Go to content

Tamtej nocy , wygrałam …

Wyjątkowy wieczór, Sylwester … Dla mnie wieczór jak każdy inny… Zamiast pięknej kreacji … dres i ciepłe skarpety , zamiast szalonych znajomych,  trójka cichutko pochrapujących dzieci … zamiast dj’a Chajzer z ekipą , zamiast kieliszka  szampana…gorąca  czekolada i tylko brak jego … Z racji wykonywanego zawodu,  nie liczyłam  na inne zakończenie  tego roku  …

Z kubkiem w ręku i ciekawą książką,  pod ciepłą  kołdrą,  wyczuwam Twoją  obecność … Spodziewałam się Ciebie,  krążysz  wokół mnie  jak sęp,  tylko czekasz na moje potkniecie…

– Witaj kochanie… Nie powiem, że na Ciebie czekałam , nie jesteś tu mile widziana … Nie,  nie ściągaj  butów , nie nie zrobię  Ci herbaty . Myślałaś  , że jak zostanę dzisiaj sama , to dotrzymasz mi towarzystwa?  Ależ  kochanie,  nie pochlebiaj  sobie … nie jestem samotna ani smutna… Wiem,  że smutek to zaproszenie dla Ciebie , cóż… bardzo Cię rozczaruje, w tym roku wykorzystałam już swoje okazje. Częstym gościem u mnie byłaś , chciałaś zostać na dłużej , lecz niestety nie należę  do gościnnych osób.

– Kochanie,  Ale uważasz,  że kłamię ? Uważasz,  że  byłam  złą  przyjaciółką? Chciałam  być Ci oddana, w końcu byłaś dla mnie taka dobra , byłaś zawsze gdy Cię potrzebowałam.  Ale zapomniałaś o jednym…

– Nie Kochanie,  nie przesadzam, już zapomniałaś,  jak chciałaś mieć mnie tylko dla siebie? Owszem na początku,  podobało mi się to,  do momentu gdy zobaczyłam jak mnie krzywdzisz , jak wykorzystujesz mnie aby moi bliscy odwrócili się ode mnie. Wbijałaś mi nóż w plecy , chorowałam przez Ciebie, tabletki przeciwbólowe były dla mnie jak cukierki a moje dzieci odsunęły się ode mnie , mąż zapomniał jak to jest mieć mnie przy sobie.  Lecz Ty wiedziałaś, korzystałaś z mojego upadłego życia.

– Wiem,  że Cię rozczarowałam,  ale Kochanie nie doceniłaś mnie. Nie doceniłaś mojej siły, nie doceniłaś miłości jaką  darzę innych, nie pozwolę się skrzywdzić a tym bardziej moich bliskich.

– Twierdzisz, że moje serce jest przepełnione smutkiem? Kochanie po raz kolejny bardzo się mylisz,  żal a smutek to co innego.  I nie, moje serce nie jest przepełnione smutkiem, jest przepełnione miłością a żal ma tam swoje miejsce. Ale nie będę z Tobą dyskutować.  Zbliża się północ, zabierz swoje rzeczy i idź szukać kolejnej przyjaciółki, bo tu już jej nie masz.

– Nie proś mnie…  Zaraz muszę obudzić dzieci aby zobaczyć radość na ich buziach gdy razem bedziemy witać Nowy Rok,  mąż już dzwonił… słyszałaś… nawet gdy jest w pracy ma dla mnie czas… Więc idź już… W moim życiu już nie ma dla Ciebie miejsca.

W Polsce na depresję choruję 1.5 mlna  osób,  2 razy więcej kobiet niż mężczyzn. Ona nie jest Twoją  przyjaciółką,  jeśli zbliży się do Ciebie,  bądź od niej silniejsza.