury FEMI są wyjątkowe, tworzone według autorskiego pomysłu twórczyni marki, w oparciu o jej wiedzę i drogocenne składniki, o silnym działaniu. Wyjątkowe składniki kosmetyków takie jak chociażby olejek eteryczny z róży damasceńskiej, sprawiają, że nasza skóra zyskuje witalność oraz piękny i młody wygląd w każdej sytuacji. Warto zwrócić uwagę, że są to jednocześnie produkty, które stawiają na bezpieczeństwo stosowania, a pojawianie się alergii czy podrażnień jest marginalne.


Artykuł sponsorowany