Go to content

Grecka kultura i klimat – musisz tego doświadczyć!

Grecja to piękny kraj, który często staje się miejscem docelowym wakacyjnych podróży, niezależnie od pory roku. Doceniamy piękne widoki, niezwykłą architekturę, niemal idealny klimat i ciekawą kuchnię. Nie bez powodu śródziemnomorskie dania zaliczane są do najzdrowszych. Również lokalna kultura i przyjaźni mieszkańcy wpływają na to, że praktycznie każdy, kto raz odwiedził ten kraj, chce tu wrócić.

Grecja kojarzy się z idealnym wypoczynkiem, pięknymi plażami, czystą wodą, egzotyczną roślinnością, niezwykłymi aromatami i smakami. Jednak ma w sobie również pewną tajemnicę, którą staramy się odkryć, za każdym razem zwiedzając kolejne jej regiony. Duże miasta, w których nowoczesność miesza się z tradycją, lokalne zwyczaje i festiwale przyciągające turystów z całego świata, szybki rozwój i miejsca, gdzie technologia nie sięga, z pewnością ją wyróżniają.

Klimat i przyroda, której nie zobaczysz nigdzie indziej

Grecja ma długą linię brzegową i dostęp do czterech mórz – już to wystarczy, aby obudziło się w nas zaciekawienie tym krajem i tym, co może zaoferować. Jest też kolebką nauki i kultury, ale zachwyca przede wszystkim ukształtowaniem terenu. To, co wyróżnia Grecję i wpływa na jej wartość turystyczną, stanowi fakt, że duża część obszaru położona jest na ok. 2500 wysp. Otwiera to nowe możliwości i sprawia, że można zobaczyć, jak wygląda prawdziwe wyspiarskie życie, wraz z jego blaskami i cieniami. Koniecznie należy odwiedzić Rodos i Korfu, które przyciągają łagodnym i wilgotnym klimatem, wprost idealnym na wakacyjne wyjazdy i sprzyjającym egzotycznej roślinności: przepięknym orchideom, niezwykłym gatunkom krokusa czy dzikiej mięty. Szukając atrakcyjnych połączeń z wyspami, warto odwiedzić serwis FRU.PL, gdzie na stronie https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Grecja-GR/ dostępne są najciekawsze promocje przelotów do największych miast kraju.

Zabytki, które wpływają na rozpoznawalność regionu

W Grecji dostępne dla turystów są również miejsca będące świadkami narodzenia filozofii, ważnych teorii naukowych czy najważniejszych dzieł artystycznych. Jeśli chcemy poznać najważniejsze dokonania i symbole kultury antycznej, zwiedzanie powinniśmy rozpocząć od Aten, stolicy kraju. Na własne oczy trzeba zobaczyć Akropol: Partenon, Propyleje czy świątynię Nike, teatr Dionizosa czy Forum Rzymskie. Miasto zadbało o właściwą ekspozycję licznych zabytków poprzez stworzenie pięknych tras spacerowych wzdłuż najważniejszych budowli. Miłośnicy historii docenią też bogate wystawy ponad 80 muzeów, przybliżające historię i rozwój kraju. W Salonikach warto udać się na spacer wokół Białej Wieży, ważnego symbolu miasta, na której szczycie znajduje się taras widokowy – możemy podziwiać z niego niezwykłą panoramę. Liczne obwarowania, bazyliki i świątynie sąsiadują z kościołami, podziemnymi katakumbami czy meczetami. Mieszanka kultur sprawia, że udając się w różne regiony kraju, można poczuć na własnej skórze energię zmian, rozwoju i łatwo zrozumieć, dlaczego Grecja wybierana była na dom przez myślicieli i filozofów.