Go to content

7 rzeczy, które niszczą rzęsy

Fot. iStock / Yuri

Każdy chciałby, żeby były piękne. Mało kto, coś dla nich robi. Oczywiście mowa o rzęsach.

Nie wszyscy możemy się pochwalić bujnymi i gęstymi rzęsami, jakie przypadły nam w udziale, jako uwarunkowanie genetyczne. Zresztą, nawet te najpiękniejsze, łatwo zniszczyć przez nieuwagę. A jak najczęściej krzywdzimy nasze rzęsy?

1. Demakijaż wagi ciężkiej

Czyli intensywne pocieranie, wygniatanie, ściąganie i masowanie. Bardzo często demakijaż wykonujemy jak tortury. Woda, mydło i duuużo zaangażowania fizycznego. Pamiętajcie, że prawidłowy demakijaż oczu powinien odbywać się bez pośpiechu i z zastosowaniem kosmetyków do demakijażu. Jeżeli makijaż oka wykonany jest np. wodoodpornymi kosmetykami potrzeba jeszcze więcej cierpliwości. Może się również okazać, że stosowany na co dzień płyn  micelarny łatwo nie rozpuści kosmetyku. Warto wtedy nasączyć waciki nieco bardziej tłustym preparatem, np. dwufazowym płynem do demakijażu lub mleczkiem o gęstej konsystencji.

2. Brak regularnego demakijażu

To pierwszy i najpoważniejszy wymieniany grzech przeciwko skórze… a rzęsy? Halo, znów o nich zapomniałyśmy, a zbiera się na nich całkiem sporo produktów kosmetycznych i zanieczyszczeń (pamiętajcie, że oprócz tuszu, na rzęsy osypują się cienie do powiek, itepe, itede). Rzęsy, tak jak skóra, potrzebują czasu #nomakeup, chwili na odpoczynek i regenerację.

Fot. iStock

Fot. iStock

3. Nadużywanie wodoodpornych kosmetyków

Zbrodnia całkowita. Wybieramy wodoodporne tusze, tak na wszelki wypadek, bo dłużej się trzymają i pomagają uniknąć niespodzianek. A trwalszy produkt, to kosmetyk o wiele trudniejszy do zmycia. Zostawmy sobie produkty typu waterproof na szczególne okazje i łzawe seanse kinowe. Na co dzień tradycyjny tusz nowej generacji nie spłata nam figli podczas zwykłego użytkowania. Tzw. efekt pandy (czyli kruszący się tusz) to już relikt przeszłości lub oznaka bardzo złej jakości kosmetyku.

4. Szorstka pościel (?)

Podobno – bo na takie informacje natrafiłyśmy, szorstka poduszka potrafi nieco zaszkodzić naszym rzęsom. Przyjmujmy zatem, że miłośniczki spania na brzuchu lub na boku, powinny wybierać naturalne i delikatne tkaniny na poszewki. Unikajmy szorstkiej froty czy sztywnej i wykrochmalonej bawełny. Stosujcie podobny klucz doboru, jeśli korzystacie z opasek na oczy.

5. Brak pielęgnacji

Rzadko skupiamy się na pielęgnacji rzęs. Myjemy twarz, a na rzęsy zwracamy uwagę dopiero, gdy odkrywamy jakiś problem. Odżywka czy serum to dobry, codzienny rytuał. Wystarczy naprawdę odrobina uwagi, a na efekty nie będziecie długo czekać.

6. Pocieranie oczu

Więcej nie trzeba dodawać. Tarcie mechaniczne pozbawia nas bardzo wielu rzęs.

7. Stylizacyjna przesada

Stylistki rzęs zarzekają się, że prawidłowo przeprowadzone przedłużanie, czy zagęszczenia rzęs jest całkowicie nieszkodliwe, jednak warto przeanalizować tę kwestię na spokojnie, logicznie. Każda stylizacja wykonywana bez przerw czy z użyciem złej jakości preparatów będzie szkodliwa. Sztuczne rzęsy zazwyczaj „dokleja” się do tych prawdziwych, metodą 1:1. To nie pozostaje bez wpływu na na rzęsę naturalną, ponieważ ta jest po prostu fizycznie obciążona drugim włoskiem. Zupełnie, jak w przypadku zwykłych sztucznych rzęs, stosowania zalotek, każdy zabieg powinien być stosowany zdroworozsądkowo. Znajdziecie czas na regenerację i pielęgnację swoich naturalnych rzęs, a wtedy na pewno zniosą o wiele więcej!

A gdyby tak od dziś złożyć sobie obietnicę: Będę mieć piękne rzęsy? Spróbujcie!

O piękne i zdrowe rzęsy dba

joanna-logotyp-1

producent wyjątkowego serum stymulującego wzrost rzęs – Multilashes

Multilashes to innowacyjne serum stymulujące wzrost rzęs, które zostało opracowane, aby wydłużać i zagęszczać rzęsy. Szczególnie polecane jest osobom, które mają rzadkie, krótkie lub osłabione rzęsy, również po chemioterapii.

Multi Lashes_kartonik copySerum zawiera aktywne, innowacyjne składniki, które znacząco wpływają na kondycję i piękny wygląd rzęs:

  • Bimatoprost – jedna z najskuteczniejszych substancji stymulujących wzrost rzęs i hamująca proces ich wypadania. Odkrycie współczesnej kosmetologii zaczerpnięte z rynku farmaceutycznego (odkrycia dokonano przypadkiem – zauważono, że osobom, które stosują krople na jaskrę zaczynają wyrastać piękne, długie rzęsy. Po przyjrzeniu się temu efektowi naukowcy stwierdzili, że jest za to odpowiedzialny właśnie bimatoprost).
  • Proteiny jedwabiu, panthenol i kwas hialuronowy – odżywiają cebulki włosów, regulują ich regenerację, sprawiają, że rzęsy są nawilżone, a ich struktura wygładzona

Potwierdzone rezultaty*:

  • Wzmocnienie i odżywienie rzęs u 90% probantów
  • Wydłużenie rzęs u 85% probantów
  • Zagęszczenie rzęs u 70% probantów
  • Ograniczenie wypadania u 85% probantów
  • Komfort precyzyjnej aplikacji u 100% probantów
  • Satysfakcja z wydajności produktu u 100% probantów

Pierwsze efekty zauważalne są po 3 tygodniach, pełen efekt – zauważalnie wydłużone i zagęszczone rzęsy – po 6 tygodniach.


* Efekty potwierdzone badaniami aplikacyjnymi w niezależnym laboratorium pod kontrolą lekarza dermatologa.