Uroda

Jak dobrać produkt do stylizacji brwi?

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 grudnia 2017
Fot. iStock / master1305
 

Od jakiegoś czasu brwi stały się jednym z najważniejszych elementów urody.  To też skąpobrwiowe, w tym ja, zmuszone zostały do znalezienia odpowiedzi na pytanie „jak?”. Kiedy zaczęłam zgłębiać świat brwi doskonałych, okazało się, że nie taki diabeł straszny. Oczywiście pod warunkiem, że wiemy, który z setek produktów do stylizacji brwi wybrać… bo każdy z nich jest „najlepszy”, ale do czegoś zupełnie innego 😉 .

Sprawdźcie, jak i kiedy stosować ołówki, żele, pomady i inne cuda!

Jak dobrać produkt do stylizacji brwi?

Kredki i ołówki

Najlepsze:

– by zmienić kształt brwi

– uzupełnić braki (po nadgorliwej regulacji)

– skorygować łysinki

– precyzyjne dorysowanie pojedynczych włosków

Pomocne wskazówki:

To dobry produkt by przedłużyć łuk brwiowy i zaostrzyć jego kształt.

Użyj go do zamaskowania oczywistych ubytków.

Po nakreśleniu kształtu nie zapomnij użyć szczoteczki lub pędzelka, by nie zostawić na brwiach ostrej „kreski”. Wiele kredek posiada  szczoteczkę na skuwce lub jako „druga” końcówka.

Żele

Najlepsze:

– ułożenie kształtu brwi

– ułożenie bardziej gęstych, niesfornych brwi

Pomocne wskazówki:

Żel nie wymaga szczególnych umiejętności, przede wszystkim pomaga ułożyć włoski.

Rozczesz przed użyciem brwi szczoteczką.

Usuń puder/podkład, jeśli wcześniej wykonywałaś makeup.

W przypadku kolorowych produktów, oprócz ułożenia i utrwalenia kształtu brwi, produkt zabarwi włoski. Nie wybieraj zbyt ciemnych kolorów.

Żel nakłada się na włoski, a nie skórę. Nie będzie dobrze wyglądał, jeśli zależy ci na uzupełnieniu cienki, czy nieregularnych brwi.

Możesz użyć wcześniej inne produktu do uzupełnienia czy pogrubienia brwi.

Używając żelu pamiętaj o szczotkowaniu włosków w kierunku do góry – to naprawdę najlepiej wygląda.

Proszki

Najlepsze:

– doskonale uzupełniają niewielkie braki w brwiach

– nie nadają się do radykalnych pogrubień czy uzupełnień

– są przeznaczone dla osób o średnich i bujnych brwiach

– ww przypadku bardzo cienkich i skąpych brwi, lepiej skorzystać z innego produktu (kredka, ołówek)

Pomocne wskazówki:

Proszki zapewniają gęstość brwi.

Najlepiej sprawdzają się u osób, którym zależy na pełnym wykończeniu.

Przy bardzo wąskich, cienkich brwiach – mogą być kłopotliwe w użyciu.

Dają naturalny i lekki efekt – to dobry produkt dla początkujących.

Ważny jest dobrze dobrany kolor.

Woski i pomady

Najlepsze:

– by uzupełnić poważne braki

– by ułożyć włoski

– uzyskać trwały efekt

Pomocne wskazówki:

Woski i pomady mają właściwości wodoodporne i nie osypują się podczas nakładania.

Warto kilka razy poćwiczyć korzystanie z tego produktu, ponieważ jest trwały trudniejsze jest skorygowanie ewentualnych błędów.

Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku „lichych” brwi, aby uzupełnić braki, łysiny.

W zależności od ilości nabranego  produktu, można uzyskać różne efekty (doskonale wycieniować brwi w strategicznych punktach).

Oprócz koloru, pomada czy wosk pomagaj ułożyć i utrwalić „uczesanie” twoich brwi.

Produkt świetnie się sprawdza w formie utrwalacza.


Na podstawie: elle.com

 

 


Uroda

Skłonność do halucynacji i psychozy? Ten test określi, czy możesz mieć problem

Redakcja
Redakcja
25 grudnia 2017
Fot. iStock / SIphotography
 

Testy psychologiczne cieszą się zainteresowaniem, bo dzięki ich rozwiązaniu możemy dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Oczywiście nie mogą to być testy układane na kolanie przez laika, ale te rzetelne, stworzone przez specjalistów. Jednym z przykładów takiego testu jest praca naukowców z Cardiff University i University of Cambridge. 

Co widzisz na obrazku?

Wiadomo, że nasz mózg tworzy świat, który widzimy, wypełnia puste miejsca, ignorując rzeczy, które nie do końca pasują, i modyfikuje oraz uzupełnia to, czego oczekujemy. Z drugiej strony, mózg  jest w stanie postrzegać rzeczy, które w rzeczywistości nie istnieją, co jest definicją halucynacji.

Naukowcy postanowili opracować test pozwalający na wykrycie skłonności do halucynacji i psychozy. W związku z tym przebadali 18 wolontariuszy z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Przyjrzeli się, jak ci ludzie rozumieją niekompletne lub niejednoznaczne obrazy. Zrobili ten sam czaro-biały test na 16 zdrowych osobach. Następnie uczestnikom pokazano serię pełnokolorowych oryginalnych obrazów, w tym te, z których uzyskano czarno-białe obrazy, co można było wykorzystać do poprawy zdolności mózgu do zrozumienia niejednoznacznego obrazu.

źródło: www.cardiff.ac.uk

Efekt? Wolontariusze z wczesnymi objawami psychozy wykonali znacznie lepiej niż zdrowa grupa — zauważali na obrazku dziecko. Wydaje się, że poprawa wydajności osób z oznakami wczesnej psychozy w porównaniu ze zdrową grupą kontrolną wynika z faktu, że ludzie z grupy klinicznej bardziej skupiali się na informacjach, które otrzymali, aby zrozumieć dwuznaczne zdjęcia. Co więcej takie przesunięcie w przetwarzaniu informacji, można wykryć nawet przed wystąpieniem wczesnych objawów psychotycznych.

źródło: www.cardiff.ac.uk

A ty co zauważyłaś na czarno-białym obrazku?


 

źródło: www.cardiff.ac.uk

 


Uroda

Od tego, jaki rodzaj alkoholu lubisz, zależy to, jak będziesz się po nim zachowywać

Redakcja
Redakcja
25 grudnia 2017
Fot. iStock / gradyreese

Lubimy pić alkohol, a to jak często i po jakie rodzaje trunków sięgamy, zależy od indywidualnych predyspozycji. Na szczęście dla większości alkohol to jedynie sposób na relaks lub zabawę, stosowany od czasu do czasu. 

Najczęściej mamy swoje ulubione napoje. Jedni kochają orzeźwiający smak zimnego piwa, inni zdecydowanie preferują czerwone wino lub inne, szlachetne trunki. Okazuje się, że rodzaj alkoholu, po który sięgamy, na odmienny wpływ na nasze zachowanie po jego spożyciu.

Skutki działania różnych alkoholi

Organizm w inny sposób reaguje na kufel piwa i inaczej na lampkę wina. Badacze zajęli się określeniem, jakie różnice powoduje spożywanie różnych alkoholi. Pod lupę wzięto prawie 30 tys. osób z 21 krajów. W ramach testu podawano im różne rodzaje alkoholu i pytano o samopoczucie. Efekt?

1. Piwo

Piwo traktowane jest jako „lekki” alkohol. Ok. 40% badanych po wypiciu piwa czuli się bardziej zrelaksowani, odczuwali zwiększenie poczucie własnej wartości i silniejszą ochotę na sen. Stwierdzono również, że picie piwa nie wpływa mocno na zmianę emocji.

2. Białe wino

Uczestnicy sięgający po białe wino nie odczuwali istotnych zmian emocji. U większości z nich samopoczucie nie ulegało zmianie —tylko 28% z nich wskazało, że po białym winie poczuli się pewniejsi siebie, 23% bardziej atrakcyjni, a 18% bardziej senni lub agresywni. 32% uczestników stwierdziło, że są bardziej zrelaksowani.

3. Czerwone wino

Czerwone wino to skuteczny środek rozluźniający i nasenny. Aż 60% uczestników badania odczuwało wzmożoną senność. Jedynie 2,6% uczestników twierdziło, że odczuwali wyższy poziom agresji.

4. Wódka

Wódka mocno wpływa na zachowanie człowieka i zmienia jego emocje. Aż  50% uczestników badania stwierdziło, że czują przypływ energii, pewności siebie i poczucia własnej atrakcyjności. 30% badanych wskazało, że stali się bardziej agresywni po wódce, co stawia ten trunek na pierwszym miejscu wśród alkoholi zmieniających zachowanie.

Niezależnie od powyższych badań, zbyt częste sięganie po jakikolwiek alkohol, może prowadzić do uzależnienia.

źródło: www.ofeminin.pl


Zobacz także

napoje

Napoje wprost stworzone dla kobiet. Dzięki nim zadbasz o swoje zdrowie i ciało

Domowy sposób na przebarwienia skóry. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #20 [10.05]

30 prostych zasad, które pomogą ci schudnąć bez efektu jojo