Uroda

10 fryzurowych trików, które musisz poznać!

Hair by Jul
Hair by Jul
20 kwietnia 2016
triki
 

Znacie to uczucie, kiedy wychodząc rano z domu musicie wybrać- śniadanie czy idealna fryzura? Ja znam. Zawsze brakuje mi czasu, bo rano każda minuta snu jest dla mnie na wagę złota, ustawiam więc w nieskończoność drzemki w telefonie, rezygnując w myślach z kolejnych czynności jakie miałam w planie przed wyjściem do pracy. Praktykując ten rytuał od lat, udało mi się wypracować kilka nawyków, które pozwalają mi rano pospać chwilę dłużej bez konieczności rezygnacji ze śniadania na rzecz fryzury i które idealnie sprawdzają się w kryzysowych sytuacjach, kiedy znienacka dopada mnie bad hair day. Podzielę się dziś z Wami moimi fryzurowymi trikami i mam nadzieję, że ułatwią Wam życie tak, jak ułatwiają mi.

fryzurowe triki

fryzurowe triki

2

1ST

5a

ab

2nd

2nd

 

1

2

Wszystkie powyższe triki są zestawieniem cyklu „Włosowe triki, które ułatwią Ci życie”, jaki prowadzę na swoim blogu. Zapraszam Cię do siebie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdym z nich- zobaczyć dokładny sposób wykonania, zobrazowany zdjęciami.

Włosowe triki, które ułatwią Ci życie

 


Uroda

Fryzura na czasie – warkocze bokserskie! Jak je zrobić?

Hair by Jul
Hair by Jul
21 maja 2016
warkocze bokserskie
 

Warkocze bokserskie to w ostatnim czasie jedna z najmodniejszych fryzur! I wcale mnie to nie dziwi, bo nie dość, że pięknie wyglądają, to w dodatku świetnie sprawdzą się zarówno na spacerze, siłowni jak i oficjalnym spotkaniu. A w dodatku są kobiece i urocze- czego chcieć więcej od fryzury?

Warkocze bokserskie to po prostu dwa warkocze holenderskie. Zacznijmy więc od tego, jak zrobić warkocz holenderski:

warkocz holenderski krok po kroku

Warkocz holenderski, to warkocz dobierany, w którym poszczególne pasma przekładamy pod spodem, a nie tak jak w klasycznym warkoczu dobieranym- górą.  Poczytać więcej na ten temat możecie tu: Warkocz francuski vs warkocz holenderski.

Ok, wiemy już jak zapleść holendra, zabierzmy się więc za warkocze bokserskie.

  1. Robimy przedziałek. Po środku, z boku- nie ma znaczenia.
  2. Wybieramy cieniutkie pasemko włosów przy samej linii czoła
  3. Pleciemy warkocz holenderski. Im cieńsze pasemka włosów dobieramy do warkocza, tym lepszy uzyskamy efekt.

1

To samo powtarzamy z drugiej strony. Możemy pleść warkocze zaraz za uchem, lub z tyłu, bliżej przedziałka- jak kto woli.

2

 

I gotowe!

3

Jeśli podobał Wam się tutorial i chcecie więcej- zapraszam na hairbyjul.pl 🙂


Uroda

Warkocze – ponadczasowe, uniwersalne, kobiece – co o nich wiesz?

Hair by Jul
Hair by Jul
21 marca 2016
Warkocze - ponadczasowe, uniwersalne, kobiece - co o nich wiesz?

Istnieje fryzura idealna. Taka, która pasuje zapracowanej biznesswoman i gospodyni domowej. Taka, w której pójdziesz na siłownię, spotkanie służbowe, do kina i na rodzinny obiad. Taka, którą nosiły nasz babcie i będą nosić nasze córki. Tą fryzurą jest warkocz. I być może jest to opinia bardzo subiektywna, z punktu szalonej na punkcie warkoczy stylistki fryzur, jednak musisz przyznać, ze cos w tym jest, skoro fryzura ta towarzyszy nam niezmiennie od stuleci. Przez ten czas warkocz zdążyl ewoluować i oprócz klasycznego splotu mamy całą gamę najróżniejszych odmian. Warkocz holenderski, warkocz wodospad, warkocz lina- mówi Ci to coś? Jeśli nie, nic straconego. Zaraz przybliżę Ci wszystkie najpopularniejsze obecnie odmiany warkocza.

Warkocz klasyczny- na pewno wszystkim doskonale znany.

Warkocze - ponadczasowe, uniwersalne, kobiece - co o nich wiesz?

Warkocz francuski czyli klasyczny warkocz dobierany.

Warkocze - ponadczasowe, uniwersalne, kobiece - co o nich wiesz?

Warkocz holenderski czyli warkocz dobierany odwrotnie.

Warkocz holenderski

Kłos- bardzo popularna plecionka nieco bardziej skomplikowana w wykonaniu niż zwykły warkocz

4

Warkocz wodospad (waterfall braid)- piekny, delikatny splot, który jest o wiele łatwiejszy niż mogłoby się wydawać.

6

Warkocz lina (rope braid)- warkocz z dwóch części.

5

Założę się, że fryzury z powyższych zdjęć nie są Ci obce, nawet jeśli ich nazwy na początku artykułu niewiele Ci mówiły.

Mamy więc 6 warkoczy-  każdy inny, oryginalny i piękny, a to dopiero początek! Sploty, które widzisz na powyższych zdjęciach to całkowite podstawy, istnieje wiele, wiele więcej odmian warkocza, które w dodatku możemy dowolnie modyfikować i łączyć ze sobą! Pole do popisu nieograniczone, co mam zamiar pokazać Wam w kolejnych wpisach.

Czy zaraziłam Was choć trochę miłością do warkoczy?

Na naukę splotów krok po kroku, zarówno tych z dzisiejszego wpisu jak i wielu innych zapraszam na mojego bloga: Podstawowe sploty i warkocze krok po kroku- poradnik dla początkujących


 

 

hairbyjul.pl