Go to content

Kolejny bestseller autorki Szantażu emocjonalnego i Toksycznych rodziców!

Fot. iStock/KristinaJovanovic

Czy podejrzewasz, że partner nie jest z tobą szczery? Przyłapałaś go na kolejnym „niewinnym” kłamstwie? A może zostałaś zdradzona? Jeśli tak, to wiesz, że niezwykle trudno przyjąć do wiadomości, iż okłamuje i oszukuje ukochany mężczyzna. Nagle tracisz grunt pod nogami i zastanawiasz się, kim właściwie jest człowiek, z którym spędziłaś tyle czasu. Czujesz ogromny zawód, ból, lęk, kompletną dezorientację. Jesteś wściekła, a gniew i rozczarowanie cię paraliżują…

Niektórzy mężczyźni z premedytacją wykorzystują naiwność i ufność zakochanych w nich kobiet, prowadząc podwójne życie, inwestując wspólne pieniądze w podejrzane interesy lub udając kogoś, kim nie są. Susan Forward, znana psychoterapeutka, opisuje różne rodzaje manipulacji i kłamstw, jakie mężczyźni stosują wobec nieświadomych niczego partnerek. Przedstawia wnikliwe obserwacje związków, w których jeden z partnerów uległ pokusie życia w kłamstwie, i pokazuje, jak bardzo wpływa to na życie obojga. Proponuje, by zamiast racjonalizować i udawać, że nic się nie stało, zmierzyć się z nieprzyjemną prawdą o swoim partnerze i związku. Jak to zrobić?

Porady zawarte w książce są bardzo praktyczne. Przytaczając autentyczne historie, autorka pomoże ci:

  • rozpoznać patologicznego kłamcę i uniknąć uwikłania w sieć jego intryg;
  • walczyć z nieprawdomównością partnera;
  • asertywnie reagować na oszustwa, wymówki, tłumaczenia czy oskarżenia;
  • opanować emocje oraz uwolnić się od gniewu i poczucia winy;
  • podjąć decyzję o przyszłości twojego związku;
  • zacząć nowe życie, wolne od kłamstwa.

Książka Susan Forward daje kobietom siłę do zmiany życia na lepsze!

Recenzje o książce:

Myślisz, że już nigdy nikomu nie zaufasz? Zostałaś zdradzona, oszukana i w każdym człowieku próbujesz dostrzec kłamcę? Nie musisz tak żyć. Doświadczenie zdrady, oszustwa nie musi odciskać piętna na twoim życiu – możesz je przekuć w drogę do prawdziwej mądrości. Jak to zrobić? Koniecznie zajrzyj do tej książki.  

Ewa Raczyńska, redaktor naczelna magazynu dla kobiet „Oh!me”

Kłamstwo to jedno z bardziej perfidnych doświadczeń, jakie nas spotykają w życiu. Uznawane za przemoc psychiczną, może odcisnąć trwały ślad w naszej psychice. Książka podpowiada, jak sobie radzić z oszustwem i poczuciem winy, jak skonfrontować swoje odczucia z kłamcą, zachowując przy tym poczucie bezpieczeństwa i szacunek dla samych siebie. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w poszukiwaniu równowagi i szczęścia chcą raz na zawsze uwolnić się od manipulacji kłamcy.

Magdalena Zdrenka-Ciałkowska, wydawca, redaktor naczelna magazynu „Madame”

„Toksyczny partner” to książka praktyczna i realistyczna, a przy tym niezwykle wciągająca. Bardzo trudno jest wyobrazić sobie skomplikowane położenie osoby odkrywającej, że najbliższy jej człowiek okazuje się kimś obcym. Brak empatii i wsparcia nie pomaga ofiarom takich relacji. Dlatego ta książka może okazać się nie tylko interesująca, ale przede wszystkim pomocna dla tych, którzy przeżyli toksyczną relację albo wciąż trwają w szkodliwych związkach.

Eliza Śliwińska, autorka strony Psychologia Rozwoju Osobistego

O autorce:

Susan Forward to jedna z najbardziej znanych amerykańskich psychoterapeutek, autorka wielu bestsellerów, wykładowca, a także częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Jest zwolenniczką krótkoterminowej terapii skupiającej się na zmianie destrukcyjnych wzorców zachowań – nie leczy objawów, ale uzdrawia ich źródło. Według niej terapia jest najbardziej efektywna wtedy, gdy biegnie podwójnym torem, z jednej strony zmieniając autodestrukcyjne zachowania, z drugiej zaś – uwalniając od traumy przeszłości. Książki Forward od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza Toksyczni rodzice i Szantaż emocjonalny.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Tytuł: Toksyczny partner.  Jak uwolnić się z niezdrowej relacji
Oryginalny tytuł: When your lover is a liar. Healing the wounds of deception and betrayal
Autorzy: Susan Forward, Donna Frazier
Data wydania: luty 2018
Wydanie: II
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: B5 zw.
Liczba stron: 256
Cena detaliczna: 39,90