Uroda

Genialny sposób na ratunek dla złamanego paznokcia! To musi zobaczyć każda z nas

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
6 maja 2016
złamany paznokieć
Fot. Screen z Youtube / pinkowa BABECZKA
 

Kobiece paznokcie, najczęściej pieczołowicie pielęgnowane, wypiłowane, pomalowane i z zadbanymi skórkami, są powodem do dumy ich posiadaczek. A ile pań, tyle ulubionych kolorów lakieru, kształtów i długości paznokci. Jedna rzecz łączy wszystkie kobiety – nasza radość mija, gdy nagle pęka jeden z paznokci.

I co robić? Najczęściej rada była smutna i prosta – nożyczki, pilniczek i wyrównanie wszystkich paznokci. Jeszcze gorzej, gdy przytrafiło się to przed wielkim wyjściem. Mimo, iż paznokcie są mocnym wytworem naszego ciała, połamać, szczególnie te długie, wcale nie jest trudno.

Zamiast piłować paznokcie na krótko, wykorzystaj prosty, skuteczny trick

Do jego wykonania potrzebujesz:

  • torebkę po herbacie,
  • klej np. Super Glue,
  • odżywkę do paznokci,
  • lakier.

1.Zmyj lakier z nadłamanego paznokcia, by był czysty i suchy,

2. Wytnij kawałek z torebki po herbacie, na tyle duży, by pokrył uszkodzone miejsce,

3. Nałóż trochę kleju i posmaruj nim pęknięcie na paznokciu. Uważaj na palce, by ich nie pokleić,

4. Nałóż klej na wycięty kawałek i złap pincetą, nałóż na naderwane miejsce i wygładź jego powierzchnię,

5. Odczekaj kilka minut aby klej zasechł,

6. Nałóż odżywkę do paznokci, poczekaj aż wyschnie i nałóż lakier.

Gotowe, paznokieć uratowany!

 

 


Uroda

Zapraszamy cię na 2. edycję cieszącą się ogromną popularnością Konferencję dla Kobiet „Dobrze mi – Teraz JA!”

Redakcja
Redakcja
6 maja 2016
Fot. M.Margaretto
 

Jeśli kiedykolwiek usłyszałaś: albo kariera albo rodzina i uwierzyłaś w te słowa, to powinnaś poznać historię kobiety, która przełamuje ten schemat.

Co jest Twoją życiową maską?

Czy wiesz kim jesteś?

Co Cię wyróżnia wśród innych kobiet?

Gdzie drzemie moc Twojej osobowości?

Czym są wrodzone talenty i jak należy je przekształcić w Mocne Strony?

Chcesz odpowiedzieć sobie na te pytania? Spotkaj się z Izabelą Antosiewicz Trenerem Mocnych Stron w Taisja Laudy & Co. na konferencji „Dobrze mi”.

Poznasz także Katarzynę Dziubałkę, organizatorkę Wielkiej Wymiany Kontaktów, która opowie o tym, czy da się rozkręcić biznes na etacie.

Od Patrycji Załug dowiesz się natomiast, czy musisz być idealna.

PRELEGENCI:

Izabela Antosiewicz – Trener Mocnych Stron w Taisja Laudy & Co. Od 2014 roku skupiła się na wykorzystywaniu w swojej pracy Formuły Geniuszu Taisja Laudy® oraz narzędzi Instytutu Gallupa. Doprowadza do mistrzostwa budowanie synergii w zespołach, w tym w parach i rodzinach. Inspiruje i uczy odpowiedzialnego rodzicielstwa. Jest mamą trójki nastolatków, szczęśliwą żoną swojego pierwszego chłopaka, maratonką. Służy z oddaniem zadaniom, obecna tu i teraz – przeprowadza z łatwością przez zmiany, jeste optymistycznym i energetycznym rozmówcą. W życiu wierna zasadzie, że najlepiej być sobą dbając o przestrzeń, by inni też mogli być sobą w naszym towarzystwie.www.taisjalaudy.com

Katarzyna Dziubałka – Z wykształcenia filolog języka angielskiego. Posiada 2 magistry z University of Surrej oraz SGH. Pragnie zmieniać świat na bardziej pozytywny poprzez motywowanie kobiet do spełniania własnych marzeń oraz życia z pasją i z pasji. W ciągu ostatnich 2 lat zorganizowała ponad 30 konferencji dla Kobiet Przedsiębiorczych w których wzięło udział ponad 4000 kobiet. Obecnie organizuje spotkania networkingowe w całej Polsce pod nazwą Wielka Wymiana Kontaktów, w których bierze udział średnio 200 Przedsiębiorców. Od 2015 współpracuje z Akademią Kobiet Sukcesu, gdzie pomaga realizować konferencje „Masz w sobie MOC!” oraz zarządza Szkołą Liderek – interdyscyplinarnym studium Przedsiębiorczości dla Kobiet. Jest przekonana, że każda z nas ma swoje powołanie, misję, z którą powiązane są nasze naturalne talenty i pasje. Wierzy we współpracę oraz budowanie biznesu opartego na relacjach oraz energii, która pojawia się kiedy zaczynamy robić to, co kochamy. Jest również redaktor naczelną magazynu Liderka.

