Uroda

5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zastosowaniem serum do twarzy

Redakcja
Redakcja
16 kwietnia 2018
Fot. iStock/Mladen Zivkovic
 

Szukając sposobów na intensywną regenerację skóry twarzy, bardzo często sięgamy po serum do twarzy. Jest to silnie skoncentrowany specyfik, który zawiera większe, niż w zwykłych kremach, stężenie substancji aktywnych. Serum działa znacznie silniej i  stosuje się je po to, aby zapewnić skórze uderzenie substancji odżywczych czy regenerujących.

Serum do zadań specjalnych

Serum w postaci emulsji lub żelu zazwyczaj ma również lżejszą niż zwykły krem konsystencję. Jego zadaniem jest głębokie nawilżenie, regeneracja, rozjaśnienie, wyrównanie kolorytu skóry, a nawet wygładzenie zmarszczek. Należy sprawdzić zalecenia producenta w zakresie częstotliwości nakładania serum, ponieważ często zastosowanie tego kosmetyku zalecane jest w ramach 2-3 tygodniowych kuracji, kilka razy do roku. To sprawdza się na przykład po lecie lub zimie, gdy rzeczywiście potrzebna jest jej regeneracja. Pamięć o takiej kuracji bywa zbawienne dla skóry, szczególnie po 25 roku życia.

5 zasad, o których należy pamiętać, stosując serum do twarzy

1. Dokładne oczyszczenie skóry

Aby zastosować serum należy dokładnie oczyścić skórę (mleczkiem, płynem micelarnym, żelem), pozbyć się makijażu. Najlepiej przetrzeć ją tonikiem, ponieważ wtedy zdecydowanie lepiej celu się rozprowadza.

2. Oszczędne stosowanie

Zazwyczaj stosuje się kilka kropli serum na twarz, ponieważ jest to produkt silnie skoncentrowany i często zostawia tłustą otoczkę. Najlepiej położyć kilka kropel na twarzy i dopiero rozsmarować i delikatnie je wklepać w skórę. Serum dobrze stosować na noc, by podczas snu skóra mogła lepiej z niego skorzystać.

3. Trwałość serum po otwarciu

Serum zazwyczaj nie powinno być zbyt długo otwarte, co uzależnione jest od rodzaju substancji aktywnej. Szczególną uwagę należy zwrócić obecność witaminy C, ponieważ jest bardzo nietrwała i od momentu otwarcia można serum stosować przez dwa tygodnie.

4. Oczekiwania

Fakt, serum ma zadziałać bardziej intensywnie niż zwykły kosmetyk, jednak w przypadku lat zaniedbań, na pewno nie sprawi, że po jednorazowym użyciu cera stanie się promienna i młodsza. Regularne zastosowanie jest konieczne, aby zauważyć efekty.

5. Kosmetyk dodatkowy

Serum nie zastąpi kremu, więc należy potraktować je jako element dodatkowy pielęgnacji. Po nałożeniu serum dobrze jest zaaplikować krem na noc lub krem na dzień, w zależności od pory nałożenia na twarz.


 

źródło:  polki.plwieczniemloda.com


Uroda

Shit-test. Metoda sprawdzania faceta, której użyłaś pewnie nie raz

Redakcja
Redakcja
16 kwietnia 2018
Fot. iStock/lechatnoir
 

Miłość rzadko przychodzi ot tak, na zawołanie. Najczęściej należy jednak zawrzeć niejedną znajomość, poświęcić czas, energię i uwagę, bo móc stwierdzić, czy dany mężczyzna jest akurat tym, który nas rzeczywiście interesuje. Metodą prób i błędów dowiadujemy się, czego chcemy od faceta. Kwestią szczęścia jest natomiast to, czy i jak szybko na niego trafimy.

Niestety nie zawsze to doświadczenie pozwala ominąć  facetów, którzy absolutnie na partnerów się nie nadają. Co prawda kobieca intuicja wielu z nas pomogła odrzucić ziarno od plew, by omijać z daleka potencjalnie fatalnych partnerów. A żeby tych błędów popełniać jeszcze mniej, wiele z nas stosuje tzw. shit-test, który pomaga szybko odkryć, co reprezentuje dany facet.

Shit-test jako metoda sprawdzenia

Nie ma nic gorszego niż spędzenie tygodni na poznawaniu faceta, aby potem dowiedzieć się, że jest on jednak beznadziejnym przypadkiem bez polotu. Kobiety szanują swój czas i nie chcą zaczynać od rozmów o pogodzie, by poznawać się dłuższy czas po trochę. Żeby sobie oszczędzić przykrości, można wysondować za pomocą tzw. shit-testu, czyli osobliwego sposobu sprawdzenia tego, czy facet nie wciska kobiecie czegoś mało wartościowego.  Shit-test to niewinne, zazwyczaj mało ambitne pytania, z których kobieta może wywnioskować kilka rzeczy. Zapewne każda z nas stosowała to wielokrotnie, choć często nieświadomie.

Oto jeden z przykładów:

Jestem pewna, że po prostu mówisz to wszystkim dziewczynom.

Zła odpowiedź : Nie, nie podrywam wszystkich dziewczyn, myślę, że mnie źle zrozumiałeś.

Lepsza odpowiedź : Cóż, ćwiczę ten tekst przez cały dzień, więc miejmy nadzieję, że to wreszcie zadziałało!

Dzięki udzielonym odpowiedziom można zobaczyć, jak mężczyzna radzi sobie z pewnością siebie, czy ma dystans, poczucie humoru, jakie ma podejście do wielu spraw, czy potrafi wywrzeć dobre wrażenie. Część ze stosujących tego typu testy po prostu chce sprawdzić, czy facet potrafi wybrnąć z sytuacji, a część tak już się sparzyła na paru facetach, że działa z premedytacją i dla czujności.

Odpowiedzi lekkomyślne i defensywne, bez polotu sprawiają, że kobiety tracą entuzjazm. Bo sztuką nie jest udzielenie jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi, ale sformułowanie myśli, która pokaże, że facet jest wart zainteresowania.


 

źródło:  www.lovepanky.com stayfly.pl


Uroda

8 zachowań, po których można rozpoznać osobę o mentalności ofiary

Redakcja
Redakcja
16 kwietnia 2018
Fot. iStock / fcscafeine
Następny

Większość osób ma w swoim otoczeniu kogoś o bardzo pozytywnych cechach charakteru, kto wręcz zaraża życiowym optymizmem. Czasem towarzyszą nam także osoby, które nie mają w sobie takiego entuzjazmu, wydają się przygaszone, nieszczęśliwe, wręcz zabierają innym dobrą energię.

Zazwyczaj takie przypadki łączą się z mentalnością ofiary, która nie pozwala przeżyć w zadowoleniu swojego życia. W dodatku obarczają oni swoimi lękami czy negatywnym zachowaniem innych i sami przyciągają do siebie toksycznych ludzi. Mentalność ofiary często bywa wyborem, którego pewne osoby dokonują na podstawie doświadczeń zbieranych ciągu życia. Bywa, że staje się to sposobem na życie i wiąże się z wieloma nawykami, które niełatwo jest przezwyciężyć, ale można je rozpoznać, by spróbować przeprowadzić potrzebne zmiany w życiu.

8 cech osób o mentalności ofiary

1. Zrzucają na innych odpowiedzialność

Osoby o mentalności ofiary są wręcz przekonane, że inni powinni im pomagać, podczas gdy sami nie robią nic, by wyjść ze swoich kłopotów. Oczekują, że otoczenie zauważy ich dramat i wyciągnie do nich rękę, choć często nie chcą skorzystać z pomocy. Osoby o mentalności ofiary uważają, że sami nie odpowiadają za to, co ich w życiu spotyka, że problemy wynikają ze splotu złych okoliczności oraz złośliwego działania innych osób.

2. Wyolbrzymiają problemy

Bardzo często coś, co mogłoby zostać w prosty sposób załatwione, przez osobę o mentalności ofiary rozdmuchane jest do ogromnych rozmiarów życiowej tragedii. W ten sposób chcą wzbudzić poczucie winy u innych, aby ci ze współczucia wzięły na siebie ich odpowiedzialność.

3. Uważają, że wszyscy są przeciwko nim

Wydaje im się, że każdy spiskuje, aby tylko zrobić na złość, że każdy może mieć negatywny wpływ na ich życie. Gdy coś idzie nie tak, jak zaplanowali, uważają, że z pewnością to wina spisku przeciwko nim.

4. Uważają, że nic dobrego ich w życiu nie spotyka

Mentalność ofiary sprawia, że ludzie dotknięci nią nie widzą pozytywnych aspektów swojego życia. Zdecydowanie wolą siedzieć w miejscu i rozpamiętywać złe rzeczy, zamiast dostrzec możliwości do osiągnięcia czegoś dobrego pozytywnego.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zobacz także

Cenisz sobie piękny wygląd skóry twarzy? Sprawdź czym zachwyci Cię nowość - multimasking

Cenisz sobie piękny wygląd skóry twarzy? Sprawdź czym zachwyci cię nowość – multimasking

Bioxsine – wiosenne koloryzacje

dłoni

Szorstkie dłonie po zimie? Zastosuj najlepsze domowe kuracje dla skóry