Go to content

Ubezpieczenie narciarskie dla całej rodziny: czy warto?

jakie ubezpieczenie narciarskie

Biały śnieg, szron na drzewach, ferie zimowe już niedaleko. Powoli zaczynamy już planować czas wolny z rodziną. Zdecydowanie najczęściej wybieramy w tym okresie wyjazdy w góry, zwłaszcza jeśli lubimy jeździć na nartach lub snowboardzie. By móc cieszyć się urokami górskich widoków i spędzić miło czas z najbliższymi, musimy się dobrze przygotować do wyjazdu. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Zadbaj o spakowanie odpowiednich rzeczy

Zanim wybierzemy się w góry, musimy dokładnie przemyśleć, co zabrać ze sobą. Będzie to zależne od tego, co będziemy robić i czy jedziemy sami, czy z małymi dziećmi. Na pewno będziemy potrzebować ciepłych ubrań i nieprzemakalnych kurtek i wygodnych butów, które sprawdza się w górskich warunkach. Niezbędne będą także szaliki, czapki i rękawiczki. Dobrym pomysłem jest także bielizna termoaktywna. Jeśli idziemy na szlak czy na spacer dobrze mieć ze sobą mapę, gdyż w górach nie zawsze jest zasięg. Przyda się także ciepły napój w termosie, przekąska energetyczna i apteczka, która może się przydać w przypadku np. skaleczeń czy otarć. Jeśli wybieramy się na stok narciarski, dodatkowo musimy spakować sprzęt taki jak narty czy snowboard. Gdy nie posiadamy swojego wyposażenia, bardzo często oferują go znajdujące się na miejscu wypożyczalnie.

Zanim wyjedziesz, wykup ubezpieczenie narciarskie

Organizując wyjazd w góry, stoi przed nami wiele decyzji – jakie rzeczy wybrać?, jakie ubezpieczenie narciarskie? Jeśli dobrze się przygotujemy, unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek.

Co powinno zawierać ubezpieczenie narciarskie?

Szukając odpowiedniego ubezpieczenia, zwróć uwagę, by zawierało:

  • Pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa
  • Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NNW)
  • OC
  • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego
  • Powinna zawierać rozszerzenie o uprawianiu sportów zimowych

Pamiętajmy, że uprawianie sportów zimowych wiąże się z ryzykiem kontuzji. Są one klasyfikowane jako sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. Wybierając odpowiednią polisę, nie musimy się martwić, że np. w razie kontuzji zostaniemy bez pomocy. Koszt takiej polisy to nawet niecałe 4 złote za dzień. Nie jest to duża kwota, a dzięki temu możemy być spokojniejsi i oddawać się w spokoju relaksować i zabawom na śniegu z rodziną.

Gdzie wybrać się na narty?

Bez względu na to czy planujesz wybrać się w polskie góry, czy w twoich planach jest wyjazd za granicę, zawsze warto zapoznać się z panującymi na miejscu warunkami. Jeśli chcesz wyjechać za granicę, musisz mieć także na uwadze to, że w związku z pandemią COVID każdy kraj może mieć inne obostrzenia. Jest to kolejny powód, dla którego warto poszukać odpowiedniego ubezpieczenia. Wiele firm oferuje polisy, które zawierają zapisy pomagające nam w razie kwarantanny itp. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyjazdu np. na narty do popularnej Austrii, możesz dowiedzieć się na ten temat więcej na stronie Polisanarciarska.pl https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/wyjezdzam-na-narty-do-austrii-jak-sie-przygotowac. Zadbaj o odpowiednie przygotowanie i ciesz się bezpiecznymi, pięknymi chwilami ze swoją rodziną.