www.liderka.pl, www.twojapasjatwojafirma.pl

Patrycja Załug – certyfikowany coach pewności siebie, bizneswoman, autorka. Współwłaścicielka Akademii Kobiet Sukcesu, jednej z największych społeczności kobiecych w Warszawie wspierających i edukujących aktywne, chcące się rozwijać kobiety. Współzałożycielka Szkoły Liderek, interdyscyplinarnego studium przedsiębiorczości dla kobiet. Z wykształcenie prawnik i marketingowiec. Wykłada na Uczelni Łazarskiego. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie w biznesie w tym 8-letnie w pracy w międzynarodowych korporacjach. Współpracuje m. in. z Magazynem Coaching, gdzie regularnie publikuje artykuły na temat budowania pewności siebie w życiu i w biznesie. Autorka książki „100 pomysłów jak być dla siebie dobrą”. Wokół idei wzmacniania prawdziwej wewnętrznej pewności siebie zgromadziła ponad 19 tyś. kobiet. Prowadzi autorską audycję na antenie Radia KOLOR. Dzięki swoim autorskim warsztatom „Codziennie Pewna Siebie” pomogła już ponad 1300 kobietom wyzwolić swoją moc i uwierzyć w siebie. www.codzienniepewnasiebie.pl

AGENDA:

18.00 – Start

Wykład „Maska” – Izabela Antosiewicz

Wykład „Jak rozkręcić biznes na etacie” – Katarzyna Dziubałka

Wykład „Nie musisz być idealna, czyli jak przestać się naprawiać i zacząć żyć” – Patrycja Załug

Loteria upominkowa

21.00 – Zakończenie

12 maja 2016r. – czwartek g. 18.00

Golden Floor Sky – Millenium Plaza Al. Jerozolimskie 123 A, piętro 26 sala A

WIĘCEJ INFORMACJI: www.dobrzemi.com.pl

PRZEDSPRZEDAŻ trwa do 10. maja 2016 do 23:59 – bilety w cenie 49 zł, później cena rośnie do 79 zł.

REZERWACJA MIEJSC: http://www.dobrzemi.com.pl/

Przyjdź, skorzystaj i dowiedz się, jak może być Ci w życiu dobrze!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Uroda

Że są aktorami, to wiemy? Ale czy wiecie, jaki jeszcze talent mają?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 maja 2016
Fot. Screen YouTube/forumfilmpoland

Są utalentowani, dobrze wyglądają, uwielbiamy ich za ich role filmowe. A tu okazuje się, że potrafią także całkiem nieźle śpiewać. Czy wiecie, którzy aktorzy przejawiają talent muzyczny? Oto nasz osobisty TOP TEN.

1. Hugh Laurie    

Dr House regularnie daje bluesowe koncert. Występował już także  w Polsce. Śpiewa jak prawdziwy zawodowiec, gra także na gitarze, harmonijce ustnej, perkusji i saksofonie. W 2011 r., w wieku 52 lat wydał swój debiutancki, bluesowy album „Let Them Talk”, który sprzedał się w ponad półmilionowym nakładzie. W 2013 r. ukazała się jego druga płyta pt. „Didn’t It Rain”.

2. Julia Pietrucha

Młoda , piękna i dysponująca oryginalnym głosem, a także oryginalnym pomysłem na śpiewanie. Naprawdę warto posłuchać śpiewającej Julii, która na swoim debiutanckim albumie gra na ukulele

3.Kate Winslet

Brytyjska aktorka ma delikatny, jasny głos. Choć sama mówi, że nie przepada za śpiewaniem, nagrała już kilka piosenek do swoich filmów.

4. Maciej Zakościelny

Ten aktor z wykształcenia jest muzykiem, gra na skrzypcach, a lekcji śpiewu udzielały mu same siostry Steczkowskie. Maciej jest fanem jazzu.

5. Robert Downey Jr

Zaśpiewał nawet ze Stingiem. Trudno o lepsza rekomendację.

6. Zbigniew Zamachowski

Ten wybitny polski aktor zasłynął śpiewając głównie poezję śpiewaną. Występował również w musicalach Janusza Józefowicza. Kochamy pana Zbigniewa!

7. Kevin Spacey

Gwiazda  „American Beauty ” ,  „K-PAX”,  a ostatnio oczywiście „House of cards”. Posłuchajcie jak śpiewa ten wybitny amerykański aktor i producent filmowy.

8. Gerard Butler

Pamiętacie ekranizację „Upiora w operze” z 2004 roku? To naprawdę śpiewał ON, choć podejrzewano, że głos podkładał zawodowy śpiewak operowy.

9. Chris Pine

Ten amerykański aktor młodego pokolenia  ma wielki talent komediowy, ale również świetnie śpiewa. Posłuchajcie!

10. Maciej Stuhr

Pan Maciej zasłynął już wiele lat temu parodiując między innymi Stanisława Soykę, czy Grzegorza Turnaua. Nasze serca podbiły zarówno tamte wykonania jak i to poniższe..


Zobacz także

7 przyzwyczajeń, które niszczą paznokcie bardziej, niż podejrzewasz

Mycie włosów odżywką

Mycie włosów odżywką. Czy ma to sens i jakich efektów można się po tym spodziewać?

Henna pudrowa brwi. Na czym polega i za co pokochały ją kobiety?