Lifestyle Uroda

Flower makeup – kobieto zakwitnij. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #7 [27.04.]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 kwietnia 2016
Flower makeup - kobieto zakwitnij. Akcja "Bądź piękna każdego dnia"
Fot. Screen z YouTube / Agata Welpa
 

Większość z nas, kobiet, poranek zaczyna od wykonania makijażu. Zazwyczaj mamy swoje wypróbowane zestawy, taki nasz mały TOP, który zawsze się udaje albo przynajmniej jest szybki. Rzadko kiedy eksperymentujemy. Kolory i „coś” nowego porzuciłyśmy zazwyczaj tuż po maturze – na rzecz czarnej kreski i tuszu do rzęs. Hola, hola. Dziś mamy dla was bardzo przyjemne i twórcze wyzwanie.Jeśli nie teraz, jeśli nie do biura – to wieczorem w domu – dla siebie. Wypróbuj miłą wiosenną odmianę w makijażu. Połóżcie na powieki kolorowe cienie. Poświęćcie sobie 20 minut w łazience przed kąpielą – na wypróbowanie czegoś nowego, wiosennego, świeżego lub szalonego.

Internet podbił ostatnio flower makeup, a dokładnie kwiatowa kreska na powiece. My znaleźliśmy fajny, polski film instruktażowy autorstwa Agaty Wełpy, charakteryzatorki. Wbrew pozorom każdy może sobie takie kwiatki na powiece sprawić – i nie wymagają szczególnych zdolności plastycznych (jeśli obejrzyjcie instruktaż, szybko zaobserwujecie, że kwiatuszki powstają z kropek). A jeśli flower makeup do was nie przemawia – sprawdźcie, który kolor doda wam jutro energii. Czy będziecie dobrze się czuły w błękicie, złocie, zieleni a może różu. Wtedy jutro rano bez stresu będziecie mogły dodać sobie wiosennych kolorów!

 

PS: Nie zapomnijcie w komentarzach pochwalić się co zrobiłyście dziś dla siebie (nie musi to być nasze wyzwanie), a jeżeli spróbujecie zaszaleć z makijażem – piszcie jaki kolor dodał wam rumieńców!

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


Lifestyle Uroda

Przygotuj się do rekrutacji z Sephora University!

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2016
Sephora University
Fot. Materiały prasowe
 

Pierwsze dwudniowe warsztaty pod nazwą „Przygotuj się do rekrutacji” w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie już za nami. Jednak nic straconego, już teraz zapraszamy na kolejne cykliczne spotkania z ekspertami Sephora University, które odbywać będą się na wybranych uczelniach wyższych w całej Polsce. Zapisy na warsztaty prowadzi biuro karier uczelni. Następne spotkania odbędą się niebawem:

17 maja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz 15 czerwca na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Sephora nieustannie inspiruje i dzieli się wiedzą ekspercką ze wszystkimi, których może zainspirować do podejmowania w życiu nowych wyzwań, dodać siły i wiary we własne możliwości. Pomaga też rozwijać pasje, wspiera edukację i samodoskonalenie. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Sephora na całym świecie stale szkoli i rozwija talent swoich pracowników – ambasadorów marki. Studenci stworzonego globalnie Sephora University mierzą się z najlepszymi i mają szansę sięgnięcia po cenny certyfikat sygnowany przez Sephora University. 

– Projekt Sephora University oryginalnie zaadresowany do naszych pracowników, postanowiliśmy rozszerzyć i naszą misję realizować również na zewnątrz. Tak właśnie powstały spotkania „Przygotuj się do rekrutacji” – skierowane do młodych ludzi wkraczających na rynek pracy – mówi Magdalena Rusiecka, Dyrektor HR Sephora Polska. – Jeśli masz wątpliwości jak napisać profesjonalne i skuteczne CV, jak zrobić dobre wrażenie na spotkaniu, m.in. odpowiednim makijażem, te warsztaty są dla Ciebie! – dodaje. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na uczestników warsztatów „Przygotuj się do rekrutacji” czekają 3 etapy przygotowań: 

ETAP 1: WARSZTATY MAKIJAŻOWE

Bezpłatne, grupowe lekcje prowadzone przez najlepszych makijażystów Sephora. Podczas instruktażowej lekcji uczestnicy warsztatu krok po kroku poznają oraz wypróbowują samodzielnie na sobie tajniki makijażu biznesowego, dzięki którym z łatwością wykonają profesjonalny makijaż na rozmowę rekrutacyjną.

