Uroda

Korzystasz z wagi łazienkowej? Sprawdź, czy robisz to dobrze

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
23 maja 2016
fot. AaronAmat/iStock
 

Waga łazienkowa to urządzenie z którego codziennie korzysta wiele kobiet. Jest ona niezbędna do kontrolowania masy ciała, szczególnie u tych z nas, które muszą przestrzegać diety. Bywa, że zastanawiamy się, czy lepiej ważyć się koniecznie po skorzystaniu z toalety, na czczo i z suchymi włosami. Czy to rzeczywiście ma tak wielkie znaczenia dla prawidłowego odczytu wyniku?

Jak należy się ważyć, by miało to sens?

1. Bez ubrania i boso

Wbrew pozorom, ubranie może ważyć nawet więcej niż kilogram, w zależności od materiału z jakiego jest wykonane, oraz ilości warstw. To samo tyczy się obuwia, na wagę powinnyśmy wchodzić boso.

2. Rano, przed posiłkiem

Najlepiej ważyć się mniej więcej o stałej godzinie, zanim wypijemy i zjemy cokolwiek na śniadanie. Na czczo będzie pewność, że wyświetlacz wskaże wagę ciała bez dodatkowego balastu z posiłku, nawet jeśli to”tylko” kilkaset gramów.

3. Raz w miesiącu

Im częściej się ważysz, tym bardziej możesz być rozczarowana pozornym brakiem rezultatów. Jeśli ze względów zdrowotnych kontrolujesz masę ciała, rób to nie częściej niż raz w tygodniu. Musisz także pamiętać, że waga może zmieniać się na skutek zmian hormonalnych jakie mają miejsce w kobiecym organizmie każdego miesiąca. Przed menstruacją cierpmy z powodu obrzęków, spowodowanych zwiększeniem ilości progesteronu, przez którego ciało gromadzi płyny.

4. Po wizycie w toalecie

Powód jest ten sam, co w przypadku ważenia przed śniadaniem – by sztucznie nie zawyżać masy. Najpierw pozbądź się balastu, a następnie śmiało wędruj na wagę.

5. Nie zasłaniaj się włosami

Długość włosów nie wpływa znacząco na zakłamanie odczytu wagi. Przykładem tego jest fakt, że 40 cm warkocza waży ok 150 gramów. A jeśli chcesz być taka superdokładna, po prostu odejmij sobie oszacowaną wagę włosów, o ile faktycznie masz czym się pochwalić. Mokre włosy ważą więcej niż suche, więc nie wchodź na wagę po myciu głowy.


Źródło: trening-fitness.pl, codzienniefit.plofeminin.plciekawamedycyna.blogspot.com

 


Uroda

33 zdania, które wyrażają sympatię i miłość. Które jest twoim ulubionym?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 maja 2016
Fot. Flickr / John O'Nolan / CC BY
 

„Kocham Cię”, „Zależy mi na tobie”, „Jesteś dla mnie ważny/a”… Lubimy słyszeć te słowa, czekamy na nie z utęsknieniem. Ale może, zafiksowani na tym co wypowiedziane tak bardzo wprost, nie słyszymy kiedy ktoś w bardziej subtelny sposób daje nam znać, że jesteśmy dla niego wyjątkowi…? 

Jeśli usłyszeliście kiedyś te słowa, doskonale rozumiecie o co chodzi:

1. Czuję się cudownie, kiedy spędzamy czas razem.

2. Przy tobie zdarza mi się zapomnieć o całym świecie.

3. Czuję, że tobie mogę powiedzieć o wszystkim.

4. Lubię cię taką, jaka jesteś (:)).

5. Rozumiem, co czujesz.

6. Czy jest cokolwiek, co mógłbym dla ciebie zrobić?

7. Z tobą zawsze czuję się dobrze.

8. Lubię trzymać cię za rękę.

9. Lubię być blisko ciebie.

10. Inspirujesz mnie.

11. Jesteś najwspanialszym, co mnie w życiu spotkało.

12. Doceniam wszystko, co mnie spotyka dzięki tobie.

13. Nigdy nie zapomnę tego, jak wtedy wyglądałaś.

14. Przy tobie czuję się szczęśliwy.

15. Kiedy się zjawiasz, wszystko staje się prostsze.

16. Kiedy jesteśmy razem, cisza między nami mnie nie krępuje.

17. Jestem wdzięczny losowi za to, że cię postawił na mojej drodze.

18. Z tobą mógłbym pójść wszędzie.

19. Ufam ci.

20. Gdyby coś miałoby mi się stać, do ciebie zadzwoniłbym najpierw.

21. Twój głos i zapach poznałbym wszędzie.

22. Kocham twoje poczucie humoru.

23. Lubię mieć przy sobie twoje zdjęcie.

24. Kocham sposób w jaki… (coś robisz).

25. Twój uśmiech sprawia, że też chcę się uśmiechać.

26. Kocham to, że to ty znasz mnie najlepiej.

27. Z tobą chcę się zestarzeć, dla mnie zawsze będziesz najpiękniejsza.

28. Przy tobie mogę być sobą.

29. Dziękuję ci za to, że jesteś.

30. Z każdym dniem, w którym poznaje cię lepiej, upewniam się jak cudowną osobą jesteś.

31. Czuję, że przy tobie mogę osiągnąć wszystko.

32. Nieważne co się wydarzy – my mamy siebie.

33. Nie musisz nic mówić, wystarczy, że jesteś.

Jest tyle różnych sposobów by okazać komuś uczucie. Jestem pewna, że i wy nosie w sercu takie słowa wypowiedziane przez bliskie osoby, które osładzają wam najtrudniejsze momenty w życiu.

 


Uroda

6 różnic między dobrym a toksycznym związkiem

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 maja 2016
6 różnic między dobrym a toksycznym związkiem
Fot. iStock / VladislavStarozhilov

Zdrowa relacja w związku opiera się na szczerości. W przypadku niezdrowych relacji między partnerami jedno z nich (lub oboje) dopuszczają się manipulacji. Wierzysz, że jesteś obiektem szczerego uczucia? Zanim zwiążesz się z kimś „na poważnie”, podejmiesz decyzje, które zaważą na całym twoim życiu, mądrze byłoby rozwiać kilka wątpliwości. Z bliska pewnych rzeczy nie widać, z perspektywy można wiele dostrzec. Ten, który mówi, że cię kocha może być przecież sam ofiarą swoich pragnień i uczuć.

Jak odróżnić zdrową relację w związku od niekorzystnej:

1. Dawanie bezinteresowne/dawanie po to by coś dostać

W zdrowej relacji obdzielamy się uczuciem, czułymi gestami, troską z potrzeby serca.  Bo nam zależy. W związku toksycznym dajemy oczekując, że dostaniemy coś z zamian. W dobrym związku jesteście dla siebie na pierwszym miejscu, a zaufanie jest czymś naturalnym. Jeśli to prawdziwa miłość, dbacie o siebie wzajemnie, jakby mówiąc: „ Jestem tuż obok”.  Nie musicie martwic się o tę relację, wiecie, że partner was nie zdradzi, nie zawiedzie.  Gdy natomiast jedna ze stron zawsze „wydziela” uczucie i gesty miłość żądając (nawet podświadomie) czegoś w zamian (lojalności, posłuszeństwa, kłamstwa w swojej sprawie) to jasny znak, że nie dzieje się dobrze.

2. Akceptacja/chęć zmieniania partnera na „lepsze”

W zdrowej relacji akceptujemy się takimi jakimi jesteśmy. Szczerość i gotowość kochania partnera takim jakim jest to coś naturalnego, choć czasem wypracowanego intencjonalnie. W toksycznych związkach skupiamy swoją energię na próbach zmian na siłę. Chcemy by ta druga osoba „pasowała” do naszych potrzeb, oczekiwań, wymagań. Kontrola jest narzędziem, którym posługujemy się by dostać to, czego oczekujemy.

3. Szczere intencje/wymuszanie

W niezdrowej relacji partner wymusza na tobie działania i zachowania za pomocą poczucia winy. Szantaż emocjonalny jest tu na porządku dziennym. Jego słowa i gesty sprawiają, że czujesz się źle, czujesz, że go zawodzisz. To nie jest komfortowa sytuacja, więc starasz się zrobić to, czego on od ciebie oczekuje, żeby wprowadzić lepszą atmosferę między wami. Jeśli miłość po obu stronach jest dobra i szczera, dajecie sobie to, co najlepsze z troski o ukochaną osobę, a nie dlatego, że padliście ofiarą manipulacji.

4. Manifestacja uczuć/ochrona prywatności związku

To bardzo częsty zabieg: w toksycznym związku jedno z partnerów robi wszystko by stworzyć pozory idealnej relacji. Cierpi w samotności, nakładając na siebie ogromne emocjonalne obciążenie. Wybiera niszczące dla siebie rozwiązanie i budując w oczach rodziny i przyjaciół obraz miłości doskonałej i wspaniałego, oddanego partnera. Wiąże się to z częstym manifestowaniem wielkiego uczucia i publicznymi wyznaniami. Jeśli między wami jest wszystko dobrze, nie obnosicie się tak ze swoim uczuciem, chronicie swoją prywatność. Intymność jest dla was szczególnie ważna, nie skupiacie się na udowadnianiu innym, że jesteście ze sobą szczęśliwi.

5. Zemsta/ulepszanie

W zdrowej relacji argumenty, które padają podczas kłótni nie mają na celu zranić drugiej strony, ale lepiej ją zrozumieć, poznać i umocnić związek. Jeśli zaś podczas sprzeczki wykorzystujecie niekorzystne fakty z życia partnera by go pogrążyć i poniżyć, sytuacja jest daleka od normalności.

6. Egocentryzm/wspólne marzenia

Prawdziwa miłość nieco ujednolica nasze marzenia. Wchodząc w związek, w naturalny sposób tworzymy wspólne cele, które mają przynieść nam obojgu wiele dobrego. W niezdrowej relacji, jedna ze stron stale rezygnuje z siebie, ze swoich marzeń na rzecz partnera. To on znajduje się na pierwszym planie i jego satysfakcja jest najważniejsza.


Źródło: Lifehack.org


Zobacz także

Bezoperacyjny lifting twarzy

Zafunduj stopom wiosenną regenerację. Zapomnij o problemach z odciskami, suchą lub popękaną skórą pięt

Nasza niezwyczajna Miss Świata. Poznajcie Iwonę Cichosz, Najpiękniejszą wśród Głuchych