Go to content

5 powodów by pokochać swoje ciało. Na pewno znajdziecie ich więcej

Fot. iStock / ByeByeTokyo

Dla równowagi psychicznej nie ma nic ważniejszego niż akceptacja siebie. Ale miłość do swojego ciała nie zawsze przychodzi nam z łatwością. Bywa, że to kwestia czasu, a nawet jakiś konkretnych przeżyć, które zmienią nasze podejście do naszej fizyczności. Nigdy nie jest za późno by odnaleźć w sobie tę mądrość, która pozwoli nam bezwarunkowo pokochać swoje ciało. Warto jej poszukać, warto nad nią pracować: jest co najmniej kilka ważnych powodów by to zrobić.

Pokochaj swoje ciało, bo

1. Dzięki temu osiągniesz więcej

Osoby, które akceptują swój wygląd i są pogodzone z jego ewentualnymi niedoskonałościami, to osoby bardziej pewne siebie, a w konsekwencji lepiej radzące sobie w życiu. Brak kompleksów ułatwia odnoszenie sukcesów, ale także pomaga nam sobie z tym sukcesem później… poradzić. Wiele osób odnosi sukces, ale potem nie potrafi go udźwignąć. Nie wierzą do końca, że na niego zasłużyły.

Wszelki rozwój i zmiany na lepsze nie są możliwe, jeśli nie rozumiesz kim właściwie jesteś. A nie zrozumiesz do końca kim jesteś, jeśli nie akceptujesz się w całości.

2. Zaczniesz się lepiej odżywiać

Jeśli  kochasz swoje ciało, chcesz dla niego jak najlepiej. Zaczynasz więc zastanawiać się nad tym, jakich składników powinnaś mu dostarczać, by, podchodząc do sprawy „technicznie” odwdzięczyło ci się sprawnym działaniem. Dbasz o odpowiednią, zbilansowaną dietę, o codzienną porcję witamin. A dbanie o dietę to już pewien styl życia, który w tym pędzącym na łeb i na szyję, zabieganym świecie, może przynieść ci tylko same korzyści.

3. Nauczysz się odpoczywać

Jesteś uważnym obserwatorem i łatwo wyłapujesz sygnały świadczące o tym, że twoje ciało potrzebuje snu, relaksu, dopieszczenia. A odpowiednia ilość snu to więcej optymizmu, jasne, klarowne myśli i energia pozwalająca ci zmagać się z codziennymi wyzwaniami. No i przede wszystkim gwarancja lepszej formy, odporności na drobne choroby i przeziębienia. Dobre nawyki procentują.

4. Przestaniesz przejmować się opiniami innych ludzi

Bo cóż cię może teraz obchodzić, to co ktoś ma do powiedzenia na temat twoich może i niedoskonałych kształtów? Dla ciebie, wszystko jest tak, jak trzeba. Jeśli masz taką potrzebę, jeśli poczujesz, że może coś trzeba zmienić, popracujesz nad tym. Ale nie zrobisz tego pod wpływem opinii innych. Taka postawa niesamowicie cię umacnia, sprawia, że emanujesz wewnętrzną siłą. Kto cię teraz zatrzyma?

5. Staniesz się wzorem do naśladowania

Dla swojej córki, przyjaciółki, młodszej siostry… W czasach, gdy zewsząd bombardują nas obrazy przedstawiające wyidealizowane i poprawione przez grafików ciała, kobiety bardzo potrzebują takiego pozytywnego wsparcia. Bądź dobrym przykładem, pokaż im, że ze swoim ciałem można czuć się po prostu dobrze bez prób przerabiania go, ulepszania i udawania kogoś, kim się nigdy nie będzie.

Życie wcale nie jest takie skomplikowane. Starajmy je sobie jeszcze bardziej uprościć. Miłość do siebie to również szacunek dla swojego ciała. Tego, które nam przydzielono, a nie tego, które widzimy oczami wyobraźni. Jeśli się z tą myślą zaprzyjaźnimy, wówczas wiele się w naszym życiu zmieni na lepsze.