ETAP 2: ZDJĘCIE DO CV

Efekt pracy podczas lekcji makijażowej można będzie uwiecznić i zrobić sobie zdjęcie do CV. Fotograf bezpłatnie wykonuje zdjęcia uczestnikom zapisanym na warsztaty.

ETAP 3 : KONSULTACJA Z REKRUTERAMI SEPHORA

Eksperci działu HR Sephora Polska pomogą Ci przygotować profesjonalne CV, które skutecznie pomoże ci zdobyć uwagę i zainteresowanie potencjalnego pracodawcy, a także przedstawią możliwości i wyzwania, jakie oferuje Sephora studentom w ramach Sephora Trainee Program.

Na udział w warsztatach studentów danej uczelni obowiązują zapisy prowadzone  indywidulanie przez uczelnię.

Więcej informacji już wkrótce!

Zapisz się już dziś!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Lifestyle Uroda

Marzenia są przereklamowane. Gdyby nie one, nasze życie byłoby lepsze

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
27 kwietnia 2016
Fot. Unsplash/Lea Dubedout / CCO

Po co marzyć? Nic tak nie frustruje jak marzenia. To one pokazują nam, w którym miejscu jesteśmy i boleśnie przypominają o codzienności.

Bo pomyślmy: wstaję rano, ogarniam dzieci, zbieram się do pracy. Kawa, śniadanie, przepychanki poranne – bo co ubrać, a gdzieś się zapodział zeszyt, a mąż ma znowu wszystko ma w d*pie i wychodzi wcześniej. I luz. Której z nas nie dotyka taki poranek, choćby od czasu do czasu.

I gdyby nie marzenia byłybyśmy w tym poranku opanowane. Nie wkurzałybyśmy się marząc o innej pracy, albo o innym mieszkaniu, czy w ogóle innym  miejscu do życia. No dobra, czasami też o innym facecie.

O ile nasze życie byłoby spokojniejsze, gdybyśmy przestały marzyć. Dały sobie święty spokój z tymi bzdurami typu: „Marzy mi się, żeby…”. Tiaa jasne, żeby dostać gwiazdkę z nieba. Sięgnąć niemożliwego. Naiwna.

W końcu marzenia w dosadny sposób pokazują nasze porażki i rozczarowania samymi sobą. Zaczyna się od marzeń, kim będę, kiedy dorosnę. Liczyłam, że zostanę lekarzem, może stewardessą, a może otworzę biuro rachunkowe. I ZONK. Wylądowałam w budżetówce, na średnio płatnym stanowisku, albo wokół zawistnych kobiet, które tak jak ja marzyły o zupełnie innym życiu. Ale cóż, mają to co mają.

Później marzyłam o księciu na białym koniu. Miał być wysokim brunetem o ciemnych oczach. Inteligentny, wrażliwy i koniecznie z poczuciem humoru. Trafił się korpulentny blondyn – ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Okazało się, że facet bez specjalnej pasji, wygodny, i bierny. I może nigdy bym się nim nie rozczarowała, gdyby nie te cholerne marzenia o księciu kiedyś, a teraz o romansie z tym mimo wszystkim wysokim brunetem.

O ile życie byłoby łatwiejsze bez marzeń. Lądujesz w mieszkaniu, o ogrodzie pozostaje nadal ci marzyć. Z dziećmi jeździsz nad morze, choć wieje i pada, no bo jak w góry skoro one nie przejdą nawet kilometra, a żeby jechać gdzieś dalej? Przecież nie wysiedzą w aucie. Marzenia są po to, żeby o nich marzyć, więc siedząc opatulona w koc na plaży w Ustce, marzysz o miejscu, w którym właśnie chciałabyś być. A tak, może pogoda wcale by ci nie przeszkadzała i nie psuła nastroju.

No i jeszcze marzenia na swój temat. Chciałaś realizować swoje pasje, być kobietą ciekawą świata, ludzi. Kiedy myślałaś o sobie w przyszłości, uśmiechałaś się do siebie. Wow – wykorzystam życie do granic możliwości – zakładałaś, będę punkt po punkcie realizować to, co sobie wyznaczę. I będę szczęśliwa. To było twoje marzenie. I gdyby nie ono, dziś pewnie byłabyś naprawdę szczęśliwa, a nie sfrustrowana tym, co osiągnęłaś, a co dalekie bywa od tego, o czym marzyłaś. Owszem masz dzieci, mieszkanie, jakąś tam pracę (choć powiedzmy sobie szczerze – tyłka nie urywa). I mąż nie najgorszy, przecież bywają ci co biją i piją, a twój po prostu jest powszedni, bywa nudny i zwyczajny. Ot, życie.

Nie chcesz się konfrontować z marzeniami. Bo i po co. One są w tej sferze niedoścignionej, nieosiągalnej, choć nadal są tacy, którzy życzą ci „spełnienia marzeń” na urodziny, święta i imieniny. To najgorsze z życzeń, jakie możesz otrzymać. Phi – spełnienie marzeń, też mi coś, bzdura.

Gdybyśmy nie marzyli, nasze życie byłoby prostą linią, po której byśmy się posuwali do przodu. Nie mielibyśmy ani wzlotów, ani upadków. Nie płakalibyśmy nad sobą, nie myśleli, że jesteśmy tchórzami, którzy boją się zrobić krok w inną stronę niż tę, którą właśnie idziemy. Nasze życie byłoby zwykłe, bez niespełnionych oczekiwań, i smutku za tym, czego nie spróbowaliśmy.

Nie oczekiwalibyśmy dla siebie lepszego życia, albo innego. Nie myślelibyśmy o tym, co moglibyśmy osiągnąć, o zmarnowanych szansach i niewykorzystanych okazjach, które zaprowadziłby nas zupełnie gdzie indziej.

Więc jeśli nie zamierzasz realizować swoich marzeń, porzuć je. Daj sobie spokój. Przestań myśleć nad poranną kawą, jakby to było, gdyby twoje marzenie się spełniło. Przestań w nocy, kiedy nie możesz spać, zastanawiać się, kim byś była, gdybyś odważyła się zrobić coś, o czym zawsze marzyłaś.

Po co marzyć, skoro w ogóle tych marzeń nie chcemy spełniać. A przecież rolą marzeń nie jest sprawianie nam przykrości, wytykania palcem i mówienia: „Hahaha ty naiwna i co? I po co ci to było? To marzenie zmarnowane? Myślałaś, że samo się spełni?”.

Bo marzenia same się nie spełniają. Taka ich przypadłość. Nie wystarczy marzyć, żeby coś mieć. Po marzenia trzeba sięgać. Więc jak już marzysz, to odważ się je spełniać. Może się okazać, że niektóre z marzeń, wcale nimi nie są. Są jakąś mrzonką, do której wcale nie chcesz dążyć, ale na ich miejscu pojawiają się te, o które będziesz chcieć walczyć. W które uwierzysz.

Składamy się marzeń. Z takich małych drobnostek, kolorowych koralików, więc skoro je mamy, skoro są naszym udziałem, to dlaczego za nimi nie podążyć? Dlaczego zamykać je szczelnie w jakimś pudełku i nie pozwolić rozbłysnąć. Przecież to nasze marzenia, one nam nie zrobią krzywdy, wręcz przeciwnie, uczynią nasze życie takim, jakim byśmy chcieli, żeby było. A przecież życie mamy tylko jedno i nie da się marzyć o kolejnym, o innym, o powtórce. Po co o tym marzyć, skoro się nie spełni to, co niemożliwe.

A cała reszta? Wszystko jest w naszych rękach. Wszystko. To kim jesteśmy, gdzie będziemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Pytanie, czy tego chcesz naprawdę? Bo jeśli nie, przestań marzyć i ciesz się tym co masz, po prostu.


Zobacz także

Czasami najtrudniejsza w odchodzeniu jest samotność, więc zostajesz, bo znikąd nie dostajesz wsparcia

Bo to zła kobieta była. 7 zdroworozsądkowych zachowań, za które bywamy potępiane przez innych

„Strach to grzech pierworodny”. A jakie jest wasze życiowe motto? Akcja #MiesiącKobiet

Dzień #16. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO