Uroda

Dlaczego warto myć twarz wodą gazowaną

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 października 2018
Fot. Pixabay / LV11 / CC0 Public Domain
 

W ostatnich latach azjatyckie trendy dotyczące urody dotarły do świata zachodniego, a to dlatego, że nieustannie zachwycamy się skórą Azjatek, która wyglądają młodziej, promiennej. Jaki jest tego sekret? Być może tajemnica kryje się w gazowanej wodzie, którą kobiety myją twarz. 

Czy to naprawdę działa? Podobno po dwóch tygodniach mycia twarzy rano i wieczorem gazowaną wodą, można zauważyć zmiany – skóra nabiera blasku, staje się gładsza. Dlaczego?

Woda gazowa wchodzi w pory skóry, wyciąga z nich tłuszcz i brud, czyste pory wypełniają się wodą, dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Skusicie się? Wystarczy wypełnić miskę gazowaną wodą i zanurzyć w niej twarz na 10 sekund. Pamiętaj, żeby twarz była oczyszczona i pozbawiona makijażu. To wszystko.

Kto chętny do spróbowania? Chociaż przez dwa tygodnie. Może ta forma dbania o twarz nie wydaje się zbyt tania, ale jeśli porównacie cenę wody gazowanej z kosmetykami, może warto rozważyć wypróbowanie tej metody.


źródło: Styletips101


Uroda

Rozwiązanie konkursu „Twoje życie – w twoich rękach. Opowiedz, kto cię inspiruje”

Redakcja
Redakcja
14 października 2018
Fot. iStock / RyanKing999
 

Twoje życie jest w twoich rękach – nie sposób temu zaprzeczyć. Ale czy potrafisz czerpać inspirację od ludzi, którzy cię otaczają? A może sama jesteś dla siebie niekończącą się kopalnią inspiracji, swoją własną liderką?

Razem z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet serdecznie dziękujemy wam za udział w zabawie i zapraszamy do udziału w wyjątkowo inspirującej XIII Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet!

Laureaci:

Anna Milkiewicz

Zaproszenie dwuosobowe na XIII Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, która odbędzie się 17.10.2018r w Warszawie

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres e-mail, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected] z dopiskiem: „Konferencja”. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsora swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

 

Weź udział w Konferencji Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i odkryj w sobie lidera! 17 października 2018 w Centrum Konferencyjnym Polin odbędzie się XIII konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie lider przyszłości. Kim jest? Jakie ma cechy? Czy można się nim stać, czy trzeba się nim urodzić? Na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście, którzy nie tylko podzielą się swoją wiedzą, ale także postarają się zainspirować kobiety do brania spraw w swoje ręce.

Konferencje Sieci Przedsiębiorczych Kobiet to wyjątkowe wydarzenia, które mają na celu aktywizowanie kobiet przedsiębiorczych, czyli takich, które przedsię-biorą – biorą sprawy w swoje ręce niezależnie od tego, czy prowadzą własne biznesy lub pracują na etacie.

Istotnym atutem tych spotkań jest fakt, iż kładą one nacisk nie tylko na naukę technik potrzebnych do zarządzania, lecz także na rozwój samoświadomości. Właśnie dlatego konferencja jest inspirującym wydarzeniem dla wszystkich kobiet, niezależnie od tego, czy już są aktywne w biznesie lub dopiero szukają własnej drogi. Każda z pań chce kierować własnym losem, inicjować działania w pracy i pozostałych dziedzinach życia. We właściwym zrozumieniu zasad bycia współczesnym liderem pomóc im mają spotkania networkingowe, dyskusje i porady profesjonalistów.

Be The Leader – jak się nim stać?

W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest lider przyszłości. Leadership jest bardzo szerokim zagadnieniem, które wiąże się z posiadaniem odpowiedniego zestawu cech charakteru i ich stałym doskonaleniu. Innowacyjność, kreatywność i charyzma to tylko niektóre z nich.

Oprócz wybitnej osobowości, lider musi posiadać siłę, która pozwoli mu dźwigać na sobie dużą odpowiedzialność za siebie i swoich współpracowników. Jest dla nich nie tylko szefem, lecz także świetnym partnerem. Jest osobą o niezwykłych zdolnościach przywódczych. Potrafi przekonać do swoich pomysłów innych, jest błyskotliwy i porywa tłumy.

Wielu z nas kojarzy liderów jako przywódców zespołu, jednak należy pamiętać, że wcale nie musi mieć za sobą ogromnej grupy. Niezależnie od tego czym zajmujemy się na co dzień, mamy wpływ na zmianę rzeczywistości i bycie liderem w różnych profesjach.

W trakcie trwania konferencji wybitni eksperci tacy jak: Anna Jakubowski oraz Jacek Santorski (Akademia Psychologii Przywództwa), wyjaśnią kim jest lider przyszłości. Czy można się nim stać, czy trzeba urodzić? Jakie techniki i postawy pozwolą rozwinąć odpowiednie cechy i wzmocnią nasz przywódczy potencjał?

Czy lider musi nosić spodnie?

Jak zwiększyć aktywność kobiet i zachęcić je do bycia liderkami? Prelegenci postarają się odpowiedzieć na nurtujące pytania i rozwiać wątpliwości.

Uczestnicy konferencji, dzięki części Be The Leader, będą mogli wysłuchać wystąpienia 3 liderek, które podzielą się swoimi doświadczeniami. Wśród nich będą m.in. Elina Toneya z Krav Maga United, Barbara Sołtysińska z IndaHash oraz Bożena Leśniewska z Orange Polska.

Szczególnie inspirującym elementem konferencji będzie panel dyskusyjny BE THE CHANGE.

