Uroda

Dlaczego kobiety smarują się czosnkiem?! Boski, kosmetyczny trik

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
4 maja 2016
Fot. Screen z YouTube / farahdhukai
 

Do tej pory czosnek stosowany był głównie jako dodatek wyostrzający smak potraw. Teraz jednak zyskuje na znaczeniu w kosmetyce. Przykład jego wyjątkowych właściwości przedstawia na własnym kanale YT,  Farah Dhukai. Aby szybciej pozbyć się pryszcza, czosnek należy obrać ze skórki, naciąć nożem i pocierać nim krostkę. Czosnek nałożony na skórę, wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Jego skuteczność wynika także z faktu, że to niepozorne warzywo jest jednym z lepszych źródeł siarki, którą zaleca się w leczeniu różnych chorób skórnych.

Jest jeszcze inny sposób, by skorzystać z wyjątkowego działania czosnku na wypryski

Płyn z czosnkiem

1 duży ząbek czosnku
1 szklanka wody
Czosnek należy przecisnąć  przez praskę i zalać szklanką przegotowanej wody. Po upływie doby płyn nadaje się do użycia i nadaje  nadaje się do użycia przez 3 tygodnie po przygotowaniu. Aby przyniósł efekty, należy przecierać nim twarz  2-3 razy w tygodniu. Osoby z wrażliwą skórą lub alergiami, powinny korzystać z niego ostrożnie, gdyż czosnek może podrażniać skórę.

Te sposoby najlepiej stosować na noc, ze względu na specyficzną, intensywną woń czosnku.


Źródło: Instagram, YouTube


Uroda

Bad hair day… 5 sprawdzonych sposobów na przetrwanie. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #15 [05.05.]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 maja 2016
Bad hair day.
Fot. Flickr / Shaun Fisher / Starmama / CC BY
 

Bad hair day… i wszystko jasne. Wydawać by się mogło, że czegokolwiek byśmy nie zrobiły – może być już tylko gorzej. Moje najcięższe zbrodnie na włosach w tych dniach „rozczapierzonej kuny”, to drastyczne obcinanie tego co mimo zachodu nadal, uparcie z nadgorliwie odstaje. Ale są metody o wiele bardziej skuteczne i łaskawe dla kobiet. Wystarczy wiedzieć co i jak – i dla kogo :).

Zadanie na dziś to fajne uczesanie swoich włosów, a jeśli macie właśnie swój bad hair day – skorzystajcie z naszych porad.

5 sprawdzonych sposobów na bad hair day

1. Kręcone siano

Pomoże: olejek i lokówka. Użycie olejku pomoże wygładzić i rozczesać włosy. Bardziej gładkie przestaną się nadmiernie puszyć, łatwiej będzie rozczesać kołtuny. Lokówka zamieni „TO” w loki, fale – zgodnie z życzeniami właścicielki włosów.

2. Grzywa hańby

Ratunek:
1. umyj samą grzywkę i ewentualnie dłuższe pasma wokół. Wysusz kierując strumień powietrza ku dołowi – wtedy nie będzie się puszyła. Kilka pociągnięć prostownicą załatwi sprawę.
2. udawaj, że jej nie ma i zepnij do góry wsuwką. Modnie i pod kontrolą.

3. A miałam rano wstać wcześniej i umyć

Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź – suchy szampon! Kup suchy szampon i trzymaj na sytuacje awaryjne. Lub zawczasu, jeśli wiesz, że obietnica „wstanę wcześniej” jest raczej wątpliwa w realizacji – zastosuj domową metodę (tańszą, ale bez aerozolu) – zamiast gotowego produktu użyj pudru dla niemowląt zanim położysz się spać. Podczas „wiercenia się” przez sen  puder zaabsorbuje nadmiar sebum i zdąży zniknąć z głowy (przynajmniej w większości). Rozczesz dokładnie. Nie używaj tego sposobu przy bardzo ciemnych włosach – może zostać jasna, lekko siwa poświata.

Wersja bardzo awaryjna przy długich włosach: jeśli padłaś ofiarą nowego kosmetyku i po przebudzeniu twoje niby świeżo umyte włosy wyglądają jak stylizacja a la kloszard, ratuj się. Wiemy ile czasu zajmuje wysuszenie, zepnij dość luźno na czubku głowy koczek, umyj włosy systemem ratalnym – tylko przy skórze głowy. Wysusz (teraz masz tylko trochę suszenia) rozpuść i rozczesz, w zależności od stanu wyjściowego możesz upiąć włosy lub rozpuścić. Bardzo ważne – pamiętaj aby nie używać zbyt dużo szamponu, trudno będzie go wypłukać przy spiętych włosach, to naprawdę wersja awaryjna.

4. Jamnik szorstkowłosy

Jeżeli twoje włosy są szorstkie i porowate – musisz pomyśleć o nich na co dzień. Po pierwsze, bardzo porządne oczyszczanie ( z chelatowaniem) pomoże pozbyć się resztek kosmetyków i osadów (również tych mineralnych pochodzących z wody) – najlepiej umyj włosy delikatnym, naturalnym szamponem dwukrotnie; po drugie – odżywianie, czyli porządna maska. Możesz dzień wcześniej zafundować włosom prawdziwą olejową kąpiel na noc. Nałożyć odżywkę lub maskę również przed myciem. I pamiętaj im mniej po myciu nałożysz na włosy tym lepiej – będą lżejsze i gładsze. Nie myj również ich zbyt często, jeśli tego nie wymagają (tak dla zasady), bo częste mycie bardzo wysusza. Spróbuj, zobaczysz różnicę.

5. Bogowie… czyli wszystko na raz

Jeśli masz włosy długie lub półdługie – jesteś uratowana – zepnij je! Najlepiej w dość ciasny warkocz czy kok. Jeśli nosisz krótką fryzurę pozostaje jedynie spotkanie ze słuchawką prysznicową tête-à-tête.

PS: Macie swoje niezawodne metody na takie katastrofy?

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


Uroda

5 wielkich mitów psychologii popularnej. Wiara w nie to absurd!

Katarzyna Troszczyńska
Katarzyna Troszczyńska
4 maja 2016
5 wielkich mitów psychologii popularnej. Wiara w nie to absurd!
Fot. iStock / Todor Tsvetkov

W psychologii, zwłaszcza tej rozpowszechnianej przez media, roi się od absurdów. Prawd niepopartych żadnymi badaniami, które traktujemy jako oczywiste i pewne. Warto je poznać zanim uwierzymy, że muzyka Mozarta pomoże naszym dzieciom, przeciwieństwa się przyciągają, a kobieta i mężczyzna komunikują się w zupełnie różny sposób.

MIT PIERWSZY: Większość ludzi wykorzystuje tylko 10 proc możliwości swojego mózgu

To fałszywe przekonanie jest popularne nawet wśród studentów wyższych uczelni. W jednych z przeprowadzonych badań jedna trzecia studentów psychologii na pytanie : „Jak sądzisz, jaki procent potencjalnej mocy mózgu wykorzystywany jest przez człowieka”, odpowiedziała: dziesięć.  Dlaczego jednak badacz mózgu musi zakwestionować tę teorię? Argumentów jest wiele. Przede wszystkim nasz mózg został ukształtowany przez dobór naturalny. Rozwój i działanie tkanki mózgowej jest kosztowne. Narząd ten stanowi zaledwie około 2 procent masy ciała, a pobiera ponad 20 proc wdychanego tlenu. Jest mało prawdopodobne, by w toku ewolucji mógł powstać jakikolwiek organ tak kosztowny, a wykorzystywany jedynie w jednej dziesiątej.

Badania pokazują także, że jeśli jakikolwiek region mózgu zostanie zniszczony wskutek udaru albo urazu głowy, zawsze prowadzi to do poważnego upośledzenia funkcjonowania. Z kolei eksperymenty polegające na elektrostymulacji poszczególnych obszarów mózgu nie doprowadziły do odkrycia jakichkolwiek „wyciszonych obszarów”.

MIT DRUGI: Muzyka Mozarta stymuluje rozwój inteligencji u niemowląt

Przekonanie to zrodziło się w 1993 roku, gdy w prestiżowym magazynie „Nature” ukazało się artykuł, w którym trzej badacze z uniwersytetu w Kalifornii opublikowali wyniki swoich badań. U studentów, którzy przez 10 min słuchali jednej z sonat Mozarta zaobserwowano– na podstawie testów polegających na składaniu i cięciu kartek– znaczną poprawę w zakresie rozumowania przestrzennego w porównaniu z tymi, którzy słuchali taśm relaksacyjnych albo wsłuchiwali się w ciszę.

Z badań jednak nie wynikało, jakoby pod wpływem muzyki dochodziło do długotrwałej  poprawy zdolności przestrzennych, a tym bardziej usprawnienia inteligencji. Trudno też porównywać studentów z niemowlętami. Przekonanie o wpływie muzyki Mozarta na niemowlęta rozprzestrzeniło się w oparciu o mechanizmy doskonale znane z gry w głuchy telefon– informacja uległa zniekształceniu i uogólnienie. Żadne wyniki opublikowanych badań nigdy nie dotyczyły wpływu muzyki Mozarta na dzieci znajdujące się jeszcze w łonie matki.

MIT TRZECI: Kryzys wieku średniego to powszechna przypadłość

Nie. Jak się okazuje ludzie dokonują analizy życiowych celów i priorytetów, a także przeżywają kryzys niemal na każdym etapie życia, o czym świadczą choćby zawirowania emocjonalne nastolatków. Co więcej za „symptom kryzysu średniego” uznaje się tak różne zachowania– od zmiany pracy poprzez kupno samochodu do rozwodu– że łatwo znaleźć dowody na jego istnienie.

Okazuje się też, że to nieprawda, że najczęściej rozwodzimy się w wieku średnim. Najwięcej rozwodów jest po pięciu latach małżeństwa, gdy ludzie mają po trzydziestce. Co więcej osoby w przedziale wiekowym 40 – 60 według we wszystkich badaniach i sondażach twierdzą, że mają lepszą kontrolę nad swoim życiem i lepsze samopoczucie niż dekadę wcześniej.

MIT CZWARTY: Najczęstszą przyczyną choroby wrzodowej ( a może jedyną) jest stres

Ten pogląd zawdzięczamy Zygmuntowi Freudowi i jego uczniom, którzy szukali przyczyny powstawania choroby w konfliktach psychologicznych. W 1996 roku obalono tę tezę. Najgroźniejsze są złe nawyki żywieniowe, zły styl życia, a dopiero potem stres.

MIT PIATY: Przeciwieństwa się przyciągają, zwykle zakochujemy się w ludziach, którzy się od nas różnią

To mit szczególnie rozpowszechniany w filmach. Facet z wyższych sfer zakochuje się w pokojówce, bogaty biznesmen w prostytutce, skryty, zimny drań w słodkiej istocie. Jednak dziesiątki badań pokazują, że pary częściej tworzą ludzie o podobnych cechach osobowości. Na przykład typ A ( osobowość szorstka, agresywna, asertywna) wybiera na partnera też typ A. Ta sama reguła obowiązuje w przyjaźni– szukamy podobieństw.

Podobieństwo cech osobowości to nie tylko dobra podstawa do przewidywania, jak będą wyglądały pierwsze spotkania, ale też do tego, żeby stwierdzić, że ewentualny związek będzie trwały i szczęśliwy.

C.D.N.


Na podstawie książki „50 wielkich mitów psychologii popularnej” Scott O.Lilienfeld, Steven Jay Lynn, John Ruscio, Barry L.Beyerstein


Zobacz także

Mydło do mycia pędzli

Mydło do mycia pędzli do makijażu – wiedziałyście, że istnieje takie cudo? Boskie!

Cenisz sobie piękny wygląd skóry twarzy? Sprawdź czym zachwyci Cię nowość - multimasking

Cenisz sobie piękny wygląd skóry twarzy? Sprawdź czym zachwyci cię nowość – multimasking

Starzenie się na poziomie komórki