Go to content

6 sposobów na podkreślenie kuszącej, letniej opalenizny

Fot. iStock/Jasmina007

Latem chętnie korzystamy z ciepłych, słonecznych dni, więcej czasu spędzając na świeżym powietrzu. Zyskuje na tym i nasze zdrowie i uroda, bo przy okazji różnych aktywności, opalamy odkryte ciało. 

Aby efekt opalonego ciała był naprawdę spektakularny, warto podkreślać ciemniejszy odcień skóry na kilka sprawdzonych sposobów.

6 sposobów na podkreślenie kuszącej, letniej opalenizny

1. Rozświetlający makijaż

Odpowiedni makijaż działa cuda. I wcale nie trzeba nakładać tony kosmetyków, szczególnie latem, które sprzyja bardziej naturalnej odsłonie kobiecej twarzy. Dzięki zastosowaniu jasnych, perłowych cieni, rozświetlacza, broznera lub błyszczyka do ust, łatwiej jest wymodelować twarz i rozjaśnić ją wybranych przez siebie punktach. To podkreśli opaleniznę i nada twarzy lekkości i świeżości.

2. Przyciągające uwagę ciało

Koniecznie pamiętaj o zapewnieniu skórze odpowiedniego nawilżenia! Sucha, łuszcząca się skóra nie doda uroku nawet przy najlepszej opaleniźnie. Ponadto wsmarowanie w ciało balsamu z drobinkami rozświetlającymi jest świetnym sposobem na podkreślenie ciemniejszego koloru. Maleńkie, ale przyciągające wzrok mieniące się drobinki, podkreślają kuszący kolor skóry.

3. Piękny uśmiech

Białe, zadbane zęby są pierwszym, co kontrastuje z kolorem karnacji. Do tego nałożony błyszczyk lub szminka z błyszczącymi drobinkami zdecydowanie przyciągają uwagę. Oczywiście nie musisz biec od razu do specjalisty, by natychmiast rozjaśnić zęby, ale wybór dobrej, wybielającej pasty do zębów pomoże w bezpieczny sposób rozjaśnić uśmiech.

4. Podkreślone paznokcie

Zapomnij o ciemnych kolorach paznokci. Lakiery w kolorach jasnych, pastelowych lub też ostrych – neonowych, również podkreślają ciemniejszy kolor skóry.

5. Ubrania w jasnych kolorach

Piękną opaleniznę doskonale podkreślają ubrania w jasnych kolorach i wcale nie musi to być klasyczna biel. Efekt WOW latem zagwarantują szczególnie zwiewne dziewczęce sukienki.

6. Biżuteria

Biżuteria również przyciąga wzrok i może pomóc w podkreśleniu opalonego ciała. Wszelkie błyszczące dodatki, srebro, złoto i jasnej barwy kamienie czy aplikacje doskonale komponują się z ciemniejszą skórą.

źródło:  wizaz.plpolki.pl