Go to content

6 codziennych czynności, które wpłyną na twój wygląd

fot. iStock/Bogdanhoda

Choć nie zawsze się do tego przyznajemy, wygląd jest dla nas bardzo ważny. Nie chodzi tylko o atrakcyjność dla płci przeciwnej, ale także o lepsze samopoczucie, kiedy mamy pewność, że dziś dobrze wyglądamy. Już sama satysfakcja wypływająca ze zrobienia czegoś dla siebie samej może sprawić, że nasz dzień będzie bardziej udany. Najważniejsze jest jednak to, że dbanie o swój wygląd nie musi zabierać nam wielu godzin!

1. Gorący prysznic

Gorący prysznic sprawia, że łazienka zamienia się w mini saunę. Dzięki parze, otwierają się pory, a co za tym idzie, łatwiej usunąć wszelkie zanieczyszczenia z twarzy. To jednak tylko jedna zaleta gorącego prysznica. Na koniec dnia, strumień ciepłej wody może się okazać zbawieniem dla spiętych mięśni. Najlepsze działanie ma strumień gorącej wody skierowany na ramiona, szyję i plecy – skutecznie zastąpi on leczniczy masaż. Zalety gorącego prysznica potwierdzili także naukowcy; według badań, to idealny sposób na złagodzenie niepokoju i podwyższenie poziomu oksytocyny, hormonu miłości, w organizmie.

2. Poranna gimnastyka

Aktywność fizyczna to dawka endorfin, które są nazywane hormonami szczęścia. 30 minut porannych ćwiczeń daje nam dawkę energii i optymizmu na cały dzień, ale także pobudza metabolizm do szybszego spalania kalorii. Łukasz Jakóbiak w jednym ze swoich wykładów motywacyjnych przekonuje, że pobudka pół godziny wcześniej wyjdzie nam na zdrowie. W tym przypadku na pewno! Gdybyś jednak nie należała do porannych ptaszków, a do ćwiczeń nie zmotywuje cię nawet Ewa Chodakowska, możesz korzystać z ćwiczeń… w łóżku! Po przebudzeniu poświęć chwilę na rozciąganie, spokojne oddychanie i kilka brzuszków. Od czegoś trzeba zacząć!

3. Pielęgnacja twarzy

O tym, że twarz jest naszą wizytówką nie trzeba nikogo przekonywać. I choć jej pielęgnacja może okazać się kłopotliwa ze względu na trądzik, naczynka czy inne przebarwienia, nie można o niej zapominać. Używaj kosmetyków, które są przeznaczone dla twojej grupy wiekowej, gdy zaczniesz stosować zbyt silne środki, możesz sobie zaszkodzić. Po powrocie do domu, jeżeli nie masz już w planach wyjścia, zmyj makijaż i nałóż na twarz maseczkę; wybór jest tak wielki, że trudno zdecydować się tylko na jedną! I najważniejsze – możesz wyjść z domu bez makijażu, ale nigdy bez nałożonego kremu z filtrem!

fot. iStock/Josfor

fot. iStock/Josfor

4. Nawadnianie

Każdy wie, że należy pić dwa litry wody dziennie, ale zawsze warto o tym przypomnieć. Dobrze nawodniony organizm, to sprawny organizm. Unikniesz przesuszonej skóry, worów pod oczami, kiepskiej koncentracji, a nawet bólu głowy! Bardzo popularne stają się wszelkie rodzaju bidony i butelki wielorazowego użytku, które filtrują wodę z kranu – zainwestuj w taką! Przede wszystkim to ogromna oszczędność, ale także modny gadżet, od którego nie będziesz mogła się oderwać. Gdybyś jednak nie była zwolenniczką zwykłej wody niegazowanej, dodaj do niej owoców, mięty lub ogórka – urozmaicisz smak, ale także walory estetyczne.

5. Pielęgnacja włosów

Błyszczące włosy i modna fryzura – czy to nie marzenie każdej kobiety? Hillary Clinton w czasie swojej kampanii wypróbowała dziesiątki fryzur, ale dzięki ciągłej dbałości o naturalny kobiecy atrybut, zawsze zachwyca! Pielęgnacja włosów wcale nie musi zajmować dużo czasu! Wystarczy pamiętać o wyborze szamponów, które nie zawierają parabenów i silikonu, a po umyciu włosów nałożyć na nie olejek, np. kokosowy. Raz w tygodniu zrób SPA dla włosów i nałóż na nie maskę. Warto pamiętać, że używanie szamponów na włosy więcej niż raz dziennie może się skończyć włosami matowymi i łamliwymi.

6. Uśmiechaj się!

Uśmiech powoduje, że stajesz się atrakcyjniejsza dla otoczenia, wzbudzasz zaufanie i więcej ludzi chce z tobą współpracować. Gdyby to jednak nie wystarczyło – uśmiech ma także właściwości lecznicze! Kilka minut śmiechu powoduje zmniejszenie poziomu stresu, dotlenia organizm i poprawia pracę układu odpornościowego. Uśmiech to naturalny lifting twarzy oraz jej gimnastyka. Po co wydawać wielkie pieniądze na chirurgów plastycznych, kiedy możesz się po prostu uśmiechnąć?