Lifestyle Uroda Włosy

Jak bezpiecznie stylizować włosy?

Redakcja
Redakcja
26 sierpnia 2022
 

Modna fryzura wymaga zwykle starannej stylizacji włosów. Zabiegi takie jak suszenie, prostowanie czy kręcenie mogą powodować widoczne pogorszenie ich kondycji. Nie znaczy to jednak, że aby zachować zdrowe pasma musisz rezygnować z układania włosów. Zobacz, jak możesz stylizować je bez nadmiernego obciążania!

Układanie włosów to czynność, którą wiele osób wykonuje praktycznie codziennie. Dlatego wykorzystywane techniki i stosowane produkty mają duży wpływ na stan pasm. Agresywna stylizacja może powodować utratę elastyczności i połysku oraz łamanie się włosów. Warto więc zastosować rozwiązania, które pomogą uchronić pasma przed uszkodzeniami. Należy do nich np. suszarka remington coconut smooth, która posiada funkcję zimnego nawiewu i jonizacji – to bardzo przydatne dla osób, które muszą często suszyć włosy. Jakie sposoby stylizacji pozwalają ograniczyć ryzyko zniszczenia włosów?

Częste suszenie

Jednym z czynników, które mogą najbardziej niszczyć pasma, jest ich częste suszenie przy pomocy suszarki. Gorące powietrze sprawia, że włosy ulegają nadmiernemu odwodnieniu, tracą elastyczność i blask. Jednak niektóre suszarki do włosów pomagają rozwiązać ten problem. Warto więc wybierać modele, które są wyposażone w różne funkcje ochronne. Należy do nich np.:

  • możliwość regulacji temperatury – lepsze rezultaty osiągniesz, stosując mniej gorący nadmuch, który jest zdecydowanie przyjaźniejszy dla Twoich pasm,
  • jonizację – dzięki niej Twoje włosy będą się zdecydowanie mniej puszyć, co pozwoli ograniczyć ilość kosmetyków niezbędnych do ich zdyscyplinowania i wygładzenia,
  • chłodny nawiew – stosowany jako zakończenie suszenia pozwala zamknąć łuski włosów. Dzięki temu stają się one wyczuwalnie bardziej gładkie i lśniące,
  • koncentrator – to wąska nakładka, którą montuje się na końcu suszarki. Umożliwia precyzyjną stylizację włosów.

Podczas suszenia włosów należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości między suszarką a pasmami. Jeśli będzie ona zbyt mała, może zwiększyć ryzyko ich uszkodzenia. Nadmierne przybliżanie suszarki może także prowadzić do poparzenia skóry.

Przeczytaj również Jak bezpiecznie prostować włosy

Jaką prostownicę wybrać?

Proste włosy są bazą wielu najmodniejszych uczesań. Jednak uzyskanie idealnie prostych pasm wymaga zastosowania prostownicy. To urządzenie może znacznie pogorszyć wygląd Twoich włosów. Dlatego taką stylizację wykonuj z zachowaniem ostrożności. Należy wybrać model, który posiada powłokę o odpowiednich właściwościach. Zwróć uwagę, czy płytka prostująca nagrzewa się równomiernie – unikniesz przypalenia włosów. Warto także wybierać materiał, który bez problemu przesuwa się po pasmach. Ciekawym rozwiązaniem są prostownice jonizujące, które pozwalają uzyskać niesamowitą gładkość włosów.

Nadawanie objętości

Uniesienie pasm u nasady pozwala stworzyć wrażenie gęstszych włosów. Ten efekt możesz uzyskać przy pomocy różnych kosmetyków, jednak niektóre z nich mogą wysuszać Twoje włosy. Dlatego o odpowiednią objętość warto zadbać już podczas suszenia włosów. Wystarczy, że pochylisz głowę do przodu. Susząc pasma w taki sposób, znacznie zwiększysz objętość fryzury. Jeśli chcesz wzmocnić efekt gęstych włosów, zastosuj np. delikatny spray teksturujący lub przyjazną dla włosów piankę. Odpowiednia technika suszenia i prostowania pozwala na znaczne ograniczenie ilości kosmetyków niezbędnych do stylizacji pasm.

Delikatne kosmetyki

Produkty służące do stylizacji często zawierają składniki pogarszające kondycję włosów. Szczególnie jeśli wybierasz te o najsilniejszym działaniu i stosujesz je niemal codziennie. Takie nawyki prowadzą do sytuacji błędnego koła – Twoje włosy są w gorszej kondycji, więc aby poprawić ich wygląd, stosujesz więcej produktów do stylizacji, które znowu negatywnie wpływają na stan fryzury. Lepszym rozwiązaniem będzie wybór bardziej naturalnych i przyjaznych skórze i włosom kosmetyków.

Produkty chroniące włosy

Na rynku dostępne są również preparaty, które pomagają chronić włosy. Są to np. różnego rodzaju spraye ochronne, które należy zastosować przed suszeniem, prostowaniem lub kręceniem włosów. Warto jednak pamiętać, że ich działanie jest ograniczone i przy bardzo agresywnej stylizacji mogą okazać się nieskuteczne.

Stylizacja na zimno

Dobrą alternatywą jest także stylizacja na zimno. Sprawdzi się ona u osób, które posiadają włosy bardzo podatne na uszkodzenia. Ta metoda polega na nawijaniu suchych lub lekko wilgotnych pasm na specjalne wałki wykonane z przyjaznego dla włosów materiału. Pozwala to ograniczyć ryzyko ich połamania i uszkodzenia.

Profesjonalne zabiegi fryzjerskie

Jeśli Twoje włosy są wyjątkowo niesforne lub bardzo się łamią, a chcesz uzyskać wymarzoną stylizację, to pomóc może fryzjer. Specjalista oceni, w jakiej kondycji są Twoje pasma i jakie metody będą najlepsze. W ofercie salonów fryzjerskich znajdziesz zabiegi zwiększające objętość włosów, trwałe prostowanie pasm oraz ich kręcenie. Uzyskanie pięknej fryzury często jest także łatwiejsze poprzez odpowiednie ścięcie włosów.Lifestyle Uroda Włosy

Praktyczne rady, jak wziąć zdrowie w swoje ręce

Redakcja
Redakcja
26 sierpnia 2022

Kierowanie się ku naturalnym metodom, takim jak medycyna niekonwencjonalna, świadome odżywianie i właściwa suplementacja to trend, za którym podąża coraz więcej osób. Przystępna w odbiorze wiedza zachęca do poszukiwania najlepszej metody dla siebie, którą można zastosować z korzyścią dla zdrowia.

Niekonwencjonalne sposoby na zdrowie

Jakie właściwości mają witaminy, jak ograniczyć cukier, sposoby na oczyszczenie organizmu – to tematy, którym obecnie poświęca się coraz więcej uwagi. Wzięcie zdrowia we własne ręce oznacza, że istnieje spore zapotrzebowanie na wiedzę przekazywaną w przystępnej formie, którą łatwo wykorzystać w codziennym funkcjonowaniu. Ludzie, którzy postanawiają odżywiać się bardziej świadomie, szybko dochodzą do wniosku, że to dobra decyzja. Od czego zacząć? Naturoterapeuci, dla których podstawą działania jest medycyna niekonwencjonalna, zwracają uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • zastąpienie przetworzonej żywności produktami organicznymi,
  • zrezygnowanie ze spożywania cukru,
  • suplementację witaminami i składnikami mineralnymi,
  • oczyszczenie organizmu ze złogów i pasożytów, aby poprawić trawienie.

Jak ograniczyć cukier?

Wiele osób, które chcą przejść na zdrową dietę, zastanawia się, jak ograniczyć cukier, skoro większość produktów posiada zarówno glukozę, jak i inne substancje słodzące. WHO zaleca ograniczenie spożycia cukru do tego stopnia, aby zaspokajał 10 proc. całego zapotrzebowania na energię. Przy przeciętnej kaloryczności diety na poziomie 2 000 kcal dziennie jest to 200 kcal, czyli około 8 łyżeczek (jedna łyżeczka do herbaty to ok. 25 kcal). Tymczasem wyeliminowanie cukru wcale nie jest takie trudne, gdy sięga się po organiczną żywność, bez żadnych dodatków.

Właściwości witaminy C, które warto wykorzystać w zdrowej diecie

O konieczności suplementacji mówi się ostatnio wiele, ponieważ w glebie brakuje składników mineralnych, które czerpią rośliny do budowania swoich tkanek. Niedobór witamin i mikroskładników przekłada się na poważne problemy w funkcjonowaniu organizmu. Żelazo jest niezbędne do rozprowadzania tlenu w organizmie, a krzem poprawia kondycję włosów. Warto zwrócić uwagę na właściwości witaminy C, której suplementacja często jest koniecznością. Witamina C jest aktywatorem wielu enzymów, zwalcza bakterie powodujące próchnicę zębów oraz wpływa stabilizująco na psychikę.

Oczyszczanie organizmu

Zdrowsze żywienie warto zacząć od terapii oczyszczającej – w tym przypadku doskonale zadziała sok z kiszonych buraków. Dwutygodniowa terapia sokowa wpływa na prawidłową pracę jelit i odbudowę flory bakteryjnej, a dzięki obecności witaminy C przyczynia się do poprawy stanu naszej skóry, wpływa na poprawę profilu lipidowego krwi oraz obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.

Jeśli chodzi o zalecenia dietetyczne, to medycyna niekonwencjonalna rekomenduje dbałość o sferę mentalną i kondycję psychiczną. Holistyczne podejście do zdrowia to nie tylko dieta, ale również zadbanie o redukcję poziomu stresu i poświęcanie czasu na rzeczy, które sprawiają nam radość.


Zobacz także

Czym różnią się dzieci? Czasami tylko tym, że urodziły się 4,36 sekund później. Piękny filmik! Obejrzyjcie koniecznie

Koniec semestru

Najlepszy naturalny kosmetyk? Woda morska – działa cuda