Go to content

Długie i gęste rzęsy są w twoim zasięgu. Postaw na skuteczną pielęgnację i regenerację

Foot. iStock / coloroftime

Rzęsy nadają oczom niesamowitego wyrazu. Podkreślają ich kształt, pozwalają uzyskać odpowiednią stylizacją efekt oka tajemniczego lub przeciwnie, wesołego, otwartego. Mogłoby się wydawać, że uzyskanie pięknego spojrzenia zależy jedynie od perfekcyjnego makijażu lub wizyty u kosmetyczki i doczepieniu kępek sztucznych rzęs. Lepiej jest jednak postawić na wzmocnienie naturalnych rzęs, na których kondycję i wygląd, mamy realny wpływ. 

Rzęsy, o których pamiętamy zbyt rzadko

Najczęściej traktujemy je po macoszemu, każdego dnia malując maskarą, a czasem i poddając silnemu naciskowi zalotki. Oczywiście, robimy to z myślą, by upiększyć oko, wydobyć głębię spojrzenia, ale często szkodzimy kondycji rzęs. Mało kto pamięta o konieczności pielęgnacji i regeneracji oprawy oczu, co skutkuje po pewnym czasie osłabieniem delikatnych włosków. Każdego dnia tracimy 1-2 rzęsy i to nie powinno nikogo niepokoić. Jednak, gdy stają się one przerzedzone, łamliwe, powinna zapalić się lampka ostrzegawcza, informująca, że nadszedł czas wdrożyć ich prawidłową pielęgnację.

Właściwa pielęgnacja to podstawa sukcesu

Nie możemy oczekiwać, że rzęsy katowane przez nas w różny sposób, będą wyglądały cały czas jednakowo dobrze. Podstawowa pielęgnacja powinna opierać się na codziennym, delikatnym demakijażu oczu. Bywa, że kładziemy się spać z niezmytym lub zmytym niedokładnie makijażem, co osłabia delikatne włoski. Jednak demakijaż nie może polegać na tarciu oka wacikiem kosmetycznym. Niedelikatne obchodzenie się z rzęsami, może skutkować ich wypadaniem. Wystarczy nasączyć kosmetykiem do demakijażu wacik, przyłożyć do oka i odczekać chwilę, aż tusz się rozpuści. Pionowymi ruchami z góry na dół należy delikatnie zetrzeć resztki tuszu.

Wybierając tusz do rzęs, bez którego trudno wyobrazić siebie wykończenie makijażu, lepiej nie sięgać po te wodoodporne. Podczas prób jego zmycia, trzeba włożyć więcej energii w zmywanie rzęs. Jeśli nie musisz (np. w weekend), nie stosuj obciążającego makijażu oczu, zrezygnuj również z zalotki. Podkręcone rzęsy wyglądają bardziej spektakularnie, jednak słabsze włoski poddawane naciskowi, są bardziej podatne na wypadanie. A warto wiedzieć, że nowe rzęsy wyrastają w miejsce starych dopiero po upływie 2-3 miesięcy.

Odżywka, która wzmocni krótkie, przerzedzone i łamliwe rzęsy

Podstawowa pielęgnacja nie rozwiąże jednak wszystkich problemów z rzęsami. Tu potrzebna jest specjalna odżywka, V-Lash Renovital, która powstała z myślą o kobietach, co dzień zmagających się z takimi problemami. Odżywka wspomaga wzrost rzęs, stymuluje ich odrastanie i dodatkowo hamuje wypadanie. Nowoczesna receptura i specjalnie wyselekcjonowane składniki aktywne odżywiają rzęsy, wydłużają je i zagęszczają. Odżywka V-Lash przedłuża żywotność włosków, sprawia, że odrastają mocniejsze, grubsze i dłuższe.

Preparat zawiera ekstrakt ze świetlika, który działa ściągająco i kojąco. Dodatkowo nawilża skórę. Dzięki systematycznemu i regularnemu stosowaniu można osiągnąć najlepsze rezultaty.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odżywka V-Lash uzyskała status produktu hypoalergicznego i odpowiada wymaganiom testu zgodności ze skórą atopową i szczególnie wrażliwą, łatwo ulegającą podrażnieniom. Produkt spełnia wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hypoalergicznych, ale nawet mimo tego, osoby, u których występuje alergia na którykolwiek ze składników kosmetyków, powinny zachować ostrożność.

Czy wiesz, jak proste i skuteczne jest użycie odżywki V-Lash Renovital?

Nie, tu nie potrzeba wielkich nakładów czasowych, aplikacja jest równie szybka, jak łatwa. Wystarczy po dokładnym, wieczornym oczyszczeniu skóry powiek i okolic oczu, na osuszoną skórę nałożyć preparat jednym pociągnięciem aplikatora wzdłuż nasady rzęs, tak jak nakładamy eye-liner. Odżywkę można nakładać na górną, jak i dolną linię rzęs, by wzmocnić wszystkie rzęsy. Wystarczy zastosowanie wyłącznie odżywki, inne kremy pielęgnacyjne na powieki nie są wskazane. Pierwsze efekty zauważane są z reguły po 6-10 tygodniach

Czy to koniec? Po zakończeniu kuracji preparatem V-Lash zaleca się stosowanie go co drugi dzień dla utrzymania efektu długich i gęstych rzęs. Niech kuracja stanie się dobrym nawykiem, podobnym do nakładania odżywki na włosy i kremu na skórę twarzy. Jednorazowa kuracja zdecydowanie pomoże rzęsom, ale regularność pozwoli na trwałe utrzymanie osiągniętych efektów.

To prosty i skuteczny sposób na niekłopotliwe wzmocnienie i ochronę rzęs każdego dnia.

Produkt jest dostępny na terenie całej Polski w sieci aptek Melissa i Gemini.


Wpis powstał przy współpracy z V Laboratories