Go to content

Czy lakiery hybrydowe mogą się przeterminować?

Fot. Materiały prasowe

Buteleczka lakieru hybrydowego gwarantuje nam trwały manicure. Na dodatek oszałamiająca ilość kolorów zachęca nas do nowych zakupów. Jednak hybryda, jak każdy produkt ma swoją datę ważności. Czy może się on przeterminować?

Skąd wiadomo, do kiedy jest ważny lakier hybrydowy?

To proste. Producent lakierów musi umieścić na buteleczce lakieru datę jego ważności. Sprawdź ją najlepiej tuż po zakupie. Dlaczego? Jeśli z zapałem będziesz wykonywała swój manicure hybrydowy, te ważne cyferki mogą się zetrzeć. Nie istnieje uniwersalna data ważności dla każdego producenta. Jeśli stawiasz na lepszy i łagodniejszy skład, będziesz musiała się liczyć z tym, że lakier szybciej zacznie gęstnieć. To jasne, że produkt naszpikowany mocnymi substancjami będzie zdatny do użycia dłużej. Warto jednak przemyśleć korzyści płynące z lepszego składu.

Która data mówi o ważności lakieru?

Przykładem delikatniejszej formuły są lakiery hybrydowe do paznokci Cosmetics Zone – https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68. Data ważności lakieru po otwarciu znajduje się na buteleczce. Wskazuje na nią znany nam symbol otwartego wieczka. W przypadku tych lakierów czas, w którym możesz swobodnie malować paznokcie, wynosi pół roku. Na zakrętce butelki znajdziesz datę całkowitej ważności lakieru. Jest ona na szczęście długa. Będziesz mogła odłożyć lakier na półkę, żeby czekał na swój moment. Jeśli wiesz, że nie będziesz go używała w najbliższej przyszłości, po prostu go nie otwieraj. Zobaczenie koloru na pędzelku kusi, ale skraca przydatności produktu.

Co się dzieje z przeterminowanym lakierem hybrydowym?

Łatwo zauważyć, że lakier hybrydowy traci ważność. W zależności od producenta może on gęstnieć lub rozlewać się podczas aplikacji. Zobaczysz też, że zaszły zmiany w jego konsystencji. Może pojawić się osad lub rozwarstwienie. Niekiedy też kolor odbiega od pierwotnego. Jeśli chcesz, żeby hybrydy do paznokci służyły Ci do ostatniej kropli, pamiętaj o ich odpowiednim przechowywaniu. Ustawiaj butelki pionowo i zadbaj o umiarkowaną temperaturę. Trzymaj lakiery z daleka od słońca i lampy UV/LED. Kiedy wykonujesz manicure, odkręcaj butelkę na tyle, jak dalece jest to potrzebne. Lakiery do hybryd, do których dostaje się więcej powietrza, mogą wyschnąć w przyspieszonym tempie.

Czy można użyć hybrydy, kiedy mija jej ważność?

Data, która znajduje się na butelce, jest umowna. Twój lakier może się zepsuć kilka dni przed lub po jej upływie. Jeśli jednak zorientowałaś się, że minęło pół roku od daty podanej przed producenta, lepiej, żebyś nie ryzykowała. Użytkowniczki hybryd chętnie dyskutują na ten temat na forach internetowych. Wiele kobiet nie chce wyrzucić produktu po terminie ważności, którego konsystencja pozwala na wykonanie stylizacji. Aspekt ekonomiczny jest ważny, jednak kwestie zdrowotne powinny być naszym priorytetem. Przeterminowany lakier może nie tylko utrudniać aplikację. Tak wykonany manicure ma tendencję do szybszego wykruszania, a w trakcie naświetlania mogą powstawać bąble. To najkrótsza droga do nabawienia się reakcji alergicznej.

Czy w tej sytuacji powinnaś zrezygnować z kupowania lakierów hybrydowych? Oczywiście, że nie! Jeśli odstrasza cię świadomość tego, ile kosztuje lakier hybrydowy i jesteś pewna, że nie zużyjesz go przed upływem, np. 6 miesięcy, umów się na wspólne zakupy z koleżanką. Możecie znaleźć wygodny sklep internetowy i tam wykonać zamówienie na lakiery hybrydowe. W efekcie nie tylko zapłacisz połowę ceny, ale po prostu przyjemnie spędzisz czas na wspólnym wykonywaniu manicure.


Artykuł sponsorowany