Go to content

Tania maść z apteki, która uratuje twoje suche pięty. Kosztuje tylko 5 zł!

Fot. Pixabay / tookapic / CC0 Public Domain

Suche i pękające pięty to uciążliwa, bolesna i nieestetycznie wyglądająca dolegliwość. Niestety wiele osób na kilka miesięcy porzuca dbanie o stopy i dopiero latem sobie o nich przypomina. Kiedy planujemy wyjść z domu w klapkach czy sandałach, okazuje się, że stan naszych stóp pozostawia wiele do życzenia. Weź 5 zł i idź do apteki, gdzie znajdziesz maść, która uratuje twoje zniszczone pięty.

Suche i popękane pięty

Przesuszone i popękane pięty to problem, z którym przychodzi się zmierzyć wielu z nas. Napięta, często swędząca, piekąca i nadmierne łuszcząca się skóra na piętach to uciążliwa przypadłość, która powoduje ból a niekiedy i utrudnia chodzenie. Im później zajmiemy się zdrowiem i kondycją pięt, tym trudniej będzie im przywrócić prawidłowy wygląd. Pękanie pięt jest wynikiem nadmiernego rogowacenia naskórka. Skóra staje się coraz twardsza, traci napięcie, elastyczność i jędrność, co prowadzi do powstawania pęknięć.

Cena drogeryjnych kosmetyków pielęgnacyjnych do pięt niekiedy jest zawrotna. Dlatego, zamiast wydawać krocie, wypróbuj maść z apteki, która kosztuje zaledwie kilka złotych. O czym mowa?

Zobacz także: Maść z apteki za 5 zł wygładzi zmarszczki i przywróci skórze blask

Maść z witaminą A – właściwości

Kosztuje zaledwie 5 zł, a potrafi zdziałać cuda. Maść z witaminą A, bo to o niej mowa, bardzo doceniana jest przez osoby zmagające się z przesuszonymi piętami, łokciami czy dłońmi.  

Dostępna w aptece maść z witaminą A zawiera w składzie palmitynian retinylu, który w skórze przekształca się do retinolu będącego podstawową formą witaminy A. Dodatkowo w jej składzie znajdziemy zaledwie jeszcze kilka składników np. lanolinę, wazelinę i olej mineralny.

Palmitynian retinylu wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry. Przy systematycznym stosowaniu będzie wnikał do głębszych warstw, czyli do skóry właściwej. Sporadyczne stosowanie korzystnie wpłynie na zewnętrzne warstwy naskórka, czyli zmniejszy suchość i szorstkość pięt.

Dostępna w aptece maść z witaminą A, odżywi i przywróci skórze nawilżenie i elastyczność. Skóra na piętach, łokciach czy dłoniach stanie się gładka, miękka i przyjemna w dotyku.

Inne zastosowanie maści z witaminą A

Maść z witaminą A oprócz tego, że przywraca gładkość piętom, łokciom i dłoniom, łagodzi zaczerwienienia, koi podrażnienia i wspomaga leczenie niewielkich ran. Stosowana jest do regeneracji skóry po różnego rodzaju zabiegach kosmetycznych np. zabiegach laserowych czy peelingach kwasowych. Może być stosowana również u dzieci w celu złagodzenia odparzeń czy przy leczeniu pieluszkowego zapalenia skóry. Co więcej, posiada działanie kojące i łagodzi delikatne oparzenia słoneczne.