Uroda Zdrowie

Kac zabójca? Spokojnie, są na niego sposoby. Podpowiadamy co robić, by dzień po imprezie wrócić do życia

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
14 maja 2016
kac zabójca
Fot. Pixabay / Unsplash / CC0 Public Domain
 

Sobota wieczór to idealny czas na imprezowanie do białego rana. Po nocy szaleństw najczęściej nakręcanych dużą dawną alkoholu, przychodzi niedziela – dzień pokuty. Ból głowy, zawroty, które nie pozwalają zejść bezpiecznie z łóżka a także sensacje żołądkowe, to tylko niektóre z nieprzyjemnych następstw przedawkowania alkoholu. 

Alkohol ma wpływ na całe twoje ciało, aby pozbyć się kaca, działaj na wielu frontach

Jeśli do tej pory uważałaś, że jedyne, co będzie cierpiało no nocy zakrapianej alkoholem to głowa i żołądek, jesteś w błędzie. Lista przykrych konsekwencji jest dłuższa, jednak na wszystko są sposoby:

Głowa

No cóż, alkohol usypia możliwości umysłu, sprawia, że niekiedy niewiele pamiętamy z imprezy, przyczynia się do zawrotów głowy, braku możliwości utrzymania równowagi i kamiennego snu w niemal każdym miejscu po zbyt wielkiej ilości procentów. Jeśli na drugi dzień twoja głowa chce eksplodować, zażyj ibuprofen albo aspirynę. Paracetamol nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ dodatkowo obciąża wątrobę.

Żołądek

Tu następuje bardzo ryzykowna opcja, bo najczęściej na kacu żołądek ściśnięty jest do niemożliwości, a myśl że cokolwiek miałoby do niego wpaść, skutkuje odruchem wymiotnym. Niestety, pusty żołądek nie pomoże ci uporać się z kacem. Lepiej po trochu zjeść jajecznicę (doskonała na kaca) z bułką z masłem i popić ciepłą herbatką. To ukoi żołądek.

Wątroba

Ciężkie zadanie ma wątroba miłośnika procentów. Wątroba neutralizuje alkohol, a żeby jej w tym pomóc, wypij herbatkę z ostropestu – który wpływa na regenerację tego narządu.

Serce

Alkohol skutecznie i szybko wypłukuje z organizmu potas, który reguluję pracę serca. Na skutek spożycia zbyt dużej ilości alkoholu, możesz odczuwać przykre objawy, typu kołatanie serca i drżenie rąk. Aby ulżyć skołatanemu sercu, wypij sok pomidorowy, wodę kokosową albo szklankę wody z rozpuszczonymi w niej elektrolitami.

Skóra

Nie, nie chodzi o to, że nabijasz sobie siniaki, gdy masz kłopot w dobrnięciu z imprezy do domu. Często po imprezie kobieta straszy wyglądem, ponieważ alkohol zakłóca działanie wazopresyny, która odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Ratuj się zawczasu i po imprezie zmyj make-up oraz nałóż nawilżający krem.

Możesz również spróbować zapobiec przykrym skutkom picia alkoholu, jeszcze przed imprezą. Nie pij na pusty żołądek, ponieważ alkohol będzie się szybko wchłaniał, więc ryzykujesz szybsze zakończenie imprezy. Kieliszek oliwy z posolonym i popieprzonym sokiem pomidorowym, stworzy barierę dla alkoholu, w trakcie imprezy pij coś więcej niż tylko procenty. Pamiętaj, że kac jest przede wszystkim skutkiem odwodnienia organizmu.


Uroda Zdrowie

Kiedy grafik bierze się za pieczenie ciastek, to zawsze się TAK kończy… Zobaczcie koniecznie!

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
14 maja 2016
Fot. Screen z Instagram / HOLLY FOX
 

 

Jest grafikiem-cukiernikiem. Czego chcieć więcej? Bardzo pozytywna historia opowiedziane smakiem i obrazem, prosto z Kalifornii. Nowa pasja okazała się nie tylko hobby, ale pozwoliła połączyć zamiłowanie do piękna i projektowania z ulubionym pieczeniem ciasteczek. Holly Fox zachwyca nie tylko podniebienie, ale również (a może  zwłaszcza?) oczy. Zapraszamy na ucztę (dla oczu)!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Źródło: Instagram, Boredpanda


Uroda Zdrowie

Założę się, że tego nie zrobisz… i wygram! W sam raz na weekend

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
14 maja 2016
Fot. Screen z Facebooka / Bright Side

Są takie wyzwania, które mimo „niewykonalności” nadal nas nie zniechęcają. Dlaczego? Bo to świetna zabawa! Spróbujcie sami. Genialny zestaw od BrightSide, w sam raz na sobotę! To co, dasz radę polizać łokieć albo  odwieść nogę stojąc przy ścianie? Próbujcie i bawcie się dobrze, a w komentarzach napiszcie koniecznie, jak wam poszło!

Zobacz film z wyzwaniami

Źródło: Brightside


Zobacz także

Na wszystko jest sposób, czyli moje hity z apteki do 20 pln

Kawa z cykorii

Kawa z cykorii – bezkofeinowa i zdrowa alternatywa dla tradycyjnej kawy. Dlaczego warto jej spróbować?

polka na diecie cukrowy detoks

Cukrowy detoks, czyli jak SKUTECZNIE rzucić cukier. „Polka na diecie”, dzień #8