Go to content

3 fryzurowe porady dla panien młodych

Sezon ślubny w pełni. Od dłuższego czasu fryzury ślubne są u mnie tematem numer 1. Niemal każdego dnia pracuję z przyszłymi pannami młodymi pomagając im w wyborze tej idealnej, wymarzonej fryzury, która będzie im towarzyszyć w ich wielkim dniu.

Chciałabym dziś podzielić się z Wami kilkoma poradami w kwestii fryzury ślubnej. Często panny młode, zagubione w szale przedślubnych przygotowań, nie wiedzą jak zabrać się za szukanie odpowiedniego stylisty fryzur i wybór fryzury zostawiają na ostatnią chwilę. Spróbuję więc przeprowadzić Was przez etapy planowania i przygotowań włosów do ślubu.

3 fryzurowe porady dla panien młodych

1. Zacznij szukać fryzjera odpowiednio wcześnie

Żeby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, zacznij rozglądać się za stylistą fryzur przynajmniej pół roku przed ślubem. Może wydawać Ci się, że to zbyt szybko, ale uwierz mi, zdarzają mi się panny młode rezerwujące wizytę na ponad rok do przodu. Są też i takie, które szukają fryzjera z kilkutygodniowym wyprzedzeniem i nagle okazuje się, że nikt nie ma już wolnych terminów i trzeba będzie zadowolić się wizytą u sąsiadki, która ma dobrą lokówkę;).

fryzury ślubne

2. Zrób fryzurę próbną

I to im szybciej tym lepiej. Jeśli okaże się, że Twoja wizja fryzury nie pokrywa się z wizją fryzjera, będzie jeszcze czas poszukać kogoś innego. Często też okazuje się, że fryzura, którą znalazłaś na zdjęciu gdzieś w internecie nie będzie pasowała do Twojej ślubnej stylizacji, lub do typu Twoich włosów- to wszystko wyjdzie na próbnym czesaniu. Wtedy fryzjer pomoże Ci dobrać fryzurę, która będzie dla Ciebie idealna.

fryzury ślubne

3. Nie ścinaj włosów przed ślubem

Chyba, że mówimy o podcięciu końcówek. Jeśli natomiast zamarzy Ci się metamorfoza już po próbnym czesaniu, musisz liczyć się z tym, że w dniu ślubu fryzura może układać się inaczej lub w ogóle nie wyjść tak jak wyszła na próbie.

fryzury ślubne

Jeśli w niedalekiej przyszłości planujesz ślub, mam nadzieję, że moje porady pomogą Ci uniknąć stresu podczas planowania fryzury!

Jul