Lifestyle Uroda

Bad hair day… 5 sprawdzonych sposobów na przetrwanie. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #15 [05.05.]

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
5 maja 2016
Bad hair day.
Fot. Flickr / Shaun Fisher / Starmama / CC BY
 

Bad hair day… i wszystko jasne. Wydawać by się mogło, że czegokolwiek byśmy nie zrobiły – może być już tylko gorzej. Moje najcięższe zbrodnie na włosach w tych dniach „rozczapierzonej kuny”, to drastyczne obcinanie tego co mimo zachodu nadal, uparcie z nadgorliwie odstaje. Ale są metody o wiele bardziej skuteczne i łaskawe dla kobiet. Wystarczy wiedzieć co i jak – i dla kogo :).

Zadanie na dziś to fajne uczesanie swoich włosów, a jeśli macie właśnie swój bad hair day – skorzystajcie z naszych porad.

5 sprawdzonych sposobów na bad hair day

1. Kręcone siano

Pomoże: olejek i lokówka. Użycie olejku pomoże wygładzić i rozczesać włosy. Bardziej gładkie przestaną się nadmiernie puszyć, łatwiej będzie rozczesać kołtuny. Lokówka zamieni „TO” w loki, fale – zgodnie z życzeniami właścicielki włosów.

2. Grzywa hańby

Ratunek:
1. umyj samą grzywkę i ewentualnie dłuższe pasma wokół. Wysusz kierując strumień powietrza ku dołowi – wtedy nie będzie się puszyła. Kilka pociągnięć prostownicą załatwi sprawę.
2. udawaj, że jej nie ma i zepnij do góry wsuwką. Modnie i pod kontrolą.

3. A miałam rano wstać wcześniej i umyć

Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź – suchy szampon! Kup suchy szampon i trzymaj na sytuacje awaryjne. Lub zawczasu, jeśli wiesz, że obietnica „wstanę wcześniej” jest raczej wątpliwa w realizacji – zastosuj domową metodę (tańszą, ale bez aerozolu) – zamiast gotowego produktu użyj pudru dla niemowląt zanim położysz się spać. Podczas „wiercenia się” przez sen  puder zaabsorbuje nadmiar sebum i zdąży zniknąć z głowy (przynajmniej w większości). Rozczesz dokładnie. Nie używaj tego sposobu przy bardzo ciemnych włosach – może zostać jasna, lekko siwa poświata.

Wersja bardzo awaryjna przy długich włosach: jeśli padłaś ofiarą nowego kosmetyku i po przebudzeniu twoje niby świeżo umyte włosy wyglądają jak stylizacja a la kloszard, ratuj się. Wiemy ile czasu zajmuje wysuszenie, zepnij dość luźno na czubku głowy koczek, umyj włosy systemem ratalnym – tylko przy skórze głowy. Wysusz (teraz masz tylko trochę suszenia) rozpuść i rozczesz, w zależności od stanu wyjściowego możesz upiąć włosy lub rozpuścić. Bardzo ważne – pamiętaj aby nie używać zbyt dużo szamponu, trudno będzie go wypłukać przy spiętych włosach, to naprawdę wersja awaryjna.

4. Jamnik szorstkowłosy

Jeżeli twoje włosy są szorstkie i porowate – musisz pomyśleć o nich na co dzień. Po pierwsze, bardzo porządne oczyszczanie ( z chelatowaniem) pomoże pozbyć się resztek kosmetyków i osadów (również tych mineralnych pochodzących z wody) – najlepiej umyj włosy delikatnym, naturalnym szamponem dwukrotnie; po drugie – odżywianie, czyli porządna maska. Możesz dzień wcześniej zafundować włosom prawdziwą olejową kąpiel na noc. Nałożyć odżywkę lub maskę również przed myciem. I pamiętaj im mniej po myciu nałożysz na włosy tym lepiej – będą lżejsze i gładsze. Nie myj również ich zbyt często, jeśli tego nie wymagają (tak dla zasady), bo częste mycie bardzo wysusza. Spróbuj, zobaczysz różnicę.

5. Bogowie… czyli wszystko na raz

Jeśli masz włosy długie lub półdługie – jesteś uratowana – zepnij je! Najlepiej w dość ciasny warkocz czy kok. Jeśli nosisz krótką fryzurę pozostaje jedynie spotkanie ze słuchawką prysznicową tête-à-tête.

PS: Macie swoje niezawodne metody na takie katastrofy?

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


Lifestyle Uroda

Jak radzić sobie z poczuciem krzywdy i uspokoić emocje? Poradnik dla zranionych

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
5 maja 2016
poradnik dla zranionych
Fot. iStock / happyframe
 

Zdarzyło się wam zostać zranionymi do głębi przez bliską osobę? Jak długo towarzyszyło wam wówczas poczucie krzywdy? Jeśli relacja jest szczególna i bliska, nie zawsze łatwo sobie z taką sytuacją poradzić, zatrzymać ją w porę zanim przerodzi się w większy, spędzający sen z oczu problem. Ale przecież nie wszyscy są  tacy „odporni”. I dla nich właśnie, krótki poradnik dla zranionych.

Zlokalizuj przyczynę

Czy zostałaś zraniona w sposób intencjonalny, czy celem twojego rozmówcy było wyprowadzić się z równowagi, zadać ci ból, doprowadzić do łez? A może to stało się „przypadkiem”? Może to zwykłe nieporozumienie? Zastanów się, posłuchaj intuicji. Z reguły w takich sytuacjach, to ona ma najlepszego „nosa”. Jeśli będziesz już wiedziała, łatwiej ci będzie zrozumieć.

Oprzyj się pokusie obrony swojej pozycji

Jeśli uważasz, że musisz natychmiast doprowadzić do konfrontacji z osobą, która cię zraniła, najpierw uspokój emocje. Nie przywiązuj się tak bardzo do tego co czujesz w tym momencie. Nie musisz wcale się bronić, to tylko pogłębia konflikt.  Przede wszystkim, daj drugiej osobie przedstawić swoją wersję tego wydarzenia, być może już w tym momencie będziesz w stanie inaczej je ocenić. Najgorsze to zafiksować się na przekonaniu, że jesteś ofiarą całej tej sytuacji. Takie przeświadczenie obiera ci moc sprawczą.

Nie zawsze musisz mieć rację

Inni ludzie też mają prawo do swoich myśli i własnych poglądów. Różnica zdań jest czymś naturalnym, a nie działaniem przeciw tobie, zamiarem zrobienia ci „na złość”.

Bądź świadoma swoich błędów 

Upewnij się, że jesteś w porządku. Z czystym sumieniem o wiele łatwiej wybacza się cudze błędy i przewinienia. Głównie z tego powodu, że można je lepiej zrozumieć, skoro samemu się je popełniło.

Odpowiadaj, nie reaguj

Bo wtedy masz poczucie kontroli nad swoim zachowaniem. To nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli poczucie krzywdy jest duże, a relacja bardzo bliska. Jeśli uświadomisz sobie konsekwencje wynikające z – jedynie – emocjonalnego podejścia do  tego problemu (łzy, krzyk, wyrzuty…), zrozumiesz, że tylko chłodna, rozumowa analiza pomoże ci poradzić sobie z sytuacją.

Zamiast atakować, buduj mosty

Pojednawcza postawa jest po prostu dla ciebie o wiele bardziej zdrowa. Sympatia, akceptacja i gotowość do wysłuchania drugiej osoby to twoja najlepsza broń w walce z poczuciem krzywdy.

Zdaj sobie sprawę z tego, że być może jesteś obiektem czyjegoś gniewu, ale nie jego źródłem

Wiesz jak to jest – pojawić się w złym miejscu i czasie? Wtedy wystarczy tylko jedno nieuważne słowo… Więc, jeśli zachowanie twojego rozmówcy jest zupełnie nielogiczne: NIE BIERZ TEGO DO SIEBIE. I już.

Stwórz granice

Masz prawo określić co wolno, a czego nie, żeby ci nie szkodzić. Nalegaj, by te twoje granice szanowano. To tak raczej w kwestii zapobiegania

Wbrew temu, co sądzisz, nawet jeśli ktoś zadał ból ci, nie może sprawić, że jesteś mniej szczęśliwa

Prawda stara jak świat: nie zmienisz tego, co się wydarzyło, ale możesz zmienić to, jak się z tym czujesz.  Jeśli to wydarzenie było niezamierzone, nie ma sensu wyolbrzymiać go i analizować z każdej strony. Jeśli było zamierzone, ale ta bliska osoba poprosiła cię o przebaczenie, tym bardziej warto zamknąć temat. A jeśli nie poproszono cię o wybaczenie, to tylko znak, że należy więzi rozluźnić.

Nawiązując relacje z innymi, musimy liczyć się z tym, że przynoszą one zarówno pozytywne jak i negatywne emocje. To jak sobie z nimi radzimy wpływa na nasze samopoczucie i na sposób w jaki my sami traktujemy bliskie nam osoby. Bądźmy otwarci i świadomi różnic między nami, wtedy łatwiej nam będzie akceptować trudne, życiowe sytuacje.


Źródło: Psychology Today


Lifestyle Uroda

Dlaczego kobiety smarują się czosnkiem?! Boski, kosmetyczny trik

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
4 maja 2016
Fot. Screen z YouTube / farahdhukai

Do tej pory czosnek stosowany był głównie jako dodatek wyostrzający smak potraw. Teraz jednak zyskuje na znaczeniu w kosmetyce. Przykład jego wyjątkowych właściwości przedstawia na własnym kanale YT,  Farah Dhukai. Aby szybciej pozbyć się pryszcza, czosnek należy obrać ze skórki, naciąć nożem i pocierać nim krostkę. Czosnek nałożony na skórę, wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Jego skuteczność wynika także z faktu, że to niepozorne warzywo jest jednym z lepszych źródeł siarki, którą zaleca się w leczeniu różnych chorób skórnych.

Jest jeszcze inny sposób, by skorzystać z wyjątkowego działania czosnku na wypryski

Płyn z czosnkiem

1 duży ząbek czosnku
1 szklanka wody
Czosnek należy przecisnąć  przez praskę i zalać szklanką przegotowanej wody. Po upływie doby płyn nadaje się do użycia i nadaje  nadaje się do użycia przez 3 tygodnie po przygotowaniu. Aby przyniósł efekty, należy przecierać nim twarz  2-3 razy w tygodniu. Osoby z wrażliwą skórą lub alergiami, powinny korzystać z niego ostrożnie, gdyż czosnek może podrażniać skórę.

Te sposoby najlepiej stosować na noc, ze względu na specyficzną, intensywną woń czosnku.


Źródło: Instagram, YouTube


Zobacz także

Jak wyleczyć rany z przeszłości. Czas nie sprawi, że „to minie”

Syndrom Kasandry – kiedy tak bardzo się nie doceniasz

Czy latem można używać kwasów? Fakty i mity zdaniem ekspertki