Lifestyle

Tanio i stylowo – modowe triki, które nie zrujnują twojego portfela

Agnieszka Sierotnik
Agnieszka Sierotnik
24 sierpnia 2016
Tanio i stylowo - modowe tricki, które nie zrujnują twojego portfela
Fot. iStock / Leonardo Patrizi
 

Ciągle słyszymy, że styl jest ważniejszy od trendów. I bardzo dobrze, że w końcu się o tym mówi! Prawda jest jednak taka, że stylowe wyglądanie do najtańszych nie należy. Tutaj liczy się jakość, ale i pomysł. Kreatywność to podstawa dobrego wyglądu, szczególnie kiedy nie chcemy zrujnować swojego budżetu na kolejny miesiąc. Lub nawet kilka miesięcy. Co robić, by wyglądać stylowo niskim kosztem? Oto kilka trików, które na pewno ci pomogą!

Jak bankrutować to na lata! 

Istnieje lista rzeczy, na które warto zbankrutować. Na przykład czarna sukienka,  skórzana kopertówka czy dobrze dobrane szpilki, które chcemy nosić całymi dniami. Mówi się, że na zakup klasycznych torebek Chanel, niektóre kobiety biorą kredyt. Może to nie brzmi zbyt zachęcająco i zapewne takie nie jest, ale to prawdziwa inwestycja. Kupując takie cudo, jego wartość nie maleje. Wręcz przeciwnie! Po kilku latach, kiedy będziesz miała ochotę na zupełnie inną torbę, cały wydatek się zwróci z nawiązką. Klasyczne rzeczy to inwestycja na lata, czasem nawet pokolenia.

Mocny akcent 

Podczas jednego z obozów międzynarodowych zważyliśmy kosmetyczkę z biżuterią dziewczyny z Niemiec. Wynik? 7 kg. I tak, wyglądała bosko. Codziennie inny outfit, dokładnie dobrane kolczyki czy naszyjnik. Mocno jej zazdrościłam, aż zrozumiałam, że wystarczy jeden dobry element biżuteryjny, żeby podkręcić stylizację i dodać jej szyku. Biały t-shirt i kolia, długa sukienka z dużymi kolczykami, pierścionek na palec… Zastosowań jest co nie miara! Tak samo jak sklepów z piękną biżuterią, która wcale nie wygląda na tanią! I tak, tam można zbankrutować. Ale wychodząc z torbą pełną naszyjników, kolczyków, bransoletek i innych cudów.

Tanio i stylowo - modowe tricki, które nie zrujnują twojego portfela

Fot. iStock / nyul

Drugie życie

A gdyby tak wybrać się na przeszpiegi do pobliskiego second handu lub do swojej własnej szafy? Bardzo często nie doceniamy potencjału jaki tkwi w najprostszych rzeczach. Gruby, męski sweter, biała koszula, proste jeansy. A przecież każda z nas ma ciuch, który można przedstawić w zupełnie inny sposób. Weźmy na przykład wcześniej wspomniany męski sweter. Jeżeli jest wystarczająco długi, wystarczy dodać rajstopy, botki na obcasie i komin. Dodaj piękny pierścionek i voila! Jesteś gotowa na podbijanie świata. A do tego nie wydałaś fortuny, za to dałaś drugie życie zalegającym ciuchom.

Koronkowy zawrót głowy 

Nie ma nic bardziej stylowego i kobiecego od koronek. Nie tylko działają na facetów jak lep na muchy, ale przede wszystkim dają nam poczucie gracji i elegancji. Zwłaszcza wtedy, gdy skrywają się pod nie zapowiadającymi tego ciuchami. Może i to nie wpływa bezpośrednio na nasze stylowe wyglądanie, ale na pewno wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego też drogie panie – do brafiterki marsz! Szukajcie polskich produktów. Mają świetną jakość i są naprawdę piękne.

Mały szczegół 

Są rzeczy, na które bardzo rzadko zwracamy uwagę, a dla znawców mody są sygnałem, że stylowe ubieranie nie jest ci obce. Przykład? Proszę bardzo! Czy kiedykolwiek spojrzałaś na włożony do spodni rąbek bluzki? Ten maleńki element sprawia, że bluzka nie jest już taka luźna, a trick zdecydowanie wpływa na optyczne wydłużenie twoich nóg! A skoro przy nogach jesteśmy… Co powiesz na podwinięcie nogawek? Niektórzy śmieją się, że to trend dla powodzian, ale to naprawę działa! Faceci mówią, że nie ma nic seksowniejszego do widocznej damskiej kostki. Pora sprawdzić, jak zadziała to na twojego wybranka.

Fot. iStock / Chiociolla

Fot. iStock / Chiociolla

Modowy mix

Street fashion to aktualny wyznacznik trendów, ale i odświeżające przypomnienie, co tak naprawdę może dodać nam klasy i stylu. Skoro ciuchami mamy wyznaczać to, kim jesteśmy, dlaczego nie pokazać także swojej złożonej natury? Łącz cekiny ze swetrami, wieczorowe sukienki z kurtkami dżinsowymi, a białe koszule z szortami. Niby nic, a jednak zawsze sprawi, że będziesz wyglądać naprawdę świeżo. No i przyciągniesz na siebie kilka zaciekawionych spojrzeń. W tym przypadku będziesz wiedzieć, że to naprawdę dobry znak!

Fot. iStock / OlgaPink

Fot. iStock / OlgaPink

Wprost proporcjonalnie

Załóżmy, że codziennie rano nie masz dylematu, co na siebie włożyć. Nawet wtedy, warto pomyśleć o proporcjach. Dzięki nim, budujemy złudzenie idealnej sylwetki. Idealnym przykładem są paski. Dzięki nim, możemy sprawić wrażenie najmniejszej talii jaką widział świat. Choć w tym przypadku może pomóc także gorset. Największym przyjacielem kobiety powinny się stać także spodnie z wysokim stanem. Nie tylko sprawiają, że niedoskonały brzuch wygląda na płaski, ale także optycznie wydłuża nogi. Do tego cieliste szpilki i voila! Nogi Anji Rubik gotowe!


Lifestyle

Fabryka emocjonalnych bubli. Co zrobiliśmy naszym chłopcom?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
24 sierpnia 2016
Fabryka emocjonalnych bubli
Fot. iStock / Angelika Schwarz
 

Niedojrzali, niepewni swoich uczuć, zależni do rodziców, nieporadni życiowo. Albo egoistyczni, z trudem panujący nad emocjami, nad agresją, wiecznie czegoś szukający i niespokojni. A może nieczuli, pozamykani szczelnie w swoich skorupach, pozornie pozbawieni emocji? Narzekamy na mężczyzn, których spotkałyśmy w swoim życiu, z którymi połączyło nas coś na chwilę i na dłużej, szukamy do nich „klucza” i odkrywamy, prawie za każdym razem, kolejnego chłopca „pokaleczonego w dzieciństwie”.

Bo przecież każdy z nich był kiedyś tylko, małym, bezbronnym chłopcem.

Co takiego zrobiliśmy tym małym chłopcom, że wyrośli na takich mężczyzn?

Brak miłości 

Nie wszyscy ojcowie, nie wszystkie matki potrafią przytulić swojego syna, okazać mu czułość, uczucie, zadbać o jego poczucie emocjonalnego bezpieczeństwa. W wielu rodzinach pod tym względem traktuje się chłopców „po macoszemu”. Córka to co innego, córkę łatwiej przytulić, dać jej buziaka. Dla mężczyzn okazywanie uczucia synowi może stanowić  problem. Czują się niezręcznie przytulając nastolatka, rozmawiając z nim o jego pierwszej miłości. Jak to zrobić? Jak powiedzieć, że się go kocha?

Skutki są oczywiste: kiedy „niekochany” chłopiec dorośnie, sam nie potrafi mówić o swoich emocjach, a czasem nawet ich rozpoznać.  Nie wie jak dzielić się swoją miłością z innymi i nie wierzy, że na czyjąś miłość zasłużył.  Nie chcąc być śmiesznymi, tacy mężczyźni bronią się tak, jak im to się wydaje „po męsku”: szorstkością, cynizmem. Inni zaś uzależniają się emocjonalnie od tych, którzy okazali im zainteresowanie, obdarzyli ich uczuciem. Stają się zaborczymi partnerami i przyjaciółmi, „wyrywającymi ” sobie, to co im należne – ciepło i uwagę, bardzo często w niekontrolowany, agresywny sposób.

Miłość osaczająca 

Chłopcy, których w dzieciństwie osaczono miłością zaborczą, rzadko kiedy są w dorosłym życiu odpowiedzialnymi, dobrymi parterami. Przerzucono na nich jakąś gigantyczną kumulację uczuć, wynikającą z nieudanego życia miłosnego jednego z rodziców (najczęściej matki). Jako dorośli mogą cynicznie wykorzystywać swoje partnerki, nie szanując ich uczuć, uważając, że zasługują na bezwarunkową i ślepą miłość i oddanie. Inni, boleśnie zderzając się z rzeczywistością w której partnerka, na której im zależy, wymaga od nich szacunku i równego zaangażowania w związek, często zrywają kontakty z zaborczym rodzicem.

Brak męskiego wzorca 

I żaden super bohater z ukochanej powieści czy komiksu go nie zastąpi. Ojcowie nieobecni, tacy którzy nie angażują się w wychowywanie swoich synów popełniają błąd, którego po prostu nie da się naprawić. Zostawiają im sygnał, że w można nie ponosić odpowiedzialności za tych, których powołało się do życia. Że nie byli wystarczająco ważni, by dla nich i przy nich „być”.

Kiedy mali chłopcy dorastają, opanowuje ich strach. Jak być mężczyzną? Po co stawać się mężczyzną? Lepiej zostać chłopcem, wiecznym Piotrusiem Panem,  Odsunąć od siebie myśli trudne, wiecznie balansować na granicy.

Przemoc zaznana od najbliższych bądź bycie świadkiem przemocy przez nich stosowanej 

Te rany się nie zabliźniają. Mężczyzna, który jako mały chłopiec padł ofiarą przemocy często sam stosuje ją jako dorosły, w swoim domu. Ma zatarte granice między dobrem a złem, ekstremalnie przesuniętą granicę empatii (w jedną bądź w drugą stronę). Po części dlatego, że musiał przystosować się jakoś do warunków w jakich się wychowywał, a po części dlatego, że nikt nie pokazał mu, że można żyć inaczej, inaczej rozwiązywać problemy. Nikt nie nauczył go, że swoje potrzeby i emocje należy komunikować. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas terapia i świadomość, że z bycia ofiarą przemocy w dzieciństwie się „nie wyrasta”.

Bywa, że dorosły mężczyzna, który jako dziecko był świadkiem przemocy w stosunku do swojej matki, rezygnuje ze związków z obawy, że również będzie krzywdził ukochaną osobę.

Wygórowane bądź nierealne oczekiwania 

„Musisz umieć to i to, musisz skończyć tę szkołę, musisz uprawiać ten sport, musisz sobie z tym poradzić…”. Jest tyle rzeczy, które chłopiec musi, że sam już nie wie, czego naprawdę chce, o czym marzy. Wyrasta więc na dorosłego pozbawionego marzeń i wyobraźni, nietolerującego słabości, równie surowo wymagającego wobec innych, jak jego rodzice w stosunku do niego. No i nie zapominajmy: pokolenie dzisiejszych trzydziesto- i czterdziestolatków, to ciągle jeszcze panowie, którym mówiono: faceci nie płaczą, nie bądź babą.

A więc to nie ich wina? Wychowywano ich w taki sposób, że wyprodukowano „emocjonalne” buble? Trochę tak właśnie jest.  Ale przecież, o ile każdy z nas ma prawo zmarnować sobie swoje dorosłe życie na własna rękę, nikomu nie wolno zrujnować  cudzego życia. Będą więc wśród tych poranionych w dzieciństwie tacy, których świadomość błędów, jakie popełnili ich rodzice zdopinguje ich do walki o siebie i o swój związek. Wówczas warto ich wspierać, być przy nich.  Ale będą i tacy, którzy wyznają zasadę „kochaj mnie takim, jakim  jestem”. I tym już nie pomożecie.


Lifestyle

Cztery sposoby na infekcję intymną

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
24 sierpnia 2016
Cztery sposoby na infekcję intymną
Fot. iStock / PeopleImages

Jeśli myślicie, że znajdziecie tutaj domowe czary-mary i magiczne, niebywałe specyfiki na swędzenie i pieczenie, to się zdziwicie. Bo magiczne specyfiki będą, ale nie mają nic wspólnego z wiedzą tajemną. Dlatego zapraszam was na wycieczkę po kobiecej intymności – sprawdźcie, co szybko i skutecznie pomoże w przypadku infekcji, o czym bardzo „lubimy” zapominać…

Sposób pierwszy: Najlepszym sposobem na infekcje – jest niedopuszczenie do niej!

I to nie żart. Wiem, że powiecie „gdyby to było takie proste, to kobiety nie miałyby problemów”, ale wiem też, że choć deklarujemy wiedzę i troskę o swoją intymność z wykonaniem bywa naprawdę różnie. Codzienna higiena nie może być agresywna. Mit szarego mydła, powinien już dawno odejść do lamusa, mydło podwyższa pH i niszczy ochronne Lactobacillis.

Do higieny intymnej, która jest pierwszym krokiem do zachowania zdrowia intymnego, ale i pierwszą linią walki z rozpoczynającą się infekcją – wybieramy kosmetyki do tego przeznaczone. Nie mydło (nawet to szare), nie żel pod prysznic, nie! Specjalistyczne, hipoalergiczne kosmetyki do higieny intymnej dają gwarancję zachowania w dobrej kondycji naturanych  ochronnych mechanizmów – dlatego, że pH okolic intymnych różni się od pH naszej skóry i tak powinno pozostać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Szukajcie emulsji z zawartością Lactobacillus, które niszczą chorobotwórcze bakterie i grzyby i pomagają w utrzymaniu naturalnej, fizjologicznej flory bakteryjnej okolic intymnych. Podczas wyboru kosmetyku możemy śmiało wymagać: 0% konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła. Świetnym produktem jest prOVag® emulsja. Mogą ją stosować alergicy, kobiety w ciąży i małe dzieci.

I jeszcze dobra rada, zrezygnujcie z gąbek i myjek – to prawdziwa kolonia dla drobnoustrojów. Obojętnie czy objawy, które się pojawiły są pierwszym dzwonkiem czy intensywnie cię dręczą i wyczekujesz już wizyty u specjalisty – prawidłowa higiena intymna, to pierwszy sposób na ulżenie sobie nieco i wzmocnienie okolic intymnych przed bitwą z bakteriami lub grzybami.

Przed wykonaniem intymnej toalety wykonaj tzw. nasiadówki z kory dębu – doskonały sposób naszych mam i babć, takie ziołowe zabiegi przyniosą ci ulgę.

Sposób drugi: Szybka reakcja, naturalne wspomaganie

Jeśli już wiesz, co się święci – a nieprzyjemne swędzenie lub pieczenie nie pozostawiają złudzeń – zadziałaj miejscowo. My polecamy prOVag żel®, którymiałyśmy okazję wypróbować. To ciekawy produkt dostępny na rynku. Żel wspomagający podczas infekcji intymnych – do zewnętrznego użytku. Żel oprócz właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych jest bardzo kojący. Oprócz wspomagania (nawet podczas „profesjonalnego” leczenia) sprawdzi się również w walce z podrażnieniami. A o te podczas choroby nietrudno.

Sposób trzeci: Wzmacnianie naturalnej ochrony

Ten sposób powinien być dla wszystkich oczywisty, niestety nie zawsze tak jest. Bo dopóki nie pojawią się kłopoty, rzadko myślimy o stosowaniu probiotyków ginekologicznych. Bez względu na stopień infekcji i jej źródło, bez względu na to czy już jesteśmy po wizycie u ginekologa i w łazience dumnie stoi tuba z antybiotykiem (PS: nie trzymajmy ich w łazience!) lub paczka globulek, naturalne środowisko pochwy i okolic intymnych nie lubi zmian – uzupełnienie zbawiennych Lactobacillusów i utrzymanie odpowiedniego, chroniącego nas pH to zadanie priorytetowe. W takiej sytuacji probiotyk powinien być naturalnym wyborem. Szczególnie, że w przypadku antybiotykoterapii, czeka nas większa praca przy przywracaniu stanu zen.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wybór probiotyku też nie jest wcale oczywisty, bo nie każdy probiotyk okaże się dobry dla kobiecych problemów. Intuicyjnym wyborem będzie zakup preparatu oznaczonego jako „ginekologiczny”, jednak to nie jedyne kryterium, jakim powinnyśmy się kierować.

Aby zadziałał naprawdę skutecznie, warto wybrać taki dedykowany Polkom, czyli zawierający szczepy bakterii dopasowane do naszych potrzeb. Mikroflora pochwy różni się u kobiet – ale oprócz różnic indywidualnych, są jeszcze różnice geograficzne. Zupełnie inne proporcje szczepów bakterii  znajdują się w lekach dedykowanych Polkom, Kandyjkom czy mieszkankom Australii. W Polskich aptekach pojawia się coraz więcej preparatów dopasowanych właśnie do naszych potrzeb, w tym prOVag®.

W przypadku bakterii probiotycznych pochodzenie szczepów ma istotne znaczenie, ze względu na fakt, że ilość i proporcje bakterii w naturalny sposób występujących w organizmie człowieka różnią się w zależności od miejsca zamieszkania. Inny skład ma biocenoza pochwy kobiety zamieszkującej Afrykę czy Północną Amerykę, a jeszcze inny jest skład tej biocenozy u kobiet w Europie.

Sposób czwarty: Walcz na froncie

Gdy sytuacja jest paląca, a dolegliwości nie dają o sobie zapomnieć trzeba walczyć grubszą artylerią. Oprócz całego asortymentu lekkiego kalibru warto zasilić armię Lactobacillus „na miejscu”.

Z serii, o której wspominałam dostępny jest probiotyk dopochwowy (z tzw. polskimi szczepami) inVag®.

Pamiętajcie infekcje intymne zawsze trzeba wyleczyć PORZĄDNIE. Nie odkładajcie wizyty u ginekologa! A jeśli przyjdzie wam czekać na nią, nie skazujcie się na cierpienie. Te proste sposoby potrafią bardzo wspomóc nie tylko leczenie, ale i obniżyć dyskomfort czy ból – a nie oszukujmy się, w infekjach intymnych ten potrafi nieźle nam dopiec.

Piramida dla królowej, czyli…

Piramida Zdrowia Intymnego  – rewolucyjna koncepcja pełnej profilaktyki i  leczenia zakażeń pochwy (problemów intymnych) 

Piramida Zdrowia Intymnego to rewolucyjna koncepcja pokazująca  jak w pełni skutecznie, ale i w zgodzie z naturą kobiet leczyć oraz chronić zdrowie intymne. Wskazuje 4 proste zasady, których przestrzeganie jest gwarancją całościowego  dbania o zdrowie intymne.

Zasada 1: Zacznij od właściwej higieny intymnej

Prawidłowa higiena intymna to absolutna podstawa utrzymania zdrowia intymnego. Dzięki właściwemu wyborowi prOVag emulsji, nie tylko nie zaszkodzisz swojej mikroflorze i śluzówce  (jak wiele innych preparatów),  ale i zadziałasz kompleksowo: delikatnie mycie+ochrona+pielęgnacja.

provag_grafika

Zasada 2: Przy pierwszych problemach działaj szybko i skutecznie

Pierwsze objawy typu podrażnienia czy świąd świadczą o braku równowagi mikrobiologicznej lub o alergiach, które mogą prowadzić do stanów zapalnych. Wyprzedź problemy: zadziałaj natychmiast w zgodzie z kobiecą naturą. Użyj prOVag żel, który działa antybakteryjnie i antygrzybiczo oraz łagodzi podrażnienia i chroni. 

Zasada 3: Stosuj długotrwałą ochronę intymną

Warto rozpieszczać swoją kobiecość  – chronić ją skutecznie i długotrwale! Zwłaszcza w szczególnych sytuacjach jak: nawroty problemów intymnych, antybiotykoterapia, ciąża, menopauza, antykoncepcja zastosuj podwójną osłonę kapsułki prOVag, które chronią odbudowują mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego.

Zasada 4: Skutecznie wylecz zakażenia intymne  (bakteryjne i grzybicze)

Kiedy leczysz zakażenia niezbędny jest dopochwowy lek, który szybko i skutecznie przywróci równowagę mikroflory pochwy i prawidłowe pH. Stosuj najlepiej przebadany i dopasowany do mikroflory Polek lek inVag. Użyj go wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych bakteryjnych i grzybiczych, w tym również upławów.

Dowiedz się więcej www.provag.info

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z marką ProVag


Zobacz także

"Ona tak histerycznie szuka tej miłości... Nic się nie zmieniło, każdy jej potrzebuje"

Przepis na dobrą relację. Choć trudno to zaakceptować, miłość powinna być wyborem

Prezent dla dziadka może być pomysłowy i z klasą

#CzarnyProtest

Kobiety na całym świecie wspierają #CzarnyProtest!