Lifestyle

„Co z tego że mam cellulit, sadło tu i tam, obwisłe cycki…To moje ciało i zrobię z nim co będę chciała”. Dziennikarka szczerze o tym, jak wygląda

Redakcja
Redakcja
22 czerwca 2018
Fot. Screen z Instagrama /Madebyrudavlog
 

Niewiele znam kobiet, które w pełni akceptuje to, jak wygląda. Nawet jeśli mówią, że tak jest, to mam ochotę powiedzieć: „To zdjęcie w stroju kąpielowym, jakie ci teraz zrobię, wrzuć na Facebooka czy Instagrama”. Cóż, to chętnych byłoby z pewnością zdecydowanie mniej. I nie jest to ani hipokryzja czy cwaniactwo. To smutny obraz presji, której ulegamy. Okej, akceptuję swoje ciało, ale nie jestem gotowa na to, co inni mają do powiedzenia na jego temat. Dlatego tak ważne są wszystkie przejawy wsparcia dla kobiet, pokazania, że nikt nie jest idealny wbrew temu, co pokazują media, okładki gazet i zdjęcia w Internecie.

Być może dlatego Anna Maksymiuk-Szymańska, czyli Made by Ruda – dziennikarka, blogerka modowa i autorka książek o szyciu i projektowaniu ubrań, zdecydowała się umieścić na Instagramie swoje zdjęcie w jednoczęściowym stroju kąpielowym opatrzone bardzo osobistym komentarzem. O tym, że nie było jej łatwo pokazać siebie w takiej odsłonie – szczerze przyznaje, ale jak sama podkreśla – nie jest idealna i nigdy nie będzie, czas to zaakceptować. Wielkie brawa!

Długo się zastanawiałam czy dodać to zdjęcie, bo widzę w nim same negatywne rzeczy🙈🤦‍♀️ I właściwie powinnam mieć sama do siebie pretensje, bo tak to jest jak się lubi nadmiar słodyczy a nie chce się ćwiczyć…ale kiedy pojawia się dodatkowych 5kg, na które nie ma się wpływu(tarczyca) to co zrobić? A kiedy do tego dojdą kompleksy i brak akceptacji własnego ciała, to powinnam generalnie siedzieć w domu i nie wystawiać z niego nosa. Ocena innych może drastycznie wpłynąć na nasze życie zwłaszcza, kiedy jest się nastolatkiem a inne dzieci wyzywają Cię od grubasów… Żadna terapia nie jest w stanie tego zmienić dopóki sami nie znajdziemy na to sposobu! Po co to piszę? Całe życie próbowałam pokonać traumę a może i obsesję na punkcie tego jak wyglądam, ale nawet gdy ważyłam 47kg na 1 roku studiów i tak widziałam tylko te złe rzeczy! Kiedy przytyłam w ciąży prawie 20kg z czego 8 w ostatnie 3 tygodnie (tak mi się wszystko zatrzymało) myślałam, że gorzej być nie może…a teraz wiem, że jednak może😂 Ale dopiero teraz zaczynam patrzeć na siebie inaczej. Co z tego że mam cellulit, sadło tu i tam, obwisłe cycki (chociaż te kiedyś sobie zrobie😅itd.🤭)To moje ciało i zrobię z nim co będę chciała i dopiero teraz po 20 latach od podstawówki zaczynam myśleć bardziej łaskawie o sobie samej, ale zapomnieć nie potrafię! Więc jeśli kiedykolwiek postanowisz wyśmiać kogoś ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, bo możesz kogoś skrzywdzić na całe życie! I to w nas dorosłych teraz leży odpowiedzialność, żeby nasze dzieci wiedziały czym jest szacunek do drugiego człowieka i empatia!
P.s Dedykuję to zdjęcie wszystkim tym osobom, które zawsze myślały, że jestem „idealna” – nie jestem i nigdy nie będę, nikt nie jest, ale olać to 😉 i tym, które zatraciły poczucie swojej wartości! Odnajdźcie w sobie tamto beztroskie dziecko i walczcie od nowa, tak jak ja

 

Długo się zastanawiałam czy dodać to zdjęcie, bo widzę w nim same negatywne rzeczy🙈🤦‍♀️ I właściwie powinnam mieć sama do siebie pretensje, bo tak to jest jak się lubi nadmiar słodyczy a nie chce się ćwiczyć…ale kiedy pojawia się dodatkowych 5kg, na które nie ma się wpływu(tarczyca) to co zrobić? A kiedy do tego dojdą kompleksy i brak akceptacji własnego ciała, to powinnam generalnie siedzieć w domu i nie wystawiać z niego nosa. Ocena innych może drastycznie wpłynąć na nasze życie zwłaszcza, kiedy jest się nastolatkiem a inne dzieci wyzywają Cię od grubasów… Żadna terapia nie jest w stanie tego zmienić dopóki sami nie znajdziemy na to sposobu! Po co to piszę? Całe życie próbowałam pokonać traumę a może i obsesję na punkcie tego jak wyglądam, ale nawet gdy ważyłam 47kg na 1 roku studiów i tak widziałam tylko te złe rzeczy! Kiedy przytyłam w ciąży prawie 20kg z czego 8 w ostatnie 3 tygodnie (tak mi się wszystko zatrzymało) myślałam, że gorzej być nie może…a teraz wiem, że jednak może😂 Ale dopiero teraz zaczynam patrzeć na siebie inaczej. Co z tego że mam cellulit, sadło tu i tam, obwisłe cycki (chociaż te kiedyś sobie zrobie😅itd.🤭)To moje ciało i zrobię z nim co będę chciała i dopiero teraz po 20 latach od podstawówki zaczynam myśleć bardziej łaskawie o sobie samej, ale zapomnieć nie potrafię! Więc jeśli kiedykolwiek postanowisz wyśmiać kogoś ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, bo możesz kogoś skrzywdzić na całe życie! I to w nas dorosłych teraz leży odpowiedzialność, żeby nasze dzieci wiedziały czym jest szacunek do drugiego człowieka i empatia! P.s Dedykuję to zdjęcie wszystkim tym osobom, które zawsze myślały, że jestem „idealna” – nie jestem i nigdy nie będę, nikt nie jest, ale olać to 😉 i tym, które zatraciły poczucie swojej wartości! Odnajdźcie w sobie tamto beztroskie dziecko i walczcie od nowa, tak jak ja💪 #bitchplease 🤪#akceptujsiebie #madebyruda #mystyles #girlstyle #redheadgirl #wakacje #beach #shoes @mashpl

Post udostępniony przez Made by Ruda (@madebyrudavlog)


Lifestyle

Co mówi o mężczyźnie jego zarost

Redakcja
Redakcja
22 czerwca 2018
Fot. iStock/Lorado
 

Zdania jak zawsze są podzielone, bo jedne z nas lubią brodatych mężczyzn, inne tych gładko ogolonych, a część nie toleruje wąsów. Cóż, ale to kwestia gustu, a jak wiadomo – o gustach się nie dyskutuje. Za to możemy porozmawiać o tym, co zarost mówi o mężczyźnie.

Pełna broda

Pełna broda często wywołuje w nas wrażenie mądrości, ponieważ bardzo często w przeszłości do akademiccy wykładowcy nosili brody. Jest trochę tajemnicza, a jej popularność w ostatnich latach spowodowała, że najbardziej męscy wydają się nam być faceci z pełnym zarostem. Cóż, pamiętaj, że część z nich w brodzie znalazła sposób na schowanie swoich kompleksów i udawanie trochę kogo, kim nie są.

Kozia bródka

Taki zarost świadczy o człowieku, który utknął w przeszłości. Taka broda świętowała swoją popularność w połowie lat 90-tych, czas najwyższy na zmiany, jeśli mężczyzna, którego znasz nadal jest wierny koziej bródce.

Lekki zarost

Nosi go ten, kto jest pewny swojej wartości. Trochę niechlujny wygląd nijak mu nie szkodzi, co więcej dodaje uroku i on doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Uważaj – to może być łamacz kobiecych serc.

Wąsy

Podobno wąsy nosi ten, który jest nieco zarozumiały. Były one najmodniejsze w latach  70., kiedy nabrały seksualnego charakteru – były wąsy, wąsy porno, a potem wąsy homoseksualne/biseksualne Obecnie faceci, którzy je noszą, są po prostu pewni siebie. Często charakteryzuje ich duże poczucie humoru i dystans do siebie.

 

 

Gładko ogolony

W czasach, kiedy częściej można zobaczyć mężczyzn z zarostem niż gładko ogolonych, ci drudzy należą do typu, który niewiele lubi zmieniać w swoim wyglądzie i życiu. Jest uporządkowany i liczy, że kiedyś wróci moda na twarz bez zarostu.


źródło: Huffington Post

 


Lifestyle

Dlaczego dzieci uwielbiają oglądać w kółko te same bajki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 czerwca 2018
Fot. iStock/SolStock

„Kraina Lodu”, „Zaplątani”, „Gdzie jest Nemo”… Słyszysz „Mam tę moc” i zaczynasz się zastanawiać, czy z twoim dzieckiem na pewno wszystko w porządku. Który to już raz będziecie oglądać tę bajkę? Zauważyłeś, że dzieci oglądają ten sam film w kółko nie męcząc się nim i nie nudząc? Czy to jakaś niepokojąca obsesja, czy coś naturalnego?

Dzieci raz po raz oglądają ten sam film, ponieważ tego potrzebują ich mózgi, mówią naukowcy. Jest coś innego niż atrakcja dla zmysłów. Jeśli wrócisz pamięcią do swojego dzieciństwa, z pewnością okaże się, że ty również miałeś swoją ulubioną bajkę animowaną, tylko kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat wcześniej nie była ona tak łatwo dostępna. Co więcej, miałeś też swoją ulubioną opowieść. Tę, którą zawsze chciałeś czytać lub którą co noc opowiadali ci rodzice.

Uwielbiałeś też, kiedy twoi dziadkowie opowiadali ci w kółko tę samą historię lub rodzinną anegdotkę. Lubiłeś obracać się wokół znanych, przewidywalnych historii.

Dlaczego? Bo powtórzenie zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Dzieci potrzebują nawyków, wytycznych, rutyny. Udaje im się wówczas lepiej zorganizować świat, aby go odkrywać. Dostają poczucie pewności. Doświadczają przyjemności i dobrego samopoczucia.

Wiedza o tym, co wydarzy się w danym momencie, pozwala im potwierdzić ich oczekiwania, wzmocnić je i rozluźnić się. W chwili, gdy oglądają filmu,  nie ma nieprzewidzianych wydarzeń, ani sprzecznych informacji, które je ostrzegają przed czymś przerażającym. Mając przed sobą ten znany film, tę historię lub tę książkę, która nie ma dla nich tajemnic, uzyskują przyjemne i przede wszystkim „kontrolowalne” bezpieczeństwo.

To co dzisiaj? Roszpunka czy Elza?


 

Na podstawie: nospensees.fr

 


Zobacz także

Konkurs „Eko, to się dziedziczy”

Wiosną dom budzi się do życia! Jak w prosty sposób odświeżyć look naszych wnętrz?

14 rzeczy, które pomogą ci zrozumieć, jak silny jest twój związek