Go to content

6 trików, które pokochają osoby z kręconymi włosami

Fot. iStock/HbrH

Kręcone włosy są marzeniem wielu kobiet, jednak posiadaczki loczków nie zawsze sobie chwalą taki przywilej. Pielęgnacja skręconych pasm i ułożenie z nich fryzury wymaga więcej zaangażowania, jeśli zamierzamy je nosić inaczej, niż tylko upięte w kitkę. 

Takie włosy nieodpowiednio pielęgnowane brzydko się puszą i trudno je okiełznać. Aby wyglądały pięknie i zachwycały skręconymi pasmami, a nie efektem godnym uderzenia pioruna, warto wykorzystać kilka wskazówek, które ułatwią ich okiełznanie.

6 trików, które pokochają osoby z kręconymi włosami

1. Obowiązkowe olejowanie

Włosy kręcone najczęściej są z natury bardziej porowate, szorstkie i skłonne do puszenia. Aby je wygładzić i wyeliminować problem, warto przed każdym myciem głowy nałożyć jeden z wielu dostępnych olejków. Najlepiej sprawdzi się olej arganowy, bogaty w kwasy tłuszczowe i witaminę E, dzięki czemu regeneruje suche, szorstkie i niesforne włosy. Po nim włosy kręcone stają się bardziej miękkie i lśniące, łatwiejsze do opanowania.

2. Nie czesz ich na sucho

Czesanie suchych włosów niszczy skręt i puszy je. Suche włosy najlepiej przeczesać  palcami, a czesanie zostawić na mokre włosy.

3. Zapomnij o szczotce

Zainwestuj w drewniany grzebień, który nie będzie niszczył skrętu i elektryzował włosów. Zwykła szczotka i czesanie na sucho gwarantują efekt siana na głowie.

4. Spróbuj cięcia na sucho

Jeżeli nie jesteś zadowolona z efektu zwykłego cięcia u fryzjera, znajdź speca, który perfekcyjnie zetnie włosy na sucho. Różnica w kształcie czupryny i długości włosów może okazać się znacząca.

5. Trzymaj suszarkę z dyfuzorem pod kątem 

Susz włosy trzymając suszarkę pod kątem, a nie prostopadle. Dzięki temu zachowasz ładny skręt i bardziej naturalne ułożenie.

6. Odpuść zabiegi chemiczne w domu

Jeśli kuszą cię chemiczne zabiegi albo podcięcie włosów w domu, nie rób tego. Kręcone włosy są trudne do okiełznania i z racji swojej struktury, łatwiej je zniszczyć. Lepiej wybrać się raz na 2 miesiące do specjalisty, który znakomicie sobie poradzi z twoją czupryną.


 

źródło:  www.urodaiwlosy.pl fryzury.pl