Podczas spotkania utrzymanego w duchu storytellingu będzie można usłyszeć wciągające historie osób, które w znaczący sposób wpłynęły na zmiany w swoim życiu. Wystąpią trzy kobiety: Daria Mejnartowicz – organizatorka akcji pomocy humanitarnej, Monika Osęka – pilotka oraz Katarzyna Pawlikowska – badaczka kobiet, które opiszą punkty zwrotne w swoim życiu zawodowym i prywatnym.

Ponadto na uczestniczki czekają także zajęcia praktyczne takie jak: warsztaty dotyczące prowadzenia kanałów social media, trening samoświadomości metodą gier, kurs programowania, czy lekcja samoobrony. Szczegółowy program konferencji oraz bilety są dostępne tutaj.

 


Uroda

Siedem rzeczy, z powodu których obawiasz się przyszłości. Nie pozwól, by strach kontrolował twoje życie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
14 października 2018
Fot. iStock/Koldunov

Paraliżuje cię na myśl o przyszłości? Boisz się, co przyniesie ci kolejny tydzień, miesiąc, rok? Nie chcesz planować, niczego zakładać, bo obawiasz się, że nic z tego nie wyjdzie? Przez ten strach tkwisz nieustannie w tym samym miejscu, nie potrafisz ruszyć do przodu, zmienić coś?

Siedem rzeczy, z powodu których obawiasz się przyszłości

Projektujesz błędy, które popełniłaś na przyszłość

Wzmacniasz samospełniające się proroctwa, aby poradzić sobie ze swoim lękiem przed zmianami, ponieważ myślisz, że niepokój ochroni cię przed straszliwymi, hipotetycznymi porażkami przyszłości, które twoim zdaniem zdarzą się na pewno, bo wierzysz, że twoja historia się powtórzy.

Boisz się, że rozczarujesz innych, że zmienią o tobie zdanie na gorsze

Uważasz, że bezpieczna przyszłość pociąga za sobą dobre opinie o tobie wśród innych ludzi. Dlatego nigdy nie wychylasz się, nie podejmujesz ryzyka, tylko trzymasz się konwencjonalnych norm. Ta sprzeczność między pragnieniami twojego prawdziwego ja, a wyobrażenia, które budujesz na potrzeby innych, wprowadzają cię w stan wyniszczającego lęku. Nieustannie jesteś rozdarta pomiędzy tym, co chcesz zrobić, a tym co powinnaś.

Wciąż masz żal

Analizujesz najważniejsze życiowe decyzje, które podjęłaś w przeszłości, a które tak naprawdę do końca nie były twoimi, ale narzuconymi przez rodziców, męża, przyjaciół. Uważasz, że sama zupełnie inaczej byś pokierowała swoim życiem, ale się boisz, bo nigdy tego nie zrobiłaś, zawsze działałaś w oparciu o opinię i sugestię najbliższych. Dzisiaj uważasz, że jest za późni by coś zmienić.

Nęka cię poczucie winy

Czujesz się winna za to, że nie jesteś tam, gdzie myślisz, że powinnaś być. Porównujesz się z innymi i czujesz się okropnie, bo każdy wydaje ci się być bogatszym, bardziej lubianym i zdrowszymi od ciebie. Winisz siebie za to, że niewystarczająco się starasz, pracujesz zbyt wolno, zarabiasz zbyt mało. Przez poczucie winy, które w sobie pielęgnujesz, twoja przyszłość nigdy nie będzie ci się jawić jako bezpieczna, zawsze będziesz się martwić o najmniejszą pierdołę, którą robisz źle, w przeciwieństwie do tych, którzy wydają się robić wszystko dobrze.

Nosisz w sobie fałszywe przekonania

Uważasz, że jasna i bezpieczna przyszłość jest zarezerwowana dla tych, którzy urodzili się w bogatych i wpływowych rodzinach lub ludzi, którzy urodzili się inteligentni i ciężko pracują na konwencjonalnych ścieżkach kariery (lekarz, prawnik, księgowy, programista lub inżynier). To tylko twoja projekcja, te przekonania pielęgnuje w tobie strach przed zmianą, twój mózg cię oszukuje, bo nie chce mu się podjąć wysiłku, by coś zmienić.

Masz złe podejście

Kiedy myślisz o przyszłości, opierasz się na statystykach osób, które straciły pracę i nie mogą jej znaleźć, mają długi. Każdy z nas ma jakieś problemy, więc zakładasz, że porażka dotknie także i ciebie. Takie podejście zniechęca cię do wzięcia się z życiem za bary, do rozwoju osobistego i zapewnienia sobie wewnętrznego spokoju.

Nie spędzasz wystarczająco dużo czasu w tym co tu i teraz

Pozwalasz, by wyrzuty sumienia i poczucie winy zaciemniły obraz twojej przeszłości i nieustannie wpływały na teraźniejszość. Zamiast myśleć o tym, do czego jesteś zdolna, jakie są twoje mocne strony, wracasz do tego, co było. Uprość swoje cele i swoje życie, bo to ułatwi ci przekraczanie ograniczonego sposobu myślenia oraz lęku, który dzisiaj ma nad tobą kontrolę.


Zobacz także

Uwaga, słońce nadchodzi. Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne, żeby wyglądać zjawisko?

Pielęgnacja okolic oczu

Pielęgnacja okolic oczu – w domu i w gabinecie kosmetycznym

Całe życie na diecie? Krzątam się, gotuje i TYJĘ… i tak mi dobrze. Dieta 80/20, na czym to polega?

Jesz co chcesz i chudniesz? Co warto wiedzieć o diecie 80/20