Go to content

Bad hair day… 5 sprawdzonych sposobów na przetrwanie. Akcja „Bądź piękna każdego dnia”. Dzień #15 [05.05.]

Bad hair day.
Fot. Flickr / Shaun Fisher / Starmama / CC BY

Bad hair day… i wszystko jasne. Wydawać by się mogło, że czegokolwiek byśmy nie zrobiły – może być już tylko gorzej. Moje najcięższe zbrodnie na włosach w tych dniach „rozczapierzonej kuny”, to drastyczne obcinanie tego co mimo zachodu nadal, uparcie z nadgorliwie odstaje. Ale są metody o wiele bardziej skuteczne i łaskawe dla kobiet. Wystarczy wiedzieć co i jak – i dla kogo :).

Zadanie na dziś to fajne uczesanie swoich włosów, a jeśli macie właśnie swój bad hair day – skorzystajcie z naszych porad.

5 sprawdzonych sposobów na bad hair day

1. Kręcone siano

Pomoże: olejek i lokówka. Użycie olejku pomoże wygładzić i rozczesać włosy. Bardziej gładkie przestaną się nadmiernie puszyć, łatwiej będzie rozczesać kołtuny. Lokówka zamieni „TO” w loki, fale – zgodnie z życzeniami właścicielki włosów.

2. Grzywa hańby

Ratunek:
1. umyj samą grzywkę i ewentualnie dłuższe pasma wokół. Wysusz kierując strumień powietrza ku dołowi – wtedy nie będzie się puszyła. Kilka pociągnięć prostownicą załatwi sprawę.
2. udawaj, że jej nie ma i zepnij do góry wsuwką. Modnie i pod kontrolą.

3. A miałam rano wstać wcześniej i umyć

Jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź – suchy szampon! Kup suchy szampon i trzymaj na sytuacje awaryjne. Lub zawczasu, jeśli wiesz, że obietnica „wstanę wcześniej” jest raczej wątpliwa w realizacji – zastosuj domową metodę (tańszą, ale bez aerozolu) – zamiast gotowego produktu użyj pudru dla niemowląt zanim położysz się spać. Podczas „wiercenia się” przez sen  puder zaabsorbuje nadmiar sebum i zdąży zniknąć z głowy (przynajmniej w większości). Rozczesz dokładnie. Nie używaj tego sposobu przy bardzo ciemnych włosach – może zostać jasna, lekko siwa poświata.

Wersja bardzo awaryjna przy długich włosach: jeśli padłaś ofiarą nowego kosmetyku i po przebudzeniu twoje niby świeżo umyte włosy wyglądają jak stylizacja a la kloszard, ratuj się. Wiemy ile czasu zajmuje wysuszenie, zepnij dość luźno na czubku głowy koczek, umyj włosy systemem ratalnym – tylko przy skórze głowy. Wysusz (teraz masz tylko trochę suszenia) rozpuść i rozczesz, w zależności od stanu wyjściowego możesz upiąć włosy lub rozpuścić. Bardzo ważne – pamiętaj aby nie używać zbyt dużo szamponu, trudno będzie go wypłukać przy spiętych włosach, to naprawdę wersja awaryjna.

4. Jamnik szorstkowłosy

Jeżeli twoje włosy są szorstkie i porowate – musisz pomyśleć o nich na co dzień. Po pierwsze, bardzo porządne oczyszczanie ( z chelatowaniem) pomoże pozbyć się resztek kosmetyków i osadów (również tych mineralnych pochodzących z wody) – najlepiej umyj włosy delikatnym, naturalnym szamponem dwukrotnie; po drugie – odżywianie, czyli porządna maska. Możesz dzień wcześniej zafundować włosom prawdziwą olejową kąpiel na noc. Nałożyć odżywkę lub maskę również przed myciem. I pamiętaj im mniej po myciu nałożysz na włosy tym lepiej – będą lżejsze i gładsze. Nie myj również ich zbyt często, jeśli tego nie wymagają (tak dla zasady), bo częste mycie bardzo wysusza. Spróbuj, zobaczysz różnicę.

5. Bogowie… czyli wszystko na raz

Jeśli masz włosy długie lub półdługie – jesteś uratowana – zepnij je! Najlepiej w dość ciasny warkocz czy kok. Jeśli nosisz krótką fryzurę pozostaje jedynie spotkanie ze słuchawką prysznicową tête-à-tête.

PS: Macie swoje niezawodne metody na takie katastrofy?

Akcja „Bądź piękna każdego dnia”

Do 18 maja będziemy codziennie umieszczać dla was wpisy dotyczące urodowych wyzwań. Będziemy was namawiać do odrobiny szaleństwa, do zadbania o to, by wasza uroda była tej wiosny widoczna w wyjątkowy sposób.

Co trzeba zrobić? Pod codziennym wpisem dotyczącym naszej akcji zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego dzisiaj zrobiłaś dla swojej urody